מלחמה: מי יהיה משחק הכדורסל של השנה?. מימין: NBA2K ו-NBA Live. צילום: פייסבוק

מלחמה: מי יהיה משחק הכדורסל של השנה?

ה-PlayStation 4 כבר הושק בארצות הברית וקנדה וכעת באופן רשמי החלה התחרות בין החברות הגדולות 2K ו-Electronic Arts. מי ינצח במאבק על לבם?

חברת המשחקים 2K היא זו ששלטה בשלושת השנים האחרונות בשוק הגיימינג בתחום ספורט הכדורסל. אולם השנה, מסתמן שהכל עתיד להשתנות, חברת Electronic Arts חזרה לחיים אחרי שהיא משיקה את המשחק הישן-חדש שלה, ה-NBA Live 14.

המשחק ששוחרר השבוע, הוא למעשה תוצר שעבר שיפורים רבים. כעת, המשחק שיוצא רק לקונסולות הדור הבא - XBOX One ו-PlayStation 4.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
מגבים את עצמנו: שומרים על הקבצים בענן
• בלי שסיפרתם לו, הוא יודע עליכם הכל. צפו
• האינסטגרם שמתעד את האוכל המגעיל בעולם

במנוע החדש של המשחק תוכלו ליהנות מתנועות אמיתיות של שחקנים, חגיגות מיוחדות לשחקנים, תצוגת אצטדיונים חיצונית (כמו ב-FIFA 14), להרגיש את הקהל, להשתמש במעל כ-40 טקטיקות שונות למשחק, מחסויות אמיתיות וריאליסטיות (כמו ESPN) ונוספות. לצער השחקנים הדבר שאולי הכי ציפו לו הוא אפשרות ה-Ultimate Team שלבסוף לא נכנס למשחק.

אלמנט נוסף שחברת EA הולכת לספק הוא מצב ה-Play Day שאוגר את הנתונים האמיתיים על כל שחקן מהמשחק האחרון שלך עם הקבוצה ונותן לו ציון על פי ההופעה שלו.

למרות כל התכונות החיוביות ב-NBA Live נראה שהמשחק המוכר לנו, NBA 2K14 יצליח יותר, זאת מכיוון שהוא כבר הושק לחנויות עם ה-PlayStation 4, וכפי שאיך שזה נראה, הוא יביש את המשחק המתחרה של EA.


טריילר ל-NBA2K14.

NBA 2K14 ששלט בשוק משחקי הכדורסל בשנים האחרונות לא הצליח במכירת עותקים לשנה הנוכחית וזאת בעקבות אי שיפור משמעותי במשחקיות ובגרפיקות המשחק. אולם לקונסולות הוא עתיד להצליח, ובענק.

המשחק שעבר שינוי עצום בגרפיקה כבר הספיק לזכות להצלחה יפה ובטריילר האחרון ששוחרר זכה למעל מיליון וחצי צפיות. אצטדיונים מדויקים יותר, פרצופים חדשים, תנועות גוף אמיתיות, קהל חי, תרגילים חדשים ואלמנטים מטורפים - חוויית משחק משופרת יותר מתמיד. גם פרטים קטנים כמו זה שהשחקנים מתראיינים בסוף המשחק אצל גופי התקשורת, מהווים שיפור וקרבה רבה יותר למציאות.

בנוסף להכל, תוכלו לראות לפני כל משחק את השחקנים מדברים עם שחקני היריבה, את החימום של השחקנים והירידה של השחקנים מהאוטובוס שלהם. שיפור נוסף במשחק הוא במצב "My Career".

לפי מפתחי המשחק העלילה תהיה יותר מפותחת עם כיוונים ייחודיים לשחקנים ביחס לכל משחק שתשחקו בו. קצב ההתקדמות של השחקן יהיה מעתה תלוי בכם ורק אתם תוכלו להפוך אותו לכוכב.

תגובות