"וורקראפט: ההתחלה": ממשחק מחשב לסרט. צילום: באדיבות גלובוס מקס

"וורקראפט: ההתחלה": ממשחק מחשב לסרט

ממשחק מחשב אסטרטגי ופנטזי, הפך "וורקראפט" לסרט מדליק עם אפקטים מרהיבים. מה ההבדל בין המשחק לסרט ומי עומד מאחורי כל האפקטים המרשימים?

מחובבי משחקי פנטזיה ועד לגיימרים שמכירים כל משחק מחשב קיים, אין אחד שלא שמע על הביטוי "WOW", ולא, לא בכוונה של התלהבות, אלא של המשחק "World of Warcraft" שזכה להפוך גם לסרט משובח "וורקראפט: ההתחלה" בבימויו של דנקן ג'ונס.

עוד במדור הבידור של פרוגי:

בכמה הסרט שונה מהמשחק?

הסרט מציג ממלכה שלווה בעולם אזרות' העומדת בפני פלישה המונית על ידי גזע של לוחמים ענקיים וחסרי פחד מעולם אחר, שמעמידים בסכנה את תושבי הממלכה ואת האוכלוסייה בעולם כולו. הפולשים הם האורקים שבזזו את משאבי העולם בו הם חיו עד תום, וכעת מחפשים מקומות יישוב חדשים ופורים. כשהשער נפתח על מנת לחבר בין שני העולמות, קולות מרד קמים מצבא האורקים אשר מפקפקים בטוהר המשימה. משני צדי המתרס – בני האדם והאורקים - הגיבורים נמצאים במסלול התנגשות מסוכן שיכריע את גורל משפחותיהם, קרוביהם ובתיהם.

 

מי הבחור שעמד מאחורי המצלמה?

הסרט שינחת הישר מסין הרחוקה בבתי הקולנוע בישראל, מומן על ידי המיליארדר הסיני, וואנג ג'יאנלין "Wang Jianlin", המוכר בתור אחד מבעלי ההון העשירים ביותר בסין. הוא גם זה שמחזיק ברשת בתי הקולנוע הגדולה במדינתו. מבחינתו, "ההתחלה" יהיה אפילו יותר מצליח משובר הקופות "מלחמת הכוכבים". כולנו מצפים לזה!

© באדיבות גלובוס מקס

עד כמה הסרט יכול להצליח?

לפי האתר "Variety" רק המכירות המקודמות של הסרט בסין הגיעו לשיא של מעל 20 מיליון דולר! עם אפקטים כאלה זה ברור למדי, אך גם לקאסט חלק נכבד בהצלחה. הקאסט, אמנם אינו מוכר אך הוא כשרוני וטוב בזכות משחקם של טראויס פימל, דומיניק קופר ובן פוסטר.

© באדיבות גלובוס מקסתגיות
תגובות