העמלה לרכישת כרטיסים באינטרנט ירדה. מצאו דרך לעקוף. צילום: קובי קנטור

העמלה לרכישת כרטיסים באינטרנט ירדה. מצאו דרך לעקוף

מי מאיתנו לא מזמין כרטיסים לסרט או לאיזו הופעה דרך האינטרנט רק ליתר הביטחון, שיהיה לנו כרטיס? בכל פעם שהזמנו הייתה עמלה לאותה הרכישה. לפי החוק, זה ירד. מצאו דרך לעקוף?

האם העמלה באמת ירדה? כזכור לצרכנים בעזרת חבר הכנסת, מיקי רוזנטל, ירדה העמלה על קניית הכרטיסים באמצעות האינטרנט, אך לאחר בדיקה כנראה שבתי הקולנוע מצאו דרך לעקוף את החוק, העמלה שהייתה בקניית הכרטיס הפכה למחיר הכרטיס.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:

לדוגמא, מחיר כרטיס לסרט בגלובוס מקס עומד היום על 39 שקל והעמלה היא 4.50 שקל, זאת אומרת שהמחיר מהזמנה באינטרנט יעלה 43.50 שקל. בסינמה סיטי מחיר הכרטיס עומד על 38 שקל והעמלה היא 3.90 שקל אז המחיר יהפוך ל-41.90 שקל. ברשת יס פלאנט המחיר הוא 38 שקל עם עמלה של 4 שקל המחיר בהזמנה באינטרנט יעלה 42 שקל למרות שההנחיה מחייבת את בתי הקולנוע לעדכן את הצגת המחיר כבר היום.

ברשות לסחר הוגן טרם החלו לאכוף זאת. הסנקציה תעמוד על 204 אלף שקל לעוסק בודד ו-408 אלף שקל לעוסק שהוא תאגיד. בהתאם לאכיפת ההנחיה של בתי הקולנוע מהרשות להגנת הצרכן נמסר כי היא אינה קובעת את מחיר הכרטיס לסרט אלא מה שחשוב לה הוא שהצרכן יידע מה מחיר העסקה לפני הרכישה.

מהתאחדות ענף הקולנוע נמסר כי "בהמשך להנחיות הרשות להגנת הצרכן אשר פורסמו אתמול והועברו לבתי הקולנוע רק היום, יפעלו רשתות בתי הקולנוע לעדכן את אופן הצגת המחיר בעת הרכישה באינטרנט כך שיוצג המחיר הסופי כולל עמלה. כפי שהובהר בהנחיות הרשות, גביית עמלה ברכישה מרחוק הינה מותרת ונעשית על פי החוק כאשר היא מוצגת באופן כולל במחיר הכרטיס.

יש להבהיר כי מהות ההנחיה דנה באופן הצגת המחיר בלבד ולא בעצם גביית העמלה. מחירי כרטיס הקולנוע בארץ הם מהנמוכים בעולם המערבי ומעניקים חוויה ושירות ברמה הגבוהה ביותר במחיר שווה לכל נפש".

תגובות