שולטים על הטלפון שלנו בעזרת הקול. מערכת

שולטים על הטלפון שלנו בעזרת הקול

מאז ומתמיד החלום של כולנו היה להשתמש בטלפון הנייד בעזרת המחשבות, או בינתיים בעזרת הקול. אז איזה אפליקציות יש היום שיכולות לעזור לנו בהפעלת הטלפון בדיבור ומה לא ידעתם על ה-סירי של אייפון?

הפעלה קולית של מכשיר הטלפון הנייד היא לא עניין חדש. כבר כמה שנים טובות שיצרניות הסלולר מנסות להפיק מערכות איכותיות שכאלה.

הסנוניות הראשונות כללו הפעלה קולית באמצעות קריאה בשם של מישהו מרשימת הטלפונים שלנו. התוצאות היו מוגבלות מאוד וכמעט לא שימושיות.

כמה שנים אחר כך, בשעה שהסמרטפונים כבשו את עולם הטלפוניה, ברור היה שגם בתחום ההפעלה הקולית יגיעו מוצרים חדשים שינסו לחולל מהפכה.

הפעלה קולית - הדור הישן

אפליקציית ההפעלה הקולית הבסיסית למכשירי אנדרואיד נקראת "Google Voice Action". כדרכה של גוגל, היא יעילה ועובדת, אך מוגבלת בביצועים וחסר לה חן ועניין. האפליקציה נותנת בתמורה לשאלה שלנו תוצאת חיפוש רלוונטית ממנוע החיפו. עבור משתמשים רבים זה בהחלט לא מספיק.

אפליקציות הפעלה קולית לסמארטפונים

האפלקציות המתקדמות והמעניינות יותר הם "Vlingo" המתאימה לכל המכשירים (אייפון, אנדרואיד, בלקברי ואחרים) ו-"Siri" המפורסמת של אפל. וילינגו היא אופציה מצויינת, במיוחד למי שאין לו אייפון. היא תומכת בהרבה שפות ויעילה בעיקר בפעולות ופקודות קוליות פשוטות. יש לה יישומים מיוחדים ומוצלחים שמטרתם להקל עלינו בנהיגה. החסרונות שלה הן בזיהוי קולי לוקה של פקודות מורכבות ובהעדר התמיכה בעברית - שדורש ממי שמשתמש בה להעביר את כל ממשק הטלפון לשפה אחרת. במקביל, השיקה אפל, בדרכה הראוותנית את סירי, שהייתה אמורה לעשות מהפכה בתחום. האפליקציה בהחלט חביבה ועוררה הרבה עניין, אך כשנה אחרי שיצאה, נדמה שהמהפכה עדיין לא כאן.

האם בעלי אייפון משתמשים בפונקציית הפעלה הקולית?

סקר שערך מכון מחקר אמריקאי, בנוגע לשאלה האם בעלי האייפון משתמשים ב-Siri, וצוטט באתר Feeder, בחן את מידת ודפוסי השימוש של בעלי אייפון S4, הדגם החדש של אייפון המצוייד באפליקצית ההפעלה הקולית סירי.

הסקר מצא ש-87 אחוז מבעלי האייפונים משתמשים בסירי מדי חודש, אך רובם לא בתדירות גבוהה וברמה יום-יומית. האופן שבו אנשים משתמשים בסירי משמעותי לא פחות: עיקר השימוש באפליקציה הוא עבור יזימת שיחות והכתבת הודעות טקסט.

רוב המשתמשים לא מנצלים את האפליקציה כדי להפעיל את נגן המוזיקה, לחפש באינטרנט, להיכנס ליומן האישי ועוד הרבה שימושים נוספים שסירי מציעה. בשונה מהרבה פיתוחים אחרים של חברת אפל, מערכת ההפעלה הקולית שלה לא כבשה את השוק בסערה עדיין.

יש כמה תלונות על המערכת, בין היתר על העובדה שהיא לא תמיד מזהה את הדיבור שלנו או המבטא והיא מצליחה לשמוע אותנו רק בסביבה שקטה. רק 55 אחוז מהמשתמשים דיווחו שהם מרוצים מסירי, כאשר כ-45 אחוזים פחות ממרוצים או ממש לא מרוצים.

החלומות על טלפון סלולרי נטול כפתורים אותו ניתן לתפעל באופן מושלם רק באמצעות דיבור, או על טלפון לו ישות משל עצמו שאפשר לנהל איתו שיחה של ממש, יצטרכו להמתין בסבלנות. האפליקציות להפעלה קולית נמצאות בשימוש הולך וגובר עבור פעולות בסיסיות יחסית, אבל מי שיש לו סבלנות, יגלה בשנים הקרובות שגם בתחום זה - השמיים הם הגבול, גם בעברית.

>> הצטרפו לעמוד הפייסבוק של פרוגי

תגובות