הסרת משקפיים בלייזר. PEXELS

הסרת משקפיים בלייזר

סיום התיכון הוא שלב משמעותי מאד בחיים. גם אם נשארו לכם עוד כמה שנים טובות עד שהרגע הזה יגיע, אנחנו בטוחים שאתם כבר מתכננים את החיים שאחרי התיכון - החופש, העצמאות, הצבא, העבודה או הלימודים. במעבר לחייכם הבוגרים תוכלו להשאיר מאחוריכם לא רק את הגשר ופצעי הבגרות, אלא גם את המשקפיים. אחרי שהתרגלתם לחיות עם מסגרות על הפנים, תוכלו להסיר את המשקפים בלייזר ולצאת לעולם חופשיים ומאושרים

בשיתוף עם עין טל הדסה

תוכן שיווקי

למה להסיר משקפיים בלייזר?

משקפי ראייה מסייעים לכם בראיה ומאפשרים ראייה טובה וממוקדת, אך המשקפיים עצמם יכולים הרבה פעמים להכביד. הסרת משקפיים בלייזר כבר בגיל 18 מעניקה לכם יתרונות רבים בתחומים השונים.

לנהוג בלי משקפיים

מכירים את זה שאתם חוזרים ממסיבה וחבר רוצה שתנהגו במקומו אבל אופס, אתם בלי משקפיים? או את זה שאתם נוהגים לים והשמש מסנוורת ואתם צריכים להחליט איזה משקפיים לשים, שמש או ראייה, או להנדס אותם אחד על השני?

גם אם עדיין לא הוצאתם רישיון, ההכנות שלכם לקראת הוצאת רישיון הנהיגה כבר בשיאן, ואתם כבר יודעים כמה איכות הראייה חשובה לנהיגה. בדיקת הראיה היא חלק בלתי נפרד מתהליך קבלת רישיון הנהיגה, והיא זו שתקבע האם עליכם להרכיב משקפיים בזמן הנהיגה. אך גם אם כן, יש לכם את האפשרות להפטר מהמשקפיים וליהנות מנהיגה לפי החוקים, אבל בלי מסגרות. 

להתגייס בלי משקפיים

הגיוס נראה עכשיו קצת רחוק, אבל הוא יגיע הרבה יותר מהר ממה שנראה לכם. יחד איתו יגיעו גם לילות של שמירה ושינה לסירוגין, ימים של חול ואבק ושבועות לא בית.

במהלך הגיוס וברוב השירות הצבאי הנוחות והתנאים הם לא כמו בבית. השירות עם משקפיים ועדשות מגע הוא אפשרי, אבל הרבה פחות נוח. משקפיים עלולים להישבר, להתלכלך או ללכת לאיבוד. השירות עם עדשות מגע הוא עוד יותר מסובך - חשבו למשל על הרכבת עדשות מגע בלילה של שמירה, שצריך לקום כל ארבע שעות לפטרול, או על הסרה שלהם כשאתם נמצאים בשטח או בתנאים לא מתאימים.

© PEXELS

אם אתם שוקלים הסרת משקפים בלייזר – מומלץ לעשות זאת לפני הגיוס משתי סיבות - הסרת משקפיים בלייזר עשויה לסייע לכם בהעלאת הפרופיל, ובנוסף, תוכלו להיעזר במימון של קופת החולים שלכם, לפני שאתם עוברים לרשות הצבא, שאינו מממן הליך של הסרת משקפיים בלייזר.

ללמוד בלי משקפיים

את שנות הלימוד בבית הספר אתם תשאירו מאחור די מהר, אבל הלימודים באוניברסיטה או במכללה הם כבר משהו אחר לגמרי. אתם כבר לא אותם ילדים שמגיעים לבית הספר כי אתם חייבים, אלא אנשים בוגרים שבאים מבחירה ללמוד את מה שמעניין אותם. 

אחרי שהסרתם משקפיים בלייזר, לא תהיו תלויים במשקפיים כשאתם נוכחים בשיעור או הרצאה, או מנסים לקרוא מהלוח את מה שכתב המרצה. בנוסף, הסרת המשקפיים תשפר את ראייתכם ותאפשר לכם שימוש נוח יותר במסכים, אליהם התרגלנו בשנה האחרונה, והולכים ללוות אתכם גם בהמשך החיים.

להתאפר!

אין מישהי שלא תוכל להזדהות עם זה, להתאפר עם משקפיים זה כמו ללכת לים עם בגדים, את משקיעה באיפור ונראית מדהים ואז את מרכיבה את המשקפיים ומכסה איתם את איפור העיניים שהשקעת בו כל כך ומרגישה כאילו לא התאפרת. 

אל תאמינו לכל מה ששמעתם

יכול להית שכבר יצא לכם לשמוע כמה מיתוסים על הסרת משקפים לייזר, עכשיו כשיש לכם זמן לשקול את הנושא עד שתגיעו לגיל 18 זו הזדמנות מצוינת לבחון ולאתגר את המיתוסים האלה, על מנת שתגיעו לתהליך עם כל הידע.

© PEXELS

אמרו לכם שתוצאות הניתוח הן זמניות, וכעבור מספר שנים בעיית הראיה חוזרת?  זה לא נכון.

יציבות הראייה נשמרת אצל מרבית המטופלים גם שנים רבות לאחר הסרת משקפיים בלייזר. במקרים מעטים תתכן נסיגה קלה בראייה, שהייתה מתרחשת גם ללא הניתוח, ובמרבית המקרים ניתנת לתיקון באמצעות ניתוח נוסף.

שמעתם שניתוח לייזר מסוכן ועלול לגרום לאיבוד הראייה? זה לא נכון.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך בטוח לחלוטין. עיוורון עלול להגרם מפגיעה בעצב הרשתית או בעצב הראיה המצויים בצד הפנימי של העין, בעוד ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתמקד רק בקרנית, הממוקמת בצד החיצוני של גלגל העין.

קראתם שניתוח להסרת משקפיים בלייזר מתאים רק לבעלי מספר גבוה במשקפיים?  זה לא נכון.

ניתוח לייזר להסרת משקפיים מיועד לכל מי שמעוניין להסיר את המשקפיים מטעמי בריאות, נוחות או אסתטיקה,  כל עוד הוא מתאים לכך מבחינה רפואית. באמצעות ניתוח הסרת משקפיים בלייזר ניתן לתקן קוצר ראייה ורוחק ראייה, והוא מתאים גם לבעלי מספר נמוך וגם לבעלי מספר גבוה.

אז איך עושים את זה? פשוט מאד!

השלב הראשון לקראת הסרת משקפיים בלייזר הוא בדיקת התאמה קצרה, הבודקת את התאמתכם להליך. במהלך בדיקת ההתאמה מתבצעות בדיקת טופוגרפיה שמצלמת את הקרנית וממפה אותה, בדיקה אופטומטרית הבודקת את חדות הראייה וקובעת את היציבות האופטית ובדיקת עיניים הבודקת את תקינות העין ואת בריאותה. בסיום בדיקת ההתאמה תוכלו לדעת האם אתם מתאימים להליך הסרת משקפיים בלייזר, ובאיזו שיטה. 

© PEXELS

בשלב הבא תפגשו את המנתח שלכם, שיסביר לכם הכל על מבנה העין שלכם, הניתוח המתאים עבורכם, סיכויי ההצלחה והסיבוכים, ההכנה לניתוח, הניתוח עצמו, ועל הבקרות שלאחר הניתוח.

ביום הניתוח תגיעו למרפאה, שם יתבצע הליך הסרת המשקפיים בלייזר. ההליך קצר מאד ולוקח כמה דקות בודדות, ובסיומו תצאו לתקופת החלמה קצרה בליווי הצוות מקצועי של הרופא המנתח, שבסיומה תוכלו ליהנות מחיים ללא מסגרות.

>>  לבדיקת התאמה והסרת משקפיים בלייזר בעין טל הדסה