הפיתוח הטכנולוגי שעוזר לנכים לעמוד. הפיתוח הייחודי. צילום: יוטיוב

הפיתוח הטכנולוגי שעוזר לנכים לעמוד

עמיאל לוזון גילה ברשת את הפיתוח הטכנולוגי שמאפשר לנכים לקום, לשבת, לנוע בחופשיות ולשכוח לגמרי שהם מרותקים לכיסא הגלגלים או למיטה. צפו בפיתוח המרשים

גם נכים יכולים לעמוד. לא, לא מדובר בגחמה או בבדיחה, אלא בפיתוח טכנולוגי שמאפשר גם לנכים לקום, לשבת וללכת. לפני שבוע הייתי בחתונה מאוד מיוחדת, של בחורה שהתחתנה עם נכה צה"ל.

הבחור יכל לעמוד אבל היה חייב תמיכה ובחלק גדול מהחתונה היה על כיסא הגלגלים. תהיתי לעצמי איך זה שלא יצא עדיין פיתוח טכנולוגי כזה או אחר שיכול לעזור לנכים לעמוד באופן קבוע?

מסתבר שיש פיתוח טכנולוגי כזה שמסוגל לעזור לנכים לא רק לעמוד אלא גם לנוע. לפיתוח קוראים TekRMD (ראשי תיבות של Robotic Mobilization Device). המכשיר המיוחד נותן לנכה תמיכה מלאה בעמידה, ואפילו אפשרות לישיבה ללא צורך בכיסא.

הרובוט שמשדרג את איכות חייהם של הנכים.

אז איך זה עובד? המכשיר עשוי מפלדה חזקה ומצטרפות אליו מספר רצועות אלסטיות המאפשרות מספר תנוחות הכוללות עמידה, ישיבה ואפילו התכופפות (עד למדף האחרון בסופר). איך מגיעים לרובוט אתם שואלים? התשובה פשוטה: עם הרובוט מגיע שלט קטן המאפשר קריאה לרובוט עד לנכה עצמו.

הנכה קושר את עצמו וברגע שהוא מרים את ידיות האחיזה, הרצועות מושכות אותו למצב עמידה. ולגבי התנועה עצמה, הרובוט נוסע על מספר גלגלים ומאפשר נסיעה על ידי מוט קטן של כיוון ממש כמו בסימולטור מטוסים. אז אם יגידו לכם שנכה לא יכול ללכת או לעמוד בכוחות עצמו? תתפלאו הוא דווקא כן.

תגיות
תגובות