חדש: האפליקציה שתגלה אם אתם שיכורים. משתכרים בכיף. צילום: geetyimages

חדש: האפליקציה שתגלה אם אתם שיכורים

על הפיתוח הישראלי החדש "Soberapp" למדידת רמת האלכוהול בדם באמצעות מכשירי האנדרואיד כנראה שעדיין לא שמעתם, אבל אחרי שתורידו את האפליקציה הזו לסמארטפון תבינו כמה שהיא שימושית

אתם בשיא המסיבה באחד המועדונים הנחשבים בתל אביב עם החברים הכי טובים, ואז השעה 4:00 מופיעה בשעון שעל היד, ואתם יודעים שהגיע הזמן לחזור הבייתה עם הרכב של ההורים, כי בשעה 5:00 אבא חייב אותו לעבודה. 

ואז אתם יוצאים מהמועדון, עולים על הרכב ובמקרה הטוב עוצרת אתכם ניידת משטרה ושוללת לכם את הרכב על נהיגה בשכרות ובמקרה הרע אתם גומרים בבית החולים או גרוע מכך בבית הקברות. 

את התרחיש הזה מנסים למנוע הממציאים של אפליקציית האנדרואיד החדשה "Soberapp", שבאה למדוד את אחוז האלכוהול שבדם שלנו. ההמצאה פותחה על ידי שלושה ישראלים שבסך הכל בני עשרים מהעיר תל אביב. כתב "פרוגי" פגש את אחד היזמים, תמיר זוהר, לשמוע על המיזם ומה שעמד מאחריו. 

אז איך בעצם האפליקציה פועלת?

"יש מאגר של 3500 משקאות, תחילה המשתמש מזין את המשקל ואת המין ומיד אח"כ מבצע מבחן תגובה ואז ניתן להזין משקאות מתוך המאגר, סריקת ברקוד או אמירת שם המשקה למכשיר. לאחר מכן האפליקציה מציגה לו אם הוא יכול לנהוג או לא. כמו כן היא גם מציעה לו מוניות במידה וירצה לחזור הביתה ואינו כשיר לנהיגה ומציעה פאבים נוספים סמוכים אם המשתמש רוצה להמשיך לבלות".

למה בעצם האפליקציה נחוצה?

"בני נוער שיוצאים לברים לא מודעים באמת לאחוז האלכוהול בגופם ויש צורך בביקורת עצמית."

מה הביא אתכם לייצר את האפליקציה כזו?

"ישבנו בבר, אני ושני שותפי והבנו שיש צורך באפליקציה כזו. זה תמיד היה באוויר שנעשה אפליקציה. זה בא בעיקר בעקבות הרבה מקרי נהיגה בשכרות שאירעו באותה התקופה".

מה מייחד את האפליקציה שלכם מאפליקציות דומות לכם?

"אין אפליקציות שבהן המשתמש מזין את כל הנתונים ההכרחיים – מין, משקל, גיל, כמות השתייה, סוג השתייה, בהתאם לכלי ובהתאם למדינה כמובן. לנו יש מאגר עצום של משקאות ורמת הדיוק שאנו מגיעים אליה היא בכלל לא שוות ערך לאחרות".

כמה זמן לקח לכם לעבוד עליה?

"למעלה מחצי שנה".

אתם מתכוונים להוציא אפליקציות נוספות בעתיד?

"כן. הדיאטן האלקטרוני, מעין תזונאי אישי, שוות ערך לביקור אצל דיאטן. תתבסס על שני דיאטנים והיא מאד מורכבת. אנחנו עובדים עליה כבר חצי שנה מקווה שהיא תצא בחודשים הקרובים. השאיפה היא להמשיך לגדול ולהתפתח".

מה הביא אתכם לעולם פיתוח האפליקציות? אתם מתכוונים להקים חברה? 

"כרגע זה לכיף, כתחביב. אפשר לומר שהכניס אותנו לעולם הפיתוח זה הרצון לתרום לשוק האפליקציות הישראלי המבריק. השאיפה היא להשפיע על השוק הזה ולבסס את עצמנו, אם זה גם יכניס כסף אז למה לא".

כמה הורדות?

"למעלה מ60,000".

מתי תגיעו גם לאייפונים? אם בכלל?

"נגיע. אני מקווה שבחודשים הקרובים שגם SoberApp  וגם הדיאטן כשיצא יגיעו לAppStore של Apple".

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פרוגי

תגובות