כל הפרטים על שעון היד החכם של אפל. שעון היד החדש של אפל. צילום: יחסי ציבור

כל הפרטים על שעון היד החכם של אפל

באפל עובדים בחודשים האחרונים על ה-iWatch - שעון יד חכם. דיווחים אומרים שהוא יריץ את מערכת ה-iOS. האם זהו הרעיון המהפכני שזמן רב לא ראינו מאפל?

אחד המוצרים המדוברים והבולטים ביותר של אפל בימים אלו הוא ללא ספק שעון היד החכם המכונה iWatch, שמככב בשמועות שרצות כעת בבלוגים ובאתרי אינטרנט טכנולוגיים מסביב לעולם.

כעת, אנו מבינים מדיווחים ראשוניים עוד פרטים על מפרט השעון שעל פי שמועות אמור לצאת לשווקים בסוף 2013 וככל הנראה נמצא כרגע בראש סדר העדיפויות של אפל, אפילו לפני טלוויזית ה-iTV עליה מדברים כבר מספר רב של שנים.

לפני הכל, נציין שעל פי הדיווחים מאתר Bloomberg, שעון היד הינו הפרוייקט הכי חשוב של המעצב הבכיר של אפל, ג'וני אייב, שלמעשה מנהל את הפרויקט שבו משתתפים כ- 100 מהנדסים נוספים שאחראים על פיתוח המוצר.

על פי אותם דיווחים, שעון היד העתידי של החברה יריץ את מערכת ההפעלה iOS ולא את מערכת ההפעלה החלקית שרצה על מכשירי ה-iPod Nano של החברה שלפיכך הצפי הוא ליותר אפליקציות מהכמות הנמצאת כיום במכשירי ה- iPod Nono.

דיווחים אחרים מאתר The Verge מספרים על מאמציה של החברה בתחום החומרה, ואם נדייק מה שכרגע הכי חשוב לאפל הוא להאריך את זמן הסוללה של השעון החכם, שהרי היא יודעת כי דימויה בשוק מבחינת זמן הסוללה הוא גרוע.

שעון היד החכם של אפל. בקרוב אצלנו על היד?

אפל מקווה להגיע למרחק של 4-5 ימים בין טעינה לטעינה כאשר מכשירים דומים מחזיקים עד יומיים בלבד. כמו כן, גם בתחום התוכנה מצפים לאפל אתגרים רבים ויהיה מאוד מעניין לראות את הדרך בה תתאים את מערכת ההפעלה iOS לגודל של שעון יד.

נראה שלאפל אין יותר מדי זמן להתגבר על האתגרים שמציב השעון העתידי, מכיוון שעל פי הדיווחים באתרי הטכנולוגיה מרחבי העולם החברה רוצה להשיק אותו בסוף השנה הזו לכל המאוחר. בנוסף, אנליסטים סבורים שהשקת השעון החכם בזמן הקרוב עלולה לייצר נקודת צמיחה למניית החברה, שלאחרונה רק הולכת ומאבדת משוויה.

בנוסף, עבר זמן רב מאז שאפל השיקה מוצר "מהפכני" כפי שנהגה לעשות לאורך השנים וכעת כשמתחרים כמו חברות הענק גוגל וסמסונג, עומדים בפני השקה של מוצרים מהפכניים כמו Project Glass (משקפי המציאות הרבודה של גוגל) על החברה להציג חדשנות שיא ואיכות שעד כה לא הראתה בשנתיים האחרונות.

תגיות
תגובות