לשלוח אסמס בנהיגה מסוכן מלנהוג בשכרות  . מערכת

לשלוח אסמס בנהיגה מסוכן מלנהוג בשכרות

מחקר שנערך בארה"ב מגלה כי למעלה מ-50 אחוז מבני הנוער שולחים מסרונים תוך כדי נהיגה. "בכל כתיבת שתי מילים, הנהגים הצעירים מורידים את העיניים ל-4 שניות מהכביש", מסבירים במחקר

למעלה מחמישים אחוז מבני הנוער בארצות הברית מסמסים בזמן הנהיגה. כך עולה ממחקר שערכה ה"קרן למודעות שליחת מסרונים בנהיגה" שעורכת בימים אלו את חודש המודעות להסחת דעת בזמן הנהיגה. המחקר בדק את הרגלי שליחת המסרונים בזמן הנהיגה במדינות כמו מרילנד, וירג'יניה וושינגטון הבירה.

רוקו פאנטה, מנהל בכיר בקרן למודעות שליחת המסרונים בנהיגה, אומר כי שליחת המסרונים בזמן הנהיגה היא מעשה מסוכן יותר מנהיגה בשכרות, ויוצרת נהיגה מסכנת פי 23 מאשר נהיגה בנסיבות רגילות. כמו כן הוא טוען שבני הנוער מכורים לשליחת המסרונים עד כדי כך שהם משוכנעים שהם יכולים לבצע מספר פעולות בו-זמנית: "מכיוון שהם עושים זאת באופן יום-יומי, הם מרגישים שהם יכולים לנהוג ולשלוח הודעות כתובות תוך כדי, בלי שום בעיה", מסביר פאנטה.

אבל קיימת בעיה, ובעיה רצינית בפעולת שליחת המסרונים במהלך הנהיגה. מסתבר כי במהלך שליחת המסרון הנהגים מורידים את עיניהם מהכביש ומסתכלים על מסכי הפלאפון, ובכך מסכנים את חייהם ואת חיי הנהגים האחרים שעל הכביש. פאנטה אומר כי לוקח בממוצע כ-4 וחצי עד 5 שניות להקליד שתי מילים בודדות בהודעה כתובה, ונסו לדמיין כמה זה מסוכן לעצום את העיניים ללא פחות מ-4 שניות תוך כדי נהיגה בכביש מהיר. אל תנסו את זה בבית.

עוד הוא אומר, שבני נוער נוהגים לחשוב שהם בלתי-פגיעים. מחשבות בסגנון "לי זה לא יקרה" מאפיינות במיוחד את הגיל הזה. למערכת "פרוגי" נותר לשאול מדוע שבוע מודעות מבורך שכזה לא קיים בארצנו הקטנה, שהקטל בכבישיה רק תופס מימדים אימתניים וגדולים יותר.

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פרוגי

תגובות