איך נתגבר על נשיקת הסילבסטר?. צילום: יחסי ציבור

איך נתגבר על נשיקת הסילבסטר?

במקום שנשב בבית ונתבכיין על העובדה שלא התנשקו בסילבסטר, ריכזנו עבורכם מספר סרטים שיגרמו לכם לצחוק ולצאת מהסרט שאתם חיים בו! אז איזה סרט הכי הצחיק אותנו, לאיזה סרט קשור סנטה ומהי הקלסיקה הכי טובה?

את השעה 00:00 בשנה החדשה רובנו לא אוהבים. יש את בר המזל שמצליחים למצוא את פרטנר הורס/ת לשעה הקשה, ויש כאלו שמתאכזבים. במקום שתמררו לעצמכם את החיים ותתהו מדוע לא התנקשתם, ריכזנו עבורכם מספר סרטים שיעבירו לכם את המחשבות הללו מהראש!

"סנטה בשקל"

מכירים את הסרטים האלו עם הגיבור שתמיד שולט במצב? האמיץ? החסון? החתיך והנערץ?! אז זהו הגיבור בסרט "סנטה בשקל" ("Bad Santa"). הוא נוכל, עצלן ונגרר אחרי בקבוק לבקבוק, מה שנקרא "אנטי-גיבור" בשפה הקולנועית. בילי בוב ת'ורטון משחק אלכוהוליסט נוכל שאפילו בעבודתו כפורץ כספות הוא כושל.

עוד במדור התרבות של פרוגי:
• קאמבק? ג'סטין וסלינה בתמונה נוצצת
• איזה סרט עשה לנו את השנה?
• סיכום שנה: מה הכי אהבנו?

הוא ו"העוזר הקטן" ומתכוונים לקטן, מתכננים ומבצעים שודים של עסקים וחנויות בחג, כאשר הגיבור מתקבל לעבודה כסנטה בקניון, שם הם מתכננים לבצע את השוד. את העבודה הזאת הוא מקבל כמה שבועות לפני וכל מה שנשאר זה לשמור על פרופיל נמוך. אולם, אז הכל מסתבך. סנטה מחליט שהוא יוצר מהומות, תשומת לב מהבוס שכמעט ומעיף אותו מהעבודה, גונס ועוד המון דברים שנוכל להסכים שעל פרופיל נמוך, הוא לא לגמרי לא שומר.

באחת הפריצות סנטה ועוזרו פורצים לבית שסבתא וילד בן 8 שהו בו, הם החליטו להתיידד עם הילד כי היה מנודה, אך הם לא ציפו שהילד הזה ילמד אותם משהו על משמעות החג. לא, זאת לא עוד קומדיה רומנטית, זאת קומדיה חכמה. הסרט מעניין, מצחיק ולא רגיל - במיוחד לאלו שחושבים מחוץ לקופסא.


לא עוד קומדיה מטופשת

"שכחו אותי בבית"

איך אפשר להעביר את הסילבסטר בלי הסרט המוכר והאהוב "שכחו אותי בבית" ("Home Alone")? אז התשובה היא כמובן שאי אפשר! הסרט הראשון ושאר סרטי ההמשך הם מאסט לכולם. אם עד עכשיו לא צפיתם בהם, אז הגיע הזמן!

מקילי קולקין שמגלם את קווין מקאליסטר בן ה-8, בטעות נשכח בבית בחופשת הסילבסטר. אתם בטח מתארים לכם שישכחו אתכם בבית לבד? הלוואי וזה היה קורה לבית שלי ואז הוא היה הופך למקום שעשועים 24/7? כן. גם קווין ידע שזכה בשקט ושלווה לחג, אבל מה שעשה לו את החג לכל כך מיוחד, זה זוג פורצים שתכננו לפרוץ לביתו.

קווין החכם מטעה אותם שוב ושוב, ונותן להם לחשוב כאילו המשפחה נשארה בבית, אחרי הכל, הם אמורים להיות בחופשה. לאחר שזה לא מצליח, הוא מחביא מלכודות מסביב ובתוך הבית כדי למנוע מהפורצים לגנוב משהו. הסוף כבר צפוי לכם, נכון?

הילדון תופס את הפורצים ומוסר אותם למשטרה והמשפחה חוזרת וזה מלווה בחיבוקים, דמעות ואושר רב. אם אתם חושבים שזה ספויילר רציני, אז טעיתם, ושווה לכם לראות את הסרט.


אל תשכחו את הסופ"ש בבית..

"אילו חיים נפלאים"

הסרט "אילו חיים נפלאים" ("It`s a Wonderful Life") הוא קלסיקה הוליוודית משנת 1946 שהפכה לאחד הסרטים האמריקאים הטובים ביותר שנוצרו אי-פעם ועד היום. למרות שהסרט הוא בשחור לבן, ברגע שמתחילים לצפות בו, נשאבים מיד אל העלילה והסרט ולרגע שוכחים שאתם צופים בסרט ושזו לא המציאות.

הסרט מתרחש בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה בעיירה קטנה בשם "בדפורד פולס". ג'יימס סטיוארט השחקן הנודע ביותר מגלם את ג'ורג' ביילי, אדם אשר שוקל להתאבד בערב חג המולד ופוגש את המלאץ המגן שלו. קצת דכאוני, אבל יש סיבה לכך שהסרט מוקרן באופן מסורתי בחג, וכדי להבין את זה, צריך לצפות בו.

רוב הסרט עוסק סביב העבר של ביילי ומעביר לנו את הרגשות והמחשבות שלו, אך אל תדאגו, גם לו יש סוף טוב.


קלאסיקה מעולה!

אין טעם להתאבס. אם גם השנה לא חוויתם את הנשיקה המיוחלת, אולי היא תבוא שנה הבאה. בינתיים אנחנו מציעים לכם לחמם פופקורן, לדאוג לחבר/ה טוב/ה, ולצפות בסרטים שהמלצנו לכם עליהם! כי אין כמו Forever Alone!

תגובות