כן דובים ולא יער: תערוכה חדשה שמוקדשת לצעצוע המתוק. צילום: רן יחזקאל

כן דובים ולא יער: תערוכה חדשה שמוקדשת לצעצוע המתוק

לכל אחד מאיתנו ישנו זיכרון נחמד מדובים, בין אם זה בובות או דמויות מצוירות בלתי נשכחות, כבר מהמאה ה-19, הדובים נהפכו אהובים בעיניי ילדים ומבוגרים מסיפורי ילדים מוכרים כמו: זהבה ושלושת הדובים, הדב רופרט, פו הדב, הדב פדינגטון ועוד רבים, ביום שבת הקרוב,

דובים אהובים על ילדים ובוגרים גם בספרות וגם כצעצועים כבר מהמאה ה-19. החל מסיפור זהבה ושלושת הדובים דרך דובי רוזוולט (טדי בר) של סיימור איטון ופלויד קמבל, הדב רופרט של מרי טורטל, פו הדוב של אלן אלכסנדר מילן, הדוב בלו מתוך ספר הג'ונגל של קיפלינג (ודיסני), הדב פדינגטון של מייקל בונד, הדוב מישקה הרוסי שמככב במעשיות רוסיות רבות ואחרים - התנחלו הדובונים והדובים גם בחדר הילדים וזכו לחיבוק אוהב מידי קהלם הצעיר ולא פחות מזה המבוגר.

עוד בערוץ מגזין של פרוגי:

© רן יחזקאל
© רן יחזקאל

ביום שבת הקרוב (25.1) בשעה 19:30, תיפתח תערוכה חדשה הנקראת ''כן דובים ולא יער'' בגלריית בית מאירוב בחולון, וכל התערוכה תוקדש לדובים ותציג מאות דובי צעצוע ובחלקם את אוסף הדובים של ראש עיריית ירושליים לשעבר טדי קולק ז''ל, דובים של המעצבות הישראליות קלרה גולדשטיין, רות גרומר ונוני אביטל. בנוסף יעוצבו דובים במיוחד לסיפוריו של הסופר אפרים קישון ז''ל והדובים יקראו על שמות ילדיו רפי, אמיר ורננה.

© רן יחזקאל

הכניסה לגלריות העירוניות בחולון ללא תשלום.

 
תגובות