האקרים: תקיפת סייבר על אתרים ישראלים. חשש למתקפה. צילום: צילום מסך מתוך היוטיוב

האקרים: תקיפת סייבר על אתרים ישראלים

קבוצות האקרים פרו-פלסטיניות מתאגדות לתקיפה נגד אתרים ישראלים, בהם אתרי ממשלה, חברות גדולות במשק וחדשות. למרות האיומים האם יש באמת חשש ממשי?

יש ממה לחשוש? קבוצת האקרים סורית המכנה את עצמה AnonGhost מאיימת בתקיפת אתרי אינטרנט ישראלים בשל הסיבה כי מדינת ישראל פוגעת באנשים חפים מפשע ברצועת עזה. אל הקבוצה הזאת, שהזמינה האקרים מסביב לעולם, הצטרפה כבר השלוחה הערבית של אנונימוס ועוד מספר קבוצות קטנות של האקרים.

כל זה מתרחש לאחר שכבר AnonGhost הספיקה לעשות לא מעט נזקים בחודשים האחרונים לישראלים ברשת כאשר פרצה לחשבונות של ישראלים וחשפה את פרטיהם. לפי דברי הקבוצה, הם הפיצו למעלה מ-165 אלף פרטים מזהים כמו מספרי טלפון וכתובות מגורים. 

לדבריהם, ההתקפה הכוללת על ישראל תתרחש ב-11 בספטמבר, בציון יום ההנצחה והזיכרון לפיגוע הטרור במגדלי התאומים בניו יורק לפני 12 שנים.

ניסיון הפחדה של האקרים - חשיפת המשתמשים שנפרצו.
ניסיון הפחדה של האקרים - חשיפת המשתמשים שנפרצו.

בניגוד לקבוצות האקרים גדולות אחרות בעולם כמו אנונימוס, הקבוצה הזאת יחסית לא ידועה וככל הנראה בכלל לא מהווה איום ממשי על אתרים וגולשים ישראלים. גם אם אכן מדובר בסכנה של ממש, מרבית אתרי האינטרנט היום בישראל והמשתמשים הישראלים יודעים לאבטח ולהגן על עצמם מפני התקפות ופריצות שונות.

לצערם, אתרי חדשות בעולם המסקרים ועוקבים אחר האיומים הללו, לא נחלצים ישר לקידום הסיפורים בנושא ואף סרטוני היוטיוב אותם הם מפרסמים לא זוכים לחשיפה רבה. בנוסף לזאת, על אף דבריהם כי גורמים בישראל "נכנסו לפאניקה וכעת הם נעזרים במומחים כדי לשפר את מערכות ההגנה", עדיין אין ממה לחשוש. מערכות ההגנה בישראל בתחום אבטחת המידע הן מהטובות בעולם ומשנה לשנה רק משתפרות.

אחד מהסרטונים שהם הפיצו.

טיפ מאיתנו - דאגו לשנות את הסיסמה לחשבונות שלכם מפעם לפעם, כאשר צריך לדאוג גם שהסיסמה בין חשבון אחד לשני (כמו למשל Gmail ו-Facebook) לא יהיו זהות. מומלץ גם לדאוג שהסיסמה לא תהיה השם הפרטים שלכם או רק מספרים, תנסו משהו בסגנון של mIr1k-12 וכך הסיסמה תחשב קשה ומסובכת.

כזכור, בנסיונות פריצה ותקיפה שונות שנעשו על ידי האקרים מסביב לעולם, גם אנחנו הותקפנו, אך לצערם לא הצליחו להפיל את שרתי האתר. מידי חודש אתר פרוגי סובל מ-2 עד 3 נסיונות הפלה ובאמצעות כלי אבטחה מהמשוכללים בעולם, מגן על עצמו ודואג לזמינות של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

תגובות