"פע"ט: המסומנים" - מאכזב ולא מצליח להפחיד.

"פע"ט: המסומנים" - מאכזב ולא מצליח להפחיד

"פעילות על טבעית - המסומנים" הוא לא יותר מסרט אימה רגיל, שבנוי לפי ה"נוסחה" של סרטי האימה הרגילים, בלי חידוש ובלי ריגוש. סתם עוד סרט אימה לרשימה. הוא הצליח לזעזע אותנו, הוא הצליח להצחיק אותנו ובעיקר הראה לנו שמאחורי הסרט ישבה חבורת עורכים לא כל כך מקצועית שגרמה לסרט להיראות עשוי

הסרט "פעילות על טבעית - המסומנים", הוא הסרט החמישי בסדרת הסרטים של "פעילות על טבעית", הסרט התחיל לפני כשבע שנים כסרט עצמאי של אורן הפלי, בחור ישראלי-אמריקאי והפך לאחד הסרטים הגאונים ושוברי קופות ובעבר נחשפנו לסרטים שונים בעלי אותו רעיון, בו אנשים רגילים המצלמים את חייהם במצלמה ועם ההתקדמות הסרט קורים התרחשויות מוזרות בביתם ובחייהם הרגילים.

עוד במדור התרבות של פרוגי:
• האודישנים של העונה ה/3 של "דה וויס" התחילו
• ראשון: מאיה שואף מצטרפת לגאליס
• בהול: גיבור זכר בלבוש נשי בסדרת ילדים

בסרט זה אנו עוקבים אחר ג'ס, נער רגיל שחי עם סבתו ומבלה חבריו הטובים הוא מתחיל לחוש בכוחות אחרים, חזקים יותר ומצלם אותם והופך להיות כוכב רשת אבל כאשר הכוחות שלו יוצאים משליטה הוא מבין שהוא רדוף על ידי כוח מסתורי, המסומן על בסמל על ידו בעוד משפחתו וחבריו מנסים להציל אותו.

עם התקדמות העלילה עד לרגעי השיא וחשיפת הגורם המוזר שזוהי בעצם רוח של מכשפה, שמסמנת בנים בכורים בהיותם בבטן, אמם מתה בלידה וכאשר הם מגיעים לבגרות היא מתחילה לשלוט בגופם, ולגרום להתרחשויות מוזרות בחייהם.


גרם לנו לצחוק

הסרט פחות מפחיד מהסרטים האחרונים בסדרת הסרטים מכיוון שרגעי האימה היו מזיופים ועשויים- טו מאץ'. יוצרי הסרט מצד אחד, ניסו להפחיד אותנו, ואנחנו מצד שני רק צחקנו או נגעלנו ממה שהלך על המסך.

האפקטים היו מזויפים ומלוטשים ובתכלס - 'פעילות על טבעית: המסומנים' הוא עוד סרט אימה לרשימה, שבנוי לפי נוסחת סרטי האימה ופועל עלינו כמו כל סרט אימה אחר. לא מפחיד מדי, לא מצחיק מדי ולא משעמם מדי. פשוט עוד סרט, בלי שום ריגוש, ובלי שום חידוש.

דבר שזעזע אותי במיוחד הוא, שימוש בחיות. בהתעללות בחיות, מה שיותר זיעזע והעלה תחושת רחמים מאשר הפחיד, זה היה נראה כמו עוד ניסיון של ליצור באזז בקרב הקהל.

בנוסף לכך, בסדרת הסרטים הקודמים היה מצוין בתחתית המסך ציון של זמן הצילום כמו במצלמות הביתיות, והייתה מצוינת השנה והתאריך שהוסיפו לתחושה של צפייה להתחרשות הבאה בסרט. תחושה שהופכת את הסרט מקורב למציאות ובעצם מראה לנו את משך הזמן בו הפעילות המסוימת מתרחשת בסרט.

האמת, התאכזבנו, הסוף משאיר אותנו בסימן שאלה גדול, ולמרות האכזבה אנחנו מצפים לסרט הבא בסדרה בגלל הצלחת הסרטים הקודמים בסדרה שמאוד אהבנו.

תגובות