לפני 31 שנה הומצא העכבר הראשון. מערכת

לפני 31 שנה הומצא העכבר הראשון

לפני 31 שנה שוחרר לאוויר העולם עכבר המחשב הראשון. אז מי היו הגאונים שפיתחו את ההמצאה הכל כך שימושית הזו ולמה בעתיד לא נזכה לראות יותר עכברי מחשב?

איך היינו מסתדרים עם המחשב בבית ללא עכבר? זה היה קשה, אך אפשרי, לצד בזבוז זמן יקר מאוד של הגעה לפונקציות מסוימות במערכת ההפעלה. 

מסתבר כי העכבר הראשון בעולם, יצא לשוק לפני 31 שנה בדיוק, כשהוצג במעבדות "זירוקס פארק". השימוש המסחרי הראשון בעכבר נעשה בתחילת שנות השמונים כשנמכר לצרכנים יחד עם מחשב ה"זירוקס סטאר". 

גם בחברת Aplle, היצרנית של ה"אייפון" מיהרו לפתח עכבר תואם למחשב ה"ליסה" של החברה. אך שני המחשבים והעכברים גם של Aplle וגם של "זירוקס סטאר", נכשלו. ורק בשנת 1984 כשחברת Aplle שיחררה לאוויר העולם את מחשב ה"מקינטוש", העכבר זכה להצלחה מסחרית.

העכבר הראשון אגב, כלל עיגול פלסטי בתחתיתו ואיפשר לזהות את ציר ה-X וציר ה-Y שהמשתמש הזיז על השולחן. כיום העכברים עובדים בטכניקות של אופטיקה באמצעות קרני לייזר ואינפרא אדום. 

אבל ככל הנראה, לא נזכה לראות יותר עכברים שדומים לעכבר המיתולוגי בתוך שנים אחדות. הסיבה: פיתוחים של מחשבים שייאפשרו עבודה באמצעות גלי המוח ובאמצעות חיישנים שיוצמדו לאצבעות הידיים ויאפשרו שליטה בצג המחשב ללא עכבר.

בנוסף, כיום בכל המחשבים הניידים קיים עכבר מובנה מתחת למקלדת ושלא נדבר על כל מכשירי המסך מגע שהרגו את העכבר ממזמן. אז מה אתם אומרים גולשי "פרוגי", אתם תתגעגעו לעכבר?

תגובות