לעשות את זה נכון: בין קיץ לחורף.

לעשות את זה נכון: בין קיץ לחורף

התאמה של מוצרי האיפור לעונות השנה היא תנאי להשגת מראה חיוני, צעיר ומבריק. במאמר הבא נתמקד בהבדלים בין הקיץ והחורף ונתייחס גם לשילוב בין קוסמטיקה ואופנה

בחירה נכונה של מוצרי איפור היא פונקציה של המון שיקולים. ראשית, לכל אישה יש העדפות אחרות לגבי מוצרי הטיפוח והקוסמטיקה שלה וחשוב לקחת בחשבון את מצב וגיל העור. שנית, יש הבדל משמעותי בין איפור יום ולילה ונשים שמתארגנות לקראת יום עבודה סטנדרטי מתאפרות אחרת בהשוואה לאלו שמוזמנות לאירועי ערב אקסקלוסיביים. במקביל, לכל זה צריך להוסיף את ההבדלים בין עונות השנה.

 

האמת היא שהתאמה של מוצרי האיפור לעונות השנה היא תנאי להשגת המראה המבוקש. במדינה כמו ישראל שבה אפשר להרגיש את פערי הטמפרטורות גם בלי להיות חזאי מומחה, אין פלא שהתאמת המראה לקיץ ולחורף היא הדרך היחדה לשמור על חיוניות ומראה צעיר ומבריק. השאלה היחידה היא כיצד עושים זאת, או איך זה בא לידי ביטוי באיפור יום יומי.

מה הקשר בין שיזוף, יובש ואיפור?

בחורף העור יבש ולא שזוף ולכן מטרת האיפור היא לנסות לתת לו יותר לחות ולהשתמש במוצרי קוסמטיקה על בסיס שמן. מוצרים אלו יכולים להתאים גם לנשים בעלות עור יבש והם עולים בקנה אחד עם הניסיון לשמור על בריאות העור.

מנגד, בקיץ החשיפה לשמש גורמת לעור להזדקן - ולכן צריך להשתמש בקרמים שמסייעים בשימור עור הפנים. בנוסף, יש לשקול להשתמש באיפור טוב וחזק על בסיס מים שלא ינזול מהפנים גם כאשר הטמפרטורות עולה והחום מתחיל להציק.

כמו כן, חשוב לזכור שאיפור בחורף מחזיק זמן רב יותר ולכן כדאי גם להשקיע בו יותר. במילים אחרות, מי שמתאפרת בחורף חייבת לצאת מתוך נקודת הנחה שהמראה שהיא תשיג יישאר אחיד למשך יממה לפחות. לעומתה, איפור בקיץ נוטה להיות דינאמי והוא דורש ריענון כל כמה שעות.

לא לשכוח את השילוב בין האיפור והבגדים

כמובן שיש להתייחס ללבוש בין העונות ולהתאים את האיפור לבגדים שיש במלתחה. איפור קליל, בהיר וצבעוני יתאים למי שלובשת בקיץ בעיקר שמלות או מתכננת ללכת לים כשהיא נראית במיטבה, בעוד איפור מעושן ועמוק יחמיא לסריגים עבים שקשה לעבור בלעדיהם את החורף הקר. היתרון בהתאמת האיפור לבגדים הוא שניתן לעשות את זה עוד לפני שהעונות מתחלפות, כמו גם לנצל את ההזדמנות ולרענן את המלתחה.

לבסוף, הדברים הקטנים עושים הבדל גדול בכל הנוגע לעמידות ולנראות של האיפור על עור הפנים. בתקופת החורף למשל אנחנו בדרך כלל נשארות בתוך מקומות סגורים שבהם התאורה היא לבנה או צהובה, אבל בקיץ נהוג לצאת החוצה. להבדלי התאורה הללו יש השפעה על האיפור וכדאי לקחת אותם בחשבון. אם עושים זאת נכון, התוצאה תחזיק מעמד ותיראה אפילו טוב יותר.

 

תגובות