תמונת אווטאר מצויירת שלכם? מומלץ להיזהר!.  מתוך האינסטגרם של lensa.ai

תמונת אווטאר מצויירת שלכם? מומלץ להיזהר!

בשבועות האחרונות כולם יוצרים לעצמם דיוקנים מרשימים במיוחד דרך אפליקציות ייעודיות בעלי בינה מלאכותית, אבל האם אין בכך סכנה?

כפי שדווח לאחרונה ב-techradar, המדיה החברתית בכל העולם מתמלאת בתקופה האחרונה באווטארים קסומים ויפים. אפליקציית Lensa היא אחת הפופולריות שעוזרת לנו ליצור את הדמויות הללו כאשר מדובר במנוע ליצירת תמונות המבוססות על בינה מלאכותית אשר יוצרת גרסאות שונות, שלנו לפעמים פרועות ולפעמים נגועות במעט פנטזיה. הפופולריות של אפליקציות מהסוג הזה מעלות גם מעט חששות.

אלכס שטיינברג, מנהל מוצרים מחברת אבטחת המידע ESET מסביר כי אמנם תמונות שנוצרות באמצעות בינה מלאכותיות יכולות לבדר אותנו ולהיות מצחיקות, אך חשוב לדעת כי העלאת תמונות לאפליקציה כלשהי מבלי לקחת בחשבון את הסיכונים הפוטנציאליים אינה מומלצת. זה קצת מחזיר אותנו אחורה ל-2019 כשאפליקציית FaceApp הייתה בכותרות.

בשבועות האחרונים אלפי אנשים מעלים את התמונות שלהם כדיוקנאות מהאפליקציה אשר נמצאת בבעלות רוסית וגם בראש טבלת האפליקציות הפופולריות בחנויות האפליקציות הרשמיות של גוגל ואפל. שימוש באפליקציה אומר שהמשתמשים מסכימים לאימון משמעותי של אלגוריתם בינה מלאכותית שהופך את התמונות שלהם אווטאר.

© מתוך האינסטגרם של lensa.ai

אפילו שהאפליקציה מוחקת את התמונות המקוריות לאחר תהליך העיבוד שהן עוברות, היא ממשיכה לאחסן את החדשות אותן יצרה עם דמויות אווטאר שדומים לנו. בעולם המשתנה ללא הפסקה, מאגרי התמונות הללו מכילים מידע רב ערך שניתן להשתמש בו לזיהוי פנים וכך להעלות את החששות מפני גניבת או דליפת מידע ואף להעלות שאלות של מה יקרה במידה ויחולו שינויים בבעלות החברה.

לנסה מודים כי האלגוריתם שלה נוטה ליצור תמונות בעלות אופי מיני אותן הם מנסים לסנן באמצעות מערכת של פילטרים, אבל עבור אנשים עם כוונות רעות, זה יכול להיות די פשוט לשנות אותן לתמונות פורנוגרפיות שיכולות לשמש לכוונות סחיטה.

תגובות