"ההוביט: מפלתו של סמאוג" - הפתיע לטובה.

"ההוביט: מפלתו של סמאוג" - הפתיע לטובה

איך בילבו באגינס הצליח לברוח מדרקון ואיך בילבו באגינס המשיך לפתח ביטחון עצמי והפתיע אותנו לטובה. צפינו בסרט ההמשך וחזרנו יותר מרוצים מתמיד

"ההוביט: מפלתו של סמאוג" הוא הסרט השני בטרילוגיה והוא סרט ההמשך המוצלח לסרט "ההוביט: מסע בלתי צפוי". הסרט התחיל בדיוק בנקודה בה נגמר הסרט הקודם - מתרכז במסע על הגמדים, על ההוביט הקטן והמקפץ - בילבו באגינס וגאנדלף אל עבר המערה בהר הבודד עליה שומר הדרקון סמאוג.

עוד במדור התרבות של פרוגי:
• בדרך לניו/יורק, לקראת עונה שביעית. מצב האומה
• ליאור כהן בבית, קותי סבג בפוך ובן רביאן במדים
• מחבקים ומנשקים: דניאל ואליאנה ב/X פסטיגל

מטרת המסע המפרך של החבר'ה היא להשתלט חזרה על השטח הסובב את ההר בו הייתה ממלכת הגמדים משושלת דורין, ות'ורין (אחד הגמדים מהסרט) יורש אותה. הדרקון שומר על אבן מיוחדת, אותה הם מנסים לגנוב בעזרת ההוביט האמיץ והחכם - בילבו באגינס והיא הארקנסטון.


ההוביט טריילר

אורכו של הסרט הוא 160 דקות שלא הצליחו לשעמם אותנו ולמעשה הצליחו למתוח אותנו בכל דקה אפשרית (לראות הוביט קטן ומקפץ שמנסה לחמוק מלהבות בוערות של דרקון עצבני, זה מספיק מותח – תסמכו עלינו).

בנוסף לאפקטים בסרט שהיו מרשימים, עלילתו הייתה דומה לספר! חוץ מכמה דמויות שנוספו ותפקידם "גדל" בעלילה. כיאה לסרט פנטזיה מוצלח הסרט כלל רגעים שהצליחו להצחיק אותנו, להפחיד אותנו וכמובן, לרגש אותנו.

אחד מהדברים שהצליחו לבאס אותנו בסרט זה ההיעלמות של גולום, אחד מהדמויות הזכורות ביותר מסדרת שר הטבעות ואפילו מהסרט הקודם של ההוביט. אבל, מי שכן הייתה בסרט היא הטבעת המפורסמת שעבורה בילבו נלחם.

הסרט גם מומלץ לכול חובבי האקשן שבינינו – הסרט כולל קטעי אקשן שמבוימים בצורה מעולה, ואחד מהקטעים שזכורים ביותר הוא המסע בתוך החביות שגרם לנו לצפות בהרבה גמדונים קטנים שטים בתוך נהר ומנסים שלא למות.

במאי הסרט, פיטר ג'קסון ביצע את עבודתו בצורה נפלאה - גם בטרילוגית שר הטבעות, וגם בסרט הקודם בסדרת ההוביט. סוף הסרט מותח, או שיש להגיד שהסרט איננו נגמר. כדי לדעת מה קרה בהמשך נאלץ לקרוא את הספר, או לעצלנים שבינינו לחכות שנה לסרט הבא בטרילוגיה שאמור לצאת ב-2014.

תגובות