קריאה ברשת: אובמה, תביא את פולארד. אולי פולארד יעמוד מאחורי? צילום: פייסבוק

קריאה ברשת: אובמה, תביא את פולארד

קבוצת ישראלים החליטה לנצל את הגעתו של נשיא ארצות הברית לישראל ופתחה עצומה ברשת להשבת הישראלי הכלוא בארצות הברית, יהונתן פולארד. יצליח להם?

ב-20 למרץ הקרוב ינחת נשיא ארצות הברית בישראל. על המטוס יהיו ברק אובמה ומספר לא קטן של שרים, יועצים ואנשי בטחון. גם יהונתן פולארד יהיה על המטוס. כך לפחות דורשת עצומה שהופצה ברשת האינטרנט.

אבל לאחרונה יצאה חבורה של ישראלים בעצומה עם קריאה לנשיא ארצות הברית להביא עמו את לא אחר מאשר המרגל הישראלי הכלוא באמריקה באשמת ריגול חמורה.

על העצומה חתמו כבר עשרים ואחד אלף גולשים והמטרה היא להגיע לפחות לעשרים וחמישה אלף גולשים חתומים עד תחילת חודש מרץ. "ג'ונתן פולארד ריצה כבר קרוב ל-28 שנה בכלא, בעוד שבועות ספורים ימלאו 10,000 ימים למאסרו. ממשלת ישראל ויהונתן עצמו הביעו חרטה כנה ועמוקה על הפרת החוק האמריקני. הלקח נלמד ונצרב, נצרב היטב", נכתב בעצומה.

העצומה שהופצה ברשת. עד כה חתמו כ-21 אלף גולשים.
העצומה שהופצה ברשת. עד כה חתמו כ-21 אלף גולשים.

עוד הוסיפו מייסדי העצומה: "כבוד הנשיא, כמי שמסמל את ערכי החמלה, האנושיות והתקווה שארצות הברית וישראל כל כך דוגלות בהם, אנא, קצוב את עונשו של פולארד ותן לו לרצות את שארית ימיו כאדם חופשי. אנא, בוא לישראל עם הבשורה שהפרשה הטראגית והכואבת הזו נמצאת מאחורינו". 

בתחילת מרץ כאשר העצומה תשב על שולחנו של הנשיא אובאמה וראשי השלטון הישראלי נדע האם העצומה עזרה ולפחות העלתה את הנושא לסדר יום הציבורי.

לחתימה על העצומה ניתן ללחוץ כאן. 

תגובות