תחרות הרובוטיקה הארצית יצאה לדרך . מפתחים רובוטים. צילום: ויקיפדיה

תחרות הרובוטיקה הארצית יצאה לדרך

מאה קבוצות של תלמידים שבנו בחודשים האחרונים רובוטים, ישתתפו בתחרות הרובוטיקה הארצית בהיכל נוקיה. שש הקבוצות הזוכות ייצגו את ישראל בארצות הברית

כארבעת אלפים תלמידים יתכנסו היום (ב'), להציג את פיתוחם של 100 רובוטים שהגיעו אל תחרות הגמר במסגרת התחרות הבין-לאומית FIRST. הרובוטים פותחו של ידי תלמידי החטיבות העליונות, כאשר הם תוכנתו לעמוד במספר רב של משימות.

הרובוטים של התיכוניים יתחרו ביניהם במשחק ה"פריסבי" (זריקת דיסקים) ואילו הרובוטים של חטיבות הביניים המורכבים מ"לגו", יפגינו את יכולותיהם בסיוע לגיל השלישי, שהוגדרו כנושא התחרות.

הרובוטים אמורים לסייע לגיל זה בין היתר, באמצעות כיבוי האש מהכיריים, העלאת הקשישים על רמפות, נטילת התרופות הנכונות, שילובם של גילאים אלה במשחק כדורת. הרובוטים יידרשו לבצע את משימותיהם באופן מדויק ובתוך זמן נקוב.

במקביל לפיתוח הרובוט חקרו התלמידים את הגיל השלישי באמצעות מפגש עם אנשים מגיל זה. המפגשים סייעו לתלמידים ללמוד על חייהם -  כיצד חיו פעם וכיצד הם חיים כיום, כאשר בהמשך הדרך הם  המציאו פתרון חדשני העונה על צרכי הגיל השלישי.

הרובוט הזוכה ייקבע על ידי צוות שיפוט המורכב מאנשי אקדמיה ושופטים מחו"ל, כאשר שש הקבוצות הזוכות (מקרב בתי הספר התיכוניים והקבוצה הזוכה מקרב חטיבות הביניים), יטוסו לייצג את ישראל בתחרות הגמר הבין-לאומי בסנט-לואיס, מדינת מיזורי, ארצות הברית, במהלך חודש אפריל 2013.  

תגיות
תגובות