פרידה קשה? כך תשיבו את האמון באהבה. צילום: Fotolia

פרידה קשה? כך תשיבו את האמון באהבה

מובן מאליו אם תרגישו שאתם לא רוצים שום קשר לאהבה יותר בחיים, במידה והלב שלכם נשבר. בכל זאת, חשוב לא להתייאש ולא לוותר. יש עוד הרבה דגים בים, כמו שאומרים

שברון לב ותקופות קשות הם מצבים כמעט בלתי נמנעים במהלך חיינו. ככל הנראה, לא פעם ואולי אפילו לא פעמיים, האמון בדבר הגדול הזה שנקרא "אהבה" - ייעלם ויפוג לפרק זמן לא מוגדר. עם זאת, חשוב לדעת להתעלות על תחושת הפקפוק והספק ולחזור להאמין באהבה. איך עושים את זה? כל התשובות לפניכם. 

עוד בערוץ היחסים של פרוגי:

קריאה

זה יכול להישמע מאוד קיטשי ואולי אפילו מעט משונה, אבל קריאה יכולה לעזור לכם לחזור להאמין באהבה. קריאת רומנים, שירה או אפילו ציטוטים מהאינטרנט על אהבה בין אנשים וסיטואציות רומנטיות, יכולה לעורר את האש והרצון לחוות את הרגש הזה שוב - ואפילו להחזיר את האמון שלכם בו! זוגיות שכשלה יכולה להרוג את הרגש הזה, אבל חשיפה לזוגיות חיה ובועטת יכולה להחזיר את התקווה. 

אל תסיטו מבט מזוגות שהולכים ברחוב

אחרי שמאבדים את האהבה והזוגיות שהייתה חלק מכם במשך זמן מה, קיימת מבוכה או אולי כאב למראה זוגות אחרים מאושרים. למרות זאת, במקום לקחת את הסיטואציה למקום של כאב וזיכרונות עצובים - קחו אותה למקום של שיעור: ישנם אנשים שאהבתם ניצחה ואנשים כאלה אינם מעטים. גם אם אהבתכם האחרונה כשלה והפסידה, האהבה הבאה לא בהכרח תיכשל גם היא. שאבו השראה מאותם זוגות ומהאהבה שלהם, השראה שתעורר את אמונכם והזיקה לרגש מחדש. הכל תלוי בדרך שבה מסתכלים על הדברים. 

דווקא תסתכלו!
דווקא תסתכלו! © צילום: Fotolia

עבדו על עצמכם

ישנה נטייה קטלנית לאחר פרידה, להתחיל לשכנע את עצמנו שבחיים ולעולם לא תמצאו שוב אהבה כמו שהייתה לכם. הרבה מאיתנו חוזרים על המנטרה הזו שוב ושוב - שהאהבה הלכה ולא תחזור שוב. זה לא נכון! כל אהבה היא שיעור ואין רק שיעור אחד בחיים, אלא אינספור. לכן, כאשר אתם תופסים את עצמכם אומרים את המנטרה הזו או פשוט מרגישים שהעניין אבוד לנצח, עצרו את עצמכם מיד ואמרו לעצמכם: "אני טועה, האהבה כן תשוב אליי. אמנם לא באותה צורה, אבל היא תשוב. אני מאמין/מאמינה בזה". 

התמקדו בסוגים שונים של אהבה

אהבה רומנטית אינה הסוג היחיד של אהבה שקיים. ישנה אהבת משפחה, אהבת חברים ואפילו אהבה לחיות מחמד. אם מה שאיבדתם הייתה אהבה רומנטית, התמקדו בסוגים האחרים של האהבה - בלו יותר זמן עם המשפחה, עם החברים או פשוט עם יצורים שאתם אוהבים. התמקדו ברגש החיובי שהדבר יצר אצלכם ותנו לו למלא אתכם. הדבר עשוי לעזור מאוד להשקיט את הגעגועים לסוג האהבה שאיבדתם ויעזור לכם מאוד להסב את הדעת על הדברים הנפלאים האחרים שיש בחיינו ועלינו להוקיר תודה עליהם. 

גם החברים מסוגלים לאוהב אתכם באותה מידה
גם החברים והמשפחה מסוגלים לאוהב אתכם באותה מידה © צילום: Fotolia

אל תוותרו

גם אם השכנוע העצמי והניסיון לאהוב בדרכים שונות לא עובדים, אל תוותרו! אולי מה שאתם צריכים הוא פסק זמן מהרגש העוצמתי הזה - וזה בסדר. נסו להתמקד יותר בתחביבים ובדברים שעושים לכם טוב, גם אם זה לצפות בסדרה אהובה. אל תוותרו על האושר שלכם ועל ההרגשה הטובה שבעשיית דברים משמחים, בין אם הם כוללים רגשות עמוקים יותר מפשוט שמחה טהורה ובין אם לא. גם בדרך הזו תיפתחו מחדש לרגש האהבה, בכך שתרפאו את עצמכם מהנזק שנגרם לכם - הרי אושר וגישה חיובית מרפאים כל כאב ופותחים את האדם לדברים חיוביים חדשים.

תגיות
תגובות