"תפסיקו להיות על המכשיר שלכם, צאו קצת!", טור דעה. צילום: שני ששון

"תפסיקו להיות על המכשיר שלכם, צאו קצת!", טור דעה

אנחנו דור הסלפי ודור הסמארטפון, וזה מראה שאנחנו במצב רע. כתבתנו, יהל כהן, בדעה על כך שלהיות מכור זה דבר נוראי. חייבים לעשות עם זה משהו ויש גם פתרון. כל הפרטים

ללא ספק בעשור האחרון הטכנולוגיה רק הלכה והשתכללה מיום ליום, ממחשבים בגודל חדר למחשבים ניידים, ממכשירים עם אנטנה בגודל מקרר לסמארטפונים שאפשר לעשות איתם כמעט כל דבר, וכן, אמנם המכשירים הלכו וקטנו, אבל ההתמכרות רק גדלה וגדלה.

דעה
"להיות מכור זה לאו דווקא דבר רע"
נועה ריינה
אנחנו דור הסלפי ודור הסמארטפון. זה דבר רע? כתבתנו, נועה ריינה, בדעה על כך שלהיות מכור זה לאו דווקא דבר רע ואפילו להפך, זה אולי דבר שאפשר להצדיק. כל הפרטים בכתבה

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

היום, כמעט לכל אדם שנושם בעולם הזה יש סמארטפון צמוד לידו 24/7. המציאות הפכה להיות וירטואלית ולא אמיתית, במקום שילדים קטנים ייצאו לשחק בחוץ עם חברים, הם תקועים בבית מול הטבלאטים והמכשירים השונים, במקום שאנשים ידברו ויפגשו פנים מול פנים, הם מתכתבים בוואטסאפ, במקום שבני נוער יחשבו על לימודים וציונים, הם חושבים על כמה לייקים יש להם בסטטוס, וגם אפילו עד שנפגשים במציאות, מתעסקים באיזו תמונה להעלות ואיזה עיצוב יותר יפה.

לפי דעתי פשוט הדרדרנו, ולא רק בני הנוער והילדים, גם ההורים שכבר בגילאים צעירים קונים לילדים שלהם מכשירים, מחשבים או פשוט מושיבים אותם מול הטלוויזה, כל זה במקום להתמודד איתם, לשחק איתם ולהעביר איתם זמן איכות במשחקים שיעשירו ויפתחו את החשיבה שלהם.

אני לא יותר טובה, להפך, רק בגלל שאני מכורה למכשירים האלו ברמה מטורפת אני מבינה כמה גדולה הפגיעה, כמה השיעבוד הזה פוגע לי בציונים שמדרדרים מרגע לרגע, בחיי החברה שלי שהפכו לוירטואלים ולא אמיתיים ובהנאות של החיים, בכל דבר, בכל תחום ובכל שניה אני נמצאת מול המסך, אם זה אייפון ואם זה מחשב, הבעיה העיקרית היא שלא משנה כמה אני מודעת לנזק שנגרם לי אני ממשיכה להיות מכורה, אבל כנראה שזו לא רק אני, אלא כולנו.

הפתרון לדעתי כמובן הוא לא להפסיק ולהתנזר מהמסכים, אלא פשוט לנסות למנן ולהנות גם מהדברים הכי נגישים ושכיחים, לכבות את המכשיר שעה ביום ולצאת לטייל, סתם ככה. בסרטון הבא מוצגת דעת הנגד באופן יותר נוגע וברור. אתם חייבים לראות.

הסרטון ממחיש ומראה לנו עד כמה אנחנו משועבדים לאשליה שנקראת טכנולוגיה, עד כמה החיים שלנו לא מציאותיים כשאנחנו כל הזמן צמודים למכשירים האלו, עד כמה כל מה שאנחנו מכירים נהיה פשוט חסר חיים, החברות, המשפחה והסביבה. בסרטון מוצג מין סיפור שמראה את רגעי השיא שכל אדם חווה כמו התאהבות, נישואים, לידה, הזדקנות ובקיצור, החיים.

אבל אז, האדם שמציג את כל אלו בסרטון אומר שאפשר לפספס רגעים משמעותיים כאלה, רגעים שיכולים לשנות לך את החיים וכל זאת בגלל ההתנתקות מהמציאות בעקבות השיעבוד למסכים השונים. אז אם החיים שלכם חשובים לכם, באמת חשובים לכם, תנסו להתנתק מהמחשב, מהסמארטפון ומהמכשירים השונים אפילו לזמן קצר ביום, לאט אתם תבינו עד כמה אתם מפסידים את החיים האמיתיים. "מכשירים חכמים, אנשים טיפשים".

תגובות