"טרילוגיית הבחירה": כדאי שתבחרו לקרוא אותה. צילום: יחסי ציבור

"טרילוגיית הבחירה": כדאי שתבחרו לקרוא אותה

"הבחירה" ו"הפריצה" הם הראשונים בטרילוגיית הבחירה, המעניין הוא ששניהם זכו למקום הראשון ברשימות רבי המכר של הניו יורק טיימס. אז שאנחנו לא נקרא?!

"הבחירה" ו"הפריצה" הם השני הספרים הראשונים של הטרילוגיה של אלי קונדו, "טרילוגיית הבחירה", בה מסופר על ילדה שמתחילה בבחירות גורליות של כל נערה בת גילה - שני בחורים, שכל אחד מהם מייצג משהו אחר.

טרילוגיית הבחירה עוסקת בנושא הבחירה ובחופש הבחירה של כל אדם. גיבורת הטרילוגיה מתמודדת עם בחירות שנוגעות בציות לחוקי החברה המודרנית, ועליה לבחור בין שני נערים. הסופרת, אלי קונדי, מספרת על הבחירה הזו, "קל מאוד לבחור בין טוב ורע, הבחירות בין טוב וטוב הן הקשות בעיניי. רציתי שהדמויות יהיו מושכות ומעניינות כדי שזו תהיה בחירה קשה". 

עוד במדור התרבות של פרוגי:
• אינסטוש: מי ליקק את דניאל מורשת ומי בקצה?
• רוצים להיפגש עם מירון וויליאמס מסטארט אפ?
• "חשוב לי להיות אחד שנותן השראה לנוער"

לפי דברי הסופרת, בחירה אינה דבר מובן מאליו וזהו דבר שחייב ללמוד, "היו לי הורים נהדרים שתמיד נתנו לי את האפשרויות לבחור, לא הבנתי כמה נדיר זה שאמרו לי כילדה 'את יכולה להיות אימא, או שתהיה לך קריירה, או לעשות את שניהם, או לעשות משהו שעדיין לא חשבנו עליו'. זה מאוד השפיע עלי".

קונדי מספרת שהנופים בספר הושפעו מאוד מנופי ילדותה ביוטה: "מדינת הסלע האדום, כל הקניונים וכל המקומות שרואים בסרטים אפוקליפטיים כמו 'כוכב הקופים' ו-'אודיסאה בחלל 2001'. סביבה יפה, אבל יש תמיד תחושה של סכנה מתקרבת, סופת גשם גדולה אחת יכולה להציף הכול"

עוד היא אומרת כי "אני אוהבת את תחושת הדחיפות שהנוף הזה משרה.. כילדה טיילתי הרבה עם הורי בנופים הללו ואני זוכרת שהסתכלתי על הקניונים האלו וחשבתי שאני ממש קטנה, ועטפה אותי תחושה של יראת כבוד ושל קטנות. זה מרתיע ומפחיד, למרות שהמקום מוכר ואהוב עלי מאוד"

שני הבחורים שביניהם צריכה הדמות הראשית לבחור, מושפעים בעיקר מבעלה של קונדי. שעליו היא מספרת, "אני אוהבת שבעלי טוב מאוד בהרבה דברים. כשנפגשנו הוא היה אומן, מורה לאנגלית שכתב שירה וניגן בגיטרה. עם הזמן, הוא נכנס לתחום הכלכלה, כי הוא גם אנליטי ומתמטי. וכך עיצבתי את הדמויות בספר, זאנדר הוא האנליטי והכריזמטי, וקיי הוא איש רנסנס מסתורי".

בספר השני, "הפריצה", מצליחה קאסיה כנגד כל הסיכויים להגיע אל המחוזות החיצוניים. היא מחפשת את קי, שנלחם אי שם במדי הקהילה ועומד שוב ושוב בהתקפות אכזריות. כשקאסיה עולה סוף־סוף על עקבותיו, היא מגלה שקי ברח אל הקניונים הפראיים באזור הגבול. ושוב יוצאת קאסיה לדרך, כשגילויים מפתיעים על זאנדר מאיימים להגדיר מחדש את כללי המשחק.

מה היא תמצא בקצה העולם המוכר לה? בין נקיקים צרים ונהרות מורעלים קאסיה מחפשת לא רק את דרכה אל אהבת חייה, אלא גם את הדרך שלה בעולם. זכויות התרגום לספרי הסדרה נמכרו ל־30 מדינות, וזכויות לסרט נמכרו לחברת דיסני, וכנראה לא בכדי, שכן מדובר בטרילוגיית ספרים מצוינת שחובה לכל אחד לקרוא.

תגובות