איך לעבור מעבר דירה. adobestock (אילוסטרציה)

איך לעבור מעבר דירה

מעבר דירה יכול להית תהליך מרגש אך בואו נודה על האמת, כשמדובר בבני נוער שצריכים להעתיק את חייהם למקום חדש, העניין יכול להיות מאתגר במיוחד

החלפת בית ספר, חברים חדשים והתנתקות במידה כזאת או אחרת מהחברים הנוכחיים הם לא בדיוק עניין של מה בכך.

יחד עם זאת מעבר דירה יכול לפתוח גם אפשרויות חדשות וכמו שמישהו כבר אמר פעם, צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה ולעתים מעבר דירה יכול לספק לכם אותה.

זה לא שאנו טוענים שמעבר דירה הוא בהכרח משהו טוב אבל מה שאנו כן חושבים הוא שעם גישה נכונה, אפשר להוציא מזה גם לא מעט דברים טובים ואם כבר אין ברירה וצריך לעבור את כל התהליך הזה, בואו ונראה איך אפשר לעבור אותו בשלום.

צוות האתר 'הובלות ask5' ריכז עבורכם הילדים ובני הנוער מספר טיפים שיעזרו לכם לעבור דירה בשלום ואפילו להוציא מזה את הדברים הטובים.

האתגרים של בני נוער במעבר דירה

העתקת מקום מגורים יוצרת תחושה של להתחיל הכל מחדש. אחרי שכבר הכרתם חברים והצלחתם להשיג מעמד חברתי, נראה שצריך להתחיל הכל מהתחלה.

אין ספק שזה די מבאס אך בואו ונזכור שברוב המקרים מעבר דירה הוא לא משהו שבוחרים ואם יש אילוץ כזה, כדאי לנסות ולנקוט בגישה חיובית שתפתח אתכם ותעזור לכם להתמודד עם השינוי כך שבסופו של התהליך אתם תצאו מורווחים מכל העניין.

זה אולי נשמע מוזר בדיוק ברגעי אי הוודאות של המעבר אך תהיו בטוחים שברוב המקרים הכל מסתדר הרבה יותר טוב ממה שאתם חושבים כעת ואם תנקטו בגישה חיובית ופתוחה, העניינים כנראה שיסתדרו הרבה יותר טוב ממה שאתם אפילו חושבים והתהליך לא יהיה כל כך מעיק.

ריכזנו כמה נקודות למחשבה שיכולות לסייע לכם לאמץ גישה חיובית ולעבור את המעבר באופן טוב ואפילו טוב מאוד.

להתחיל מחדש בלי דעות קדומות

אחד הדברים שהכי קשה להיפרד מהם הם דעות קדומות של אנשים ולעתים דווקא מעבר דירה יכול לסייע לכם להיפטר מדעות קדומות שמישהו הדביק לכם.

העניין לא מתייחס רק למה שחברים חושבים עליכם אלא גם מורים בבית הספר ובאפשרותכם לפתוח דף חדש ולבנות את האישיות שלכם בדיוק כמו שתמיד רציתם שהרי במקום המגורים החדש שלכם ישפטו אתכם לפי מי שאתם ולא לפי הנחות של אנשים כאלה ואחרים.

חברים חדשים

לעתים טוב לעשות סדר בחברים שאתם מחשיבים לטובים וקרובים ומעבר דירה יכול להיות הזדמנות טובה להתחיל ולעשות את זה.

באפשרותכם להתרחק מאנשים שעושים לכם פחות טוב ולהכיר אנשים חדשים שיעשו לכם טוב (תוך כדי שימור היחסים עם החברים הטובים מסביבת המגורים הישנה) וכך להעצים את המעגל החברי שלכם.

ובקיצור, למה להסתפק רק במספר חברים מצומצם כשאפשר להכפיל את המעגל הזה?

היכרויות חדשות

מעבר דירה פותח לכם אפשרויות חדשות גם בכל מה שקשור לבני או בנות זוג פוטנציאלים. לא מצאתם את החיבור במקום מגוריכם הישן? מעבר דירה יפתח לכם אפשרויות חדשות וכמו שציינו קודם לכן, אתם מתחילים בלי דעות קדומות ויש לכך יתרון גדול.

אפשרויות חדשות שלא היו לכם

אני מכיר מישהו שעבר דירה והיה ממש מבואס (וזה טבעי), אך לאחר זמן מה הנער פשוט פרח! חברים טובים שרכש לעצמו ובעיקר היכולת להירשם לקורס ייחודי בתחום המחשבים שנמצא במקום המגורים החדש שלו, הובילו אותו לפתוח בקריירה אמיתית בתחום המחשבים.

מיותר לציין שאם הוא היה נשאר באזור הנוחות במקום המגורים הישן, ספק אם היה מצליח לעשות את הקפיצה הזאת.

זכרו שכל מקום מגורים חדש טומן בחובו הרבה חששות ואי וודאות אבל אם תסתכלו על הדברים באופן שכלתני, אתם יכולים לגלות הרבה מאוד דברים טובים ואם תנצלו אותם, אתם עשויים אפילו לברך על המעבר הזה בעתיד.

שאפו עליכם – התמודדתם עם מעבר דירה!

אף על פי שבמעבר דירה יש גם יתרונות, כשמדובר בבני נוער העניין לא פשוט מכל הטעמים שכבר דנו בהם.

אבל - וזה אבל גדול, אתם יכולים לעבור דירה ולהצליח לשמר הרבה שדברים טובים וליצור דברים חדשים שהם לא פחות טובים.

נכון שזה לא קל אבל זכרו שבסוף התהליך אתם יכולים להרוויח בגדול ולכן מאוד כדאי לעשות את ההשתדלות ולהסתכל על הדברים החיוביים.

וחוצמזה, אתם אלה שמצליחים לעבור דירה וזה דבר שמעיד עליכם ועל החוסן הנפשי שלכם ולכן הגיע הזמן שתסתכלו פנימה ותהיו גאים בעצמכם על הנכונות להתמודד עם האתגרים ולהצליח.

© adobestock (אילוסטרציה)

עוד פעולות שיעזרו לכם לעבור את המעבר בשלום

יש עוד פעולות מעשיות שאתם יכולים לנקוט בהן על מנת להקל את המעבר.

קחו חלק פעיל במעבר

יש הרבה משימות במעבר דירה ואם תוכלו לקחת בהן חלק, תסייעו באופן מאוד משמעותי להוריכם ולמשפחה כולה.

הציעו להורים את העזרה שלכם ותהיו בטוחים שהם יעריכו את זה מאוד ושתהיה להם (עוד) סיבה להיות גאים בכם.

בדקו את השכונה החדשה, את החדרים ואת הדירה. לקיחת חלק במעבר והצעת עזרה, תסייע גם לכם להרגיש הרבה יותר טוב כמי שלוקח יוזמה וחלק פעיל במעבר.

תשמרו על קשר

שימרו על קשר עם החברים והקרובים שלכם מסביבת המגורים הישנה אך מצד שני לא כדאי להסתמך רק על הקשר הישן ומומלץ להכיר חברים חדשים.

רקימת קשרים חדשים יכולה לקחת זמן וטוב שיהיה לכם עם מי לדבר ולחלוק את זה בעת הצורך.

גלו אפשרויות חדשות במקום החדש

כדאי לכם לבדוק ולהכיר את מקום המגורים החדש כדי לפתח את היכולות שלכם. אוהבים לעשות ספורט? בדקו איפה חדרי הכושר במקום המגורים החדש. חשבתם להירשם סוף סוף לקורס מחשבים? יכול להיות שיש אחד כזה ממש מתחת לבית...

מעבר דירה הוא תהליך לא פשוט ואל תשכחו לפרגן לכם זמן כדי להתאקלם ולרחת אוויר, אך זכרו שבסופו של דבר מעבר דירה יכול להיות עניין מאיים ומפחיד אך להתברר כמשהו שיעשה לכם רק טוב. נסו לנקוט בגישה חיובית והפיקו מהשינוי את המקסימום שיגרום לכם להרגשה טובה ולהתפתחות אישית.