ביקורת: פעילות על טבעית 4 - שווה ללכת?. סרט לא לבעלי לב חלש. צילום מסך

ביקורת: פעילות על טבעית 4 - שווה ללכת?

כתבת המשימות המיוחדות שלנו, נשלחה לסקר את סרט האימה החדש, "פעילות על טבעית 4" וכמעט ואיבדה את ההכרה בהקרנה החגיגית של הסרט שכללה אלמנטים מפחידים במיוחד. היה לה מפחיד

אם התגובה שלכם כשאתם רואים עכבר בבית היא צרחות והיסטריה, לצד קפיצה על הספה בסלון, ייתכן שסרטי אימה הם לא בדיוק הסרטים בשבילכם, למעשה, אם להיות כנה, הם גם לא בדיוק בשבילי.

לכן הופתעתי כשקיבלתי מעורך המדור שלי הזמנה לסקר את "פעילות על טבעית 4", שובר הקופות המפחיד של 2012.

"פעילות על טבעית" התחיל בתור סרט עצמאי שהוקרן בפסטיבל קולנוע בשנת 2007. הסרט עסק בזוג קייטי ומיכה שבדיוק עברו לבית חדש בפרברי סנט דייגו. קייטי טענה שקיימת דמות רעה שרודפת אותה עוד מילדותה ושהיא עכשיו שוכנת בבית החדש שלהם. הזוג מחליט להקליט את החיים שלהם בעזרת מצלמת וידאו כדי שיוכלו לראות מה קורה בזמן שהם ישנים.

כל מי שמכיר אותי יודע – אני ואימה? כבר יהיה יותר קל להשיג שלום עולמי. אני פחדנית, אני קופצת כשפותחים את הדלת בחדר שלי, אני יכולה לצווח באימה אם אני שומעת את החתול שלי מיילל באמצע הלילה ואחרי שראיתי את הסרט "אזרח שומר חוק" לא פתחתי את הדלת כשמישהו דפק בה. אז איך זה שבכל זאת שרדתי את הסרט בלי התקף לב? כי הוא לא מפחיד.

הכל היה חשוך בכניסה לאירוע החגיגי שקדם להקרנה. הייתה לכך סיבה.
הכל היה חשוך בכניסה לאירוע החגיגי שקדם להקרנה. הייתה לכך סיבה.
צילום: יובל סול בוקר.

"פעילות על טבעית 4" שופע בהומור, השחקנים נהדרים והתפאורות מרשימות. אבל מפחיד? הוא ממש לא, אפילו קצת מייגע. העלילה בסרט לא התקדמה עד הסיום שלו וגם הסיום שלו לא היה מרגש במיוחד. הסצנות שכביכול היו אמורות לגרום לקהל לצעוק בפאניקה גרמו לי לצחוק את הנשמה החוצה והיו מיותרות להפליא, למשל בסצנה אחת מעיפים סכין לתקרה ורק כחמש סצנות לאחר מכן, יש התייחסות לסכין אבל כלום לא באמת קורה. היא פשוט נופלת. על שולחן.

מה שכן יש לציין לטובה היא היוזמה של צוות ההפקה של הפרימיירה של הסרט, שבחר להכניס את הקהל המתרגש לאווירה לפני הצפייה בסרט שהוקרן בקולנוע רב חן, בדיזינגוף סנטר, בעזרת מכונות עשן, תאורה מהבהבהת ובחורה אחת שגרמה לי לצרוח את הנשמה בפאניקה וכמעט להתעלף.

היא כמעט גרמה לכתבת שלנו להתעלף.
היא כמעט גרמה לכתבת שלנו להתעלף.
צילום: יובל סול בוקר.

יש לציין גם את הקהל הנהדר שצפה בסרט וסיפק תגובות כמו: "אמא'לה מה זה!?" שעוררו צחוק או צרחות אימה כשאיזה משהו קפץ לכיוון המצלמה.

לסיכום, מבחינתי אם כבר שלחו אותי לסרט מפחיד, אז תנו לי לפחד! הלכתי בציפיה שאני אצא מהקולנוע בוכה ובפרנויות, ובמקום זה הרגשתי שבזבזתי שעה וחצי (קצת יותר כולל הנסיעות) שיכולתי לעשות בה המון. תלכו אם בא לכם על משהו מצחיק שייגרום לכם להיבהל בין סצנה לסצנה, אבל אם אתם רוצים למות מפחד, תעשו לעצמכם טובה ותזמינו את אזרח שומר חוק.  

תגובות