חשוב: כך תשמרו על עור הפנים בתקופת החורף הקרה. צילום: Fotolia

חשוב: כך תשמרו על עור הפנים בתקופת החורף הקרה

החשיכה המוקדמת, הטמפרטורות היורדות וגם הקרמבו במכולת – כולם מבשרים שהחורף לפנינו. אז איך שומרים על עור הפנים? הנה הפרטים

העונה הקרירה והגשומה יכולה להשפיע על מצב בגוף ובמיוחד על עור הפנים שלנו שמתייבש. רבים מאתנו חשים ביובש, בעיקר בעור פנים. האוויר היבש, ירידה בלחות, התנורים והחימום מייבשים, הצטננויות ותרופות לייבוש הנזלת גורמים לעור להתייבש להיסדק ולעיתים אף לגירויים ואדמומיות. העור בתקופה זו זקוק לתשומת לב רבה יותר. 

עוד בערוץ הסטייל של פרוגי:

מומלץ לעבור לשגרת טיפוח חורפית: סבון פנים עדין בערב בלבד, קרם לחות עשיר יותר, חזרה לחומצות פירות ורטינול לחידוש פעיל, שימוש קבוע בתכשיר הבהרה, שימוש במסכת לחות כמסכת לילה ללא שטיפה וטיפול בשאר העור בגוף בעזרת שמניי גוף וקרם גוף.

קבלו את הטיפים לטיפוח בחורף:

הימנעו מחימום ממושך של הבית

כאשר הטמפרטורה יורדת קשה לוותר על חימום הבית, אך לטובת הגנה על עור הפנים, נסי להימנע מחימום ממושך של הבית, שכן, מפזרי החום ותנורי החימום מייבשים את האוויר ואת עורך. טיפ טיפוח העור בחורף: אם אינך יכולה לוותר על חימום הבית הקפידי להניח כלי מים בחדר על מנת להוסיף לחות לאוויר.

© shutterstock

שימו קרם באזור העיניים

רבים מאתנו שוכחים את אזור העיניים והצוואר. לא לשכוח למרוח גם באזורים הללו! העור הדק מסביב לעיניים מתייבש מהר מאוד ומאבד מגמישותו בחורף. יש להשתמש בקרם עשיר הפועל נגד הקמטים ונגד רפיון העור.

הימנעו משטיפה מרובה של עור הפנים

מומלץ להימנע משטיפות תכופות של הפנים וליקוק השפתיים היות ומים מייבשים את העור עוד יותר. בערב כן חשוב לשטוף את הפנים ביסודיות משאריות היום עם תכשיר אשר אינו מייבש את העור. בנוסף, מומלץ למרוח שפתון להגנה על השפתיים (רצוי שיכיל מסנן קרינה של  SPF 15 לפחות).

© fotolia

השתדלו למרוח קרמים עשירים בלחות

לרוב, הקרמים הקלילים של הקיץ פחות מתאימים לחורף וכדאי לעבור לקרמים עשירים בלחות. לבעלי עור רגיל כדאי להשתמש בקרם לחות נטול שומן. לבעלי עור יבש מומלץ להשתמש בקרם לחות עשיר בלחות. להשלמת הטיפוח כדאי להזין את העור עם תכשירים המכילים ויטמין  E וחומצות שומן חיוניות מקבוצת אומגה 3 להגנה מפני מפגעים סביבתיים והרדיקלים החופשיים. כמו כן רצוי לשים מסיכה מזינה לעור לפחות פעם בשבוע.

מקדם הגנה

תתפלאו אך חשוב להשתמש בקרם ההגנה גם בחורף. גם חשיפה לקרני שמש שלא בקרינה ישירה, פוגעת בעור ומזרזת את הזדקנותו.

© Fotolia

נכתב על ידי בתאל גרוס זינגבוים, מנהלת חטיבת ההדרכה הבינלאומית מבית חוה זינגבוים.

תגובות