לאיזו תקופה מומלץ להשכיר רכב?. adobestock אילוסטרציה

לאיזו תקופה מומלץ להשכיר רכב?

כשרובנו חושבים על רכבים להשכרה, אנחנו מדמיינים חופשה או לכל היותר, פתרון נקודתי ליום-יומיים. על פי התפיסה הרווחת כיום על שוק השכרת הרכב, לא מדובר בפתרון יעיל להחזיק רכב לטווח ארוך. העלייה הניכרת בפופולריות של שירותי הליסינג, העמיקה את התפיסה הזו אף יותר.

פרסומת

כיום, כשניתן לקנות רכבים חדשים במודל ליסינג במספר דגמים שונים ולפרוס אותם לתשלומים לאורך שנים, רוב הצרכנים לא יבחרו בהשכרה כפתרון שוטף. על אף שכך הדברים יכולים להיראות במבט ראשון, הם רחוקים מלהיות נכונים בכל מצב. בהתאם לשימושים שייעשו ברכב, תקופת ההשכרה הנדרשת, הרכב המבוקש ובעיקר הצרכים הייחודיים שלך, ישנם לא מעט מקרים בהם נגלה שהשכרת רכב עשויה להיות דווקא הפתרון הנכון ביותר. במדריך המקוצר הזה ריכזנו את כל השיקולים שיסייעו לך לקבל החלטה מתאימה.

רכב חברה קונים רק בליסינג? לא בטוח.

כמו כל דבר בחיים שנועד לספק מענה לצרכים שלנו, גם לשירותי רכב אין נוסחה אחת אחידה. לכן, רגע לפני שאנחנו רצים לעשות ליסינג עבור רכב לטווח ארוך, כדאי שנשאל את עצמנו מה בדיוק נדרש עבורנו. אין ספק שכשמדובר ברכב שנועד לצרכי העסק שלנו המשמש את העובד באופן שוטף, ליסינג תפעולי הוא הפתרון היעיל ביותר. הוא יאפשר לנו לקבל מענה לכל צרכי הרכב בריטיינר קבוע ובמינימום כאבי ראש. עם זאת, גם במסגרת פעילות עסקית לא תמיד הצרכים יהיו זהים למה שאנחנו מקבלים מהרכב. ייתכן, למשל, שהרכב משמש אותנו רק פעמיים בשבוע. במקרים אחרים, הוא משמש מספר רב של עובדים. במקרים כאלו, אנו עשויים לגלות שעלויות הביטוח עבור מספר כה רב של משתמשים הופך את הדברים לסבוכים ויקרים משחשבנו. במקרים הללו, ייתכן שדווקא השכרת רכב נקודתית לתקופות הנדרשות תהיה הבחירה המשתלמת ביותר.

© adobestock אילוסטרציה

לחפש את התקופה המשתלמת ביותר

על אף שלעתים קרובות השכרה נקודתית תצא משתלמת יותר מליסינג עבור רכב שיושב בחניה, גם כאן כדאי שנהיה זהירים. לא תמיד נכון יהיה לשכור את הרכב רק ליום שאנו זקוקים לו. לא פעם, המחיר עבור יום השכרה יחיד יקר יחסית למחיר ליום שנקבל על תקופות ארוכות יותר. חשוב שנבחן מראש כמה פעמים אנו צפויים לעשות שימוש ברכב במשך החודש ונקבל החלטה בהתאם. אם אנו זקוקים לרכב שלוש פעמים בשבוע בחודש הקרוב, אך בחודש הבא נזדקק לו רק פעם אחת לאורך כל החודש, נוכל תמיד להשכיר את הרכב לפרקי הזמן הנדרשים לנו באותו עת. ייתכן מאוד שיהיו חודשים בהם נגלה שהכי ישתלם לנו לבצע השכרת רכב לחודש שלם. גם כאן, קל לראות עד כמה האפשרות של השכרה מציבה בידיך המון אפשרויות שליסינג לא יכול להעניק לך. 

כמה מילים על מיסוי

ישנו היבט נוסף שחשוב מאוד שניקח בחשבון בתחשיב השיקולים הזה. כשאנו מעניקים לעובד שלנו רכב בליסינג במסגרת העבודה, השכרת רכב בצורה הזו,  מגיעה עם ההטבה הזו מיסוי כנגד שווי השימוש. המיסוי מוחל על משכורת הברוטו ומחושב בהתאם למחיר המחירון. משמעות הדבר היא שאם העובד עושה שימוש מצומצם בלבד ברכב, ייתכן מאוד שהחסרונות בהטבה הזו גוברים על היתרונות. עבורנו כמעסיקים, שיקולי המס על היינו הך, אנו יכולים לרשום רכב שכור כהוצאה מוכרת באותה מידה בה אנו עושים זאת עבור רכבי ליסינג. 

בסופו של דבר, החשוב ביותר הוא שלא נפעל על אוטומט ולפי הנחות יסוד שאינן תמיד רלוונטיות עבורנו. אם נעריך באופן מעמיק את הצרכים שלנו מהרכב, ייתכן מאוד שנגלה שהשכרת רכב יכולה לספק עבורנו את המענה הטוב ביותר במחיר המשתלם ביותר.