נפגעה מרוכב אופניים בזמן שהתעסקה בפלאפון - ותפוצה. שאטרסטוק

נפגעה מרוכב אופניים בזמן שהתעסקה בפלאפון - ותפוצה

בית המשפט בלונדון צפוי להכריע כי על רוכב האופניים רוברט הזלדיין לשלם פיצויים בסך חצי מיליון ש"ח להולכת רגל שהתנגש בה לאחר שחצתה את הכביש תוך כדי שהיא מתעסקת במכשיר הסלולרי שלה. מוצדק?

האם אדם שחצה את הכביש תוך כדי הסתכלות על הפלאפון עדיין זכאי במידה והוא נפגע בתאונת דרכים? לפי המקרה הבא - כנראה שכן.

עוד בערוץ המגזין של פרוגי:

זה קרה ב-20 ביולי 2015, בצומת סואן סמוך לגשר מצודת לונדון שבבריטניה. רוכב אופניים בשם רוברט הלזדיין נסע אמנם במהירות גבולית של 20 קמ"ש אך כחוק על צד הכביש, בזמן שהולכת רגל בשם 'גברת ברושנט' החלה לחצות את הצומת העמוס. בעודה חוצה את הכביש, היא הסתכלה על הפלאפון שלה מבלי להסיט את המבט לצדדים על מנת לבצע חצייה בטוחה. בעוד רוברט הבחין בה וניסה לבלום, גב' ברושנט הרימה את ראשה מהמכשיר הסלולרי שלה רק רגעים בודדים לפני התקרית החמורה - שניהם ניסו להתחמק אך בשל הפזיזות השניים התמחקו לאותו צד והתנגשו זה בזו.

© שאטרסטוק

בעקבות התקרית בה נפצעו השניים, גב' ברושנט סבלה משברים, שיניים סדוקות ואמנזיה פוסט-טראומטית. היא החליטה לתבוע את רוברט על התאונה הרשלנית בטענה שזוהי אשמתו. בתום ההליך המשפטי נגדו, פורסם השבוע כי ביהמ"ש המחוזי צפוי לפסוק כי על רוברט לשלם כ-105 אלף פאונד (485 אלף ש"ח) עבור גב' ברושנט - זאת על אף שנהג עפ"י חוק. השופט האחראי על התיק אמר בתגובה כי אכן מדובר בהחלטה יוצאת דופן ואף מוקצנת מדי, אך לטענתו הסיבה היא שרוברט לא הגיש תביעת נגד על גב' ברונשט ולכן רק הוא צריך לשלם. הזלדיין אמר לאחר הפרסום: "מאוכזב עמוקות מהתוצאה ומודאג מההשפעה של ההכרעה, ושהוא מודאג מהתקדים שייקבע לרוכבים אחרים שעלולים להיתקל באותה הכרעה". עוד הוסיף כי הוא לא רצה לתבוע את הגב' בחזרה כי הוא לא אוהב את 'תרבות התביעה' על אף שהיה לו ביסוס לתביעת נגד.

 
 
תגובות