בשביל מה צריך את eBay ישראל? ראיון מיוחד עם המנכ"ל. צילום: אלון אלבכרי

בשביל מה צריך את eBay ישראל? ראיון מיוחד עם המנכ"ל

אחד מאתרי הרכישה הכי גדולים בעולם שגורמים לנו לבזבז כסף דרך האינטרנט, הוא eBay. היא סוחפת את כולנו בקניית מוצרים במחיר זול יותר ובנוחות רבה יותר. יובל מטלון, מנכ"ל החברה בישראל, עונה לנו על כמה שאלות

eBay, אחד מאתרי הרכישה הכי גדולים בעולם, סוחפת את כולנו בקניית מכשירים ומוצרים שונים מחוץ לארץ במחיר נמוך בהרבה מהקיים בארץ, כוללת אף שירות בארץ. כתבנו, מתן כרמי, שאל את מנכ"ל eBay ישראל, יובל מנטלון, מה הוא עושה בכל יום והוא ענה לו כי: "אני המנכ"ל של הפעילות בישראל כמעט שלוש שנים, ב-eBay חמש שנים. לפני זה ניהלתי את הצד של הקטלוג".

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

כתבנו שאל אותו בשביל מה יש צורך ב-eBay ישראל והוא ענה כי: "האתר בארץ בעצם מפתח טכניקות ומערכות כדי לנהל את אותם קטלוגים בכל השפות לכל המדינות שבהם eBay פעילה. זה הדבר העיקרי שעושים בארץ. מעבר לזה, יש פעילות עסקית ישראלית מקומית שקיימת מעל לשנה, בה אנחנו עוזרים למוכרים ישראלים למכור באתרי eBay בעולם. יש עוד מרכז חדשנות שנמצא בתל אביב שמתעסק בפרוטוטייפינג, לנסות כל מיני דברים חדשים ולהעביר אותם חזרה למערכת הגדולה זה חברה שרכשנו קצת יותר מלפני שנתיים".

איך eBay הוקם בארץ?
"eBay בארץ פורמאלית קיימת מ-2005 בעצם מרכישה ש-eBay עשתה בישראל של חברה שנקראת Shoping.com ומאז ועד היום המטרה העיקרית של האתר היא מרכז פיתוח ל-eBay העולמית כאשר המטרה המרכזית שלנו זה לקחת את המידע העצום שיש ב-eBay ולסדר אותו. ב-eBay יש בכל רגע נתון מעל 500 מיליון פריטים. את כל הפריטים האלה אנחנו בעצם מסווגים לקטגוריות ואחרי זה בעצם לעשות סדר וארגון מאחורי הפריטים כדי לדעת מה הוא אותו פריט והאם יש פריטים דומים".

מה מתוכנן ל-eBay ישראל בעתיד?
"התוכניות שלנו הם להיות בקדמת המסחר גם בהיבט הטכנולוגי וגם בהיבט העסקי. אם מדברים על ישראל, אז אנחנו כמרכז פיתוח במדינת ישראל נמשיך לתת ערך מוסף במקומות שאנו טובים בהם, זה מהנדסים טובים וזה חדשנות ויצירתיות. לבוא עם רעיונות חדשים ולהביא אותן מהר לשוק ולעשות הרבה מאוד ניסויים גם על קהל שהוא מאוד פתוח לדברים חדשים".

קיימת תופעה בה יש סוחרים שמעדיפים לסחור לישראלים. כשכתבנו שאל אותו על תופעה זו, ענה כי: "אנחנו רואים את התופעה הזאת פחות ופחות. אפשר לראות את זה באפשרות חדשה של סוחר שמוכר באופן מקומי ואז זה מועבר לצרכן באשר הוא נמצא, לכן אנו רואים שהתופעה יורדת לאט".

האם אתה משתמש באתר?
"בוודאי! אני קונה באופן קבוע דברים, חלק שקשורים לתחביבים שלי וחלק שקשורים יותר לילדים שלי שפשוט אומרים לי מה לקנות".

מה הקריטריונים להתקבל לעבוד ב-eBay?
"הקריטריונים הם באמת כישורים טכנולוגיים גבוהים וחוש יצירתיות מפותח, אבל בסוף, בעיקר זה הרצון והתשוקה לכל מה שקשור למסחר. צריך לחיות את זה לאהוב את זה ולהכיר את זה בשביל לעבוד בזה".

שאלנו אותו אם יש מצב שנוער יעבוד בחופשות. יובל ענה כי: "זאת אפשרות שאני לא פוסל, כאשר אני מנסה לחשוב באיזה מקצועות אפשר. אנחנו בדרך כלל מחפשים אנשים שהם בוגרי מכללות ואוניברסיטאות והדברים שאנחנו צריכים הם טכנולוגיים ברמה גבוהה, אך בהחלט רעיון מעניין שאפשר לבחון ולנסות".

תגיות
תגובות