פסק זמן: הספרים שהכי כדאי לשקוע בסיפור שלהם. צילום: shutterstock

פסק זמן: הספרים שהכי כדאי לשקוע בסיפור שלהם

תמיד נחמד להיסחף אחרי ספר טוב ומרגש. לצלול לתוך העלילה, להשיאר לסיפור ולחוות את העולם הפנימי של הגיבורים. המלצות.

ספרים רבותי, ספרים. תמיד נחמד להיסחף אחרי ספר טוב ומרגש. לצלול לתוך העלילה, להשיאר לסיפור ולחוות את העולם הפנימי של הגיבורים. לכבוד סוף השבוע, קבלו את המלצות פרוגי לספרים שלא תוכלו להפסיק לקרוא.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

עד האופק/ליאת רוטנר

ספר מרתק ונוגע ללב שבמרכזו נערים ונערות שמגיעים לפנימיית "לב ההר". סער הוא כוכב טלוויזיה צעיר שמאס במצלמות ובצביעות שהן מביאות איתן, תותי היא נערה שברחה מאב מכה, לונה מגיעה מבית עשיר אך אטום רגשית ואילו דין בא בשביל ההרפתקה. אלה הם רק ארבעה מבני הנוער השוהים בפנימייה יוצאת דופן השוכנת בהרים, בלב היער, ומיועדת לבני נוער שברחו או נפלטו ממסגרות אחרות. בפנימיה, לוקחים לנערים ולנערות את המכשירים הניידים ומנתקים אותם מהעולם החיצון. הם משלבים לימודים לצד משימות ומשחקים סטייל "הישרדות" (קצת מזכיר את "גאליס", היינו אומרים). דרך החברויות שמתפתחות ביניהם הם מרשים לעצמם להיקשר, להתאהב, לצחוק ולהאמין שאפשר להגיע עד האופק.

© יחסי ציבור

 

יוצאת מדעתי/שרון מ' דרייפר

מלודי, גיבורת הספר, היא ילדה מבריקה, מיוחדת, חכמה. אבל אף אחד לא יודע את זה. המורים והרופאים חושבים שהיא לא מסוגלת ללמוד, שהיא לא מבינה כלום. לו רק הייתה יכולה לדבר - היא הייתה מסבירה לכולם שהיא מסוגלת לחשוב, להבין, ללמוד. זהו סיפור סוחף על ילדה שכלואה בתוך הראש שלה - בלי יכולת לסמן לסביבה מה היא חושבת ומרגישה. היא פשוט יוצאת מדעתה, עד שהיא מוצאת דרך להשמיע את קולה בפעם הראשונה. הבעיה היא שלא כולם מוכנים לשמוע אותה.

© יחסי ציבור

צל ועצם/לי ברדוגו

ספר ראשון בטרילוגייה המהפנטת במרכזו עומדת אלינה - שנשלחה לחצות מדבר חשוך שורץ מפלצות מעופפות ואוכלות אדם. אבל, כשהשיירה שלה מותקפת וחברה הטוב נפצע אנושות היא מבינה שעליה לפעול ולקחת את העיניינים לידים. פורץ מתוכה כח אדיר שישנה לא רק את עולמה, אלא גם את גורל הממלכה כולה. אלינה מיד נשלחת לחצר המלכות לפתח ולעבוד על כוחות הקסם שלה. היא עוברת הכשרה להיות בת גרישה - אליטה של בעלי כוחות קסם ובראשה עומד האופל המסתורי. הוא מאמין שבעזרת כוחה הנדיר של אלינה הם יוכלו סוף סוף להרוס את המדבר הנוראי. אבל, לא הכל פשוט וסום. כשהאיום על הממלכה מתעצם ומשיכתה של אלינה אל האופל מתגברת - תגלה אלינה סוד שיקרע את לבה ואת מדינתה לשניים.

© יחסי ציבור

 

תגובות