חשוב לדעת לפני שבוחרים חברת הובלות. adobestock (אילוסטרציה)

חשוב לדעת לפני שבוחרים חברת הובלות

כשזה מגיע להובלת הדירה שלנו, תמיד אנחנו מסתבכים בלמצוא חברת הובלות שאנחנו באמת סומכים עליה במאה אחוז, אם במקרה אחד המחיר הוא לא סביר ואם במקרה אחר מדובר בחברת הובלות קטנה יחסית שאין עליה הרבה המלצות ואנחנו חוששים

פרסומת

הסירו דאגה מליבכם, נפגשנו עם סלאבה הבעלים של חברת אפדייט הובלות (up-date.co.il), אחת מחברות ההובלה הגדולות והמקצועיות בארץ, סלאבה חלק איתנו מהידע שלו ונתן לנו את כמה טיפים טובים שיעזרו לנו למצוא חברת הובלות איכותית ומקצועית.

בחרו בחברת הובלות בעלת מוניטין 

כיום, ניתן למצוא בתעשיית ההובלות מאות ואף אלפי חברות הובלות שונות, חלק מן החברות הללו הן מקצועיות ביותר וחלקן פחות. הדרך הטובה ביותר לגלות איזה חברת הובלות היא איכותית יותר היא על ידי בדיקת המוניטין של החברה. כיום בזכות האינטרנט, ניתן למצוא את כל המידע בנוגע לחברת הובלות מסוימת על ידי חיפוש מהיר וקל באינטרנט. מעבר לחיפוש פשוט באינטרנט, נוכל לחפש את חברת ההובלות ברשתות החברתיות ולבדוק האם קיימות שם המלצות וביקורות עליה, וכאן סלאבה ממליץ להתרשם רק מחברות שבהם יש עשרות ביקורות ומעלה, כך נוכל ליהנות מחכמת ההמונים.  

אל תתרשמו מהצעת מחיר נמוכה במיוחד שקיבלתם תוך שניה בטלפון

עלינו לוודא כי חברת ההובלות מציעה הצעת מחיר רצינית ומבוססת. הצעת מחיר רצינית היא הצעת מחיר שניתנה לאחר שאיש המקצוע שאל אותנו את כל השאלות הרלוונטיות בנוגע להובלת הדירה, השאלות העיקריות הן: מהי כמות החפצים הרהיטים והציוד אותם יש להעביר בהובלה? האם קיימים חפצים בעלי משקל גדול במיוחד אותם יש להעביר או חפצים שיש לנהוג בהם בזהירות יתרה (שולחנות זכוכית, פסנתר, פסלים גדולים ועוד)? בנוסף על כך בעל המקצוע צריך לבדוק מהי רמת הקושי של העמסת הציוד. רמת הקושי נקבעת על ידי מספר קריטריונים ביניהם: האם יש גישה למעלית, גודלה של המעלית בבניין במידה וקיימת, האם יש חניה למשאית בקרבה לבית ועוד.

בעל מקצוע שייתן לנו הצעת מחיר לפני ששאל אותנו את כל השאלות החשובות הללו, זה כבר סימן עבורנו שהוא בעל מקצוע לא איכותי ולא מקצועי.

נתונים נוספים שהם מרכיב משמעותי במחיר ההובלה: לאן מובילים? מתי מתקיימת ההובלה? (בעונת הקיץ הביקוש להובלות גדל באופן משמעותי וכך גם מחירי ההובלות) והאם נרצה לקבל שירותים נוספים מחברת ההובלה כמו אריזה וכו'. 

© adobestock (אילוסטרציה)

כאן זה המקום לומר שאפילו שבעל המקצוע שאל אותנו את כל השאלות החשובות ועבר על כל הנושאים שעשויים להשפיע על מחיר ההובלה, תמיד יכולות לצוץ הפתעות לא צפויות שעשויות לגרום לשינוי במחיר ההובלה (זה יכול לנבוע מחוסר ידע שלנו כאשר אנו עונים על השאלות של בעל המקצוע או משאלות ספציפיות שאיש המקצוע לא שאל אותנו במהלך השיחה). 

בכדי למנוע את הבעיות הללו חברת "אפדייט הובלות" פיתחה שיטה מאוד יעילה ופשוטה, בה הלקוח מתבקש לשלוח סרטון קצר של הבית שלו, במהלך הסרטון הלקוח צריך לצלם את כל הדגשים שנתנה לו חברת "אפדייט", כך מונעים הפתעות לא צפויות במחיר, הכל ידוע וברור והלקוח יודע שקיבל הצעת מחיר מדויקת, בלי הפתעות בהמשך.

אז כדאי לזכור, חפשו חברה שיש לה המון המלצות, קראו את ההמלצות לקבלת ביטחון מלא שאכן זוהי החברה בשבילכם וכמובן, ספקו את כל המידע החשוב על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת, יש לא מעט מקרים שבהם חברות אומרות בטלפון מחיר אחד ואז ביום ההובלה מתברר שיש יותר ציוד ממה שנאמר, פתאם "נולד" פסנתר כנף שלא דובר עליו ועוד מקרים כאלה ואחרים, או "פשוט צלמו סרטון של תכולת הדירה והחדרים ותימנעו מהפתעות" כמו שמציע סלאבה ומסיים במילים "ותהנו ממעבר דירה קל ונעים".

אז בינתיים עד מעבר הדירה אנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא מאמרים במדור המגזין שלנו וליהנות מטיפים נוספים של מומחים בנושאי כלכלה, צרכנות ובעוד תחומים נוספים מחיי היום יום.