העומס והאירוח. שבועיים לפני הגשת הרובוט. צילום: לינוי מרציאנו

העומס והאירוח. שבועיים לפני הגשת הרובוט

חוזרים אלינו שוב קבוצה #2230 עם הטור השבועי שלהם בו הם מספרים לנו מה קורה איתם. השבוע הם מספרים לנו על העומס שלהם לקראת הגשת הפרויקט, על אירוח קבוצות אחרות שבאו לביקור וגם שיר חדש שעשו

נשארו רק עוד שבועיים עד להגשת הרובוט, ופחות מחודש עד לתחרות הארצית בהיכל נוקיה. כרגע ממש במעבדות של מרכז המדעים בתיכון הנדסאים בהרצליה העבודה מגיע לשיאה, והינה שוב אנחנו נפגשים לעדכון השבועי!

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
• תופעות מדהימות בסרטוני סלואו מושן מושלמים
• DIY: כך תפתחו דף בצורה הנכונה ללהקה שלכם
• כפילים: האתר שיגלה לכם למי אתם דומים

קולולולולולו, אתם מוזמנים לחגוג איתנו את סיום מערכת ההנעה! השבוע צוות הנעה סיים את בניית השלדה. למרות הקשיים ולמרות קוצר הזמן, הצוות הכין שילדה חזקה, עמידה, פרקטית, ומתאימה למידות הרובוט.

למי שלא יודע, ההנעה מורכבת ממנועים שמחוברים לגירים שבהם גלגלי שיניים. כדי להרכיב אותה צריך להשתמש בחומר שחור, סמיך, דביק ומלכלך שנקרא גריז. ביום חמישי האחרון, בשעה 2 בלילה החליט צוות ההנעה לשים גריז. הנה התוצאות:

אם אתם שואלים למה נשארנו ערים עד 2 בלילה בכלל התשובה פשוטה, פשוט לא הסכימו שנישן בבית הספר. אם אתם לא מאמינים מצורפת ההודעה:


עם סיום מערכת ההנעה, צוות חשמל בנה במהירות את לוח החשמל לרובוט. הצוות, שנקלע לבעיות בעקבות גודל הרובוט ומיקום הזרועות, היה צרך לתגבר על האתגר וחיפש דרכים יצירתיות (במיוחד יש לציין) לתכנון לוחות החשמל.

השבוע התמודדנו עם עומס רב במיוחד. התחלנו להרכיב את מערכת האיסוף והזריקה על הרובוט, בתקווה שביום ראשון כבר נוכל להתחיל באימוני נהגים ותיקונים אחרונים. בנוסף השבוע נארח את אחת מהתחרויות האזוריות של ה-FLL, ההתרגשות אצלנו בבית הספר בשיאה! בתחרות התחרו שתי קבוצות מתיכון הנדסאים ושתיהן עלו לתחרות הארצית עם פרס האליפות שהוא הפרס הגדול, היוקרתי והחשוב ביותר בתחרות.

לפני
לפני

אחרי
אחרי

השבוע בפינת הסלנג: "אל תדבר אליי". מה הכוונה? המש"צים שאצלנו בקבוצה (ויש הרבה כאלה) הביאו שיר שהשתרש בתוך קבוצתנו מהר מאד. המילים עמוקות, אינטליגנטיות, מלאות משמעות, ומכוונות גבוה. מצורפות המילים:

"אל תדבר אלי,
אל תדבר אלי ככה לעולם, דבר אלי
אלתה… אלתה.
לא!"

לאלו שעוד לא הבינו, צפו בסרטון!


אתה לא תחליט עליי.
צילום: ניר לוי

אז מתי ואיפה אומרים את זה? ככה, אם מישהו פוגע בכם, מדבר אליכם לא יפה, אומר משהו שלא לטעמכם, חסכנו לכם שיחה עם ער"ן בשביל תמיכה נפשית, שנסו מותניים, הרימו ידיים, חממו את האצבעות, הראו ביטחון ופצחו בשירה. לסיום התמונות שעשו לנו את השבוע, והפעם שתיים. לינוי ברגע של תסכול עמוק וגם עמרי שמוסר לכם המון אהבה.

(צילומים: ניר לוי, אורי לויט, לילך מוזיקנט ולינוי מרציאנו)

תגובות