צפו: "פרוגי" באירועי רוק עצמאות 2012. אירועי רוק עצמאות בראשל"צ. צילום: עדי ברמן

צפו: "פרוגי" באירועי רוק עצמאות 2012

כתבת "פרוגי" עדי ברמן בילתה את הלילה של ערב יום העצמאות בין עשרות המופעים באירועי "רוק עצמאות" המסורתיים בראשון לציון. אז איך הייתה ההופעה של אביב גפן, מה קרה לאפרת גוש? ואיך היו הדג נחש

השנה נשלחה לאירועי "רוק עצמאות" בערב יום העצמאות, כתבת "פרוגי", עדי ברמן, כדי לבחון את המופעים על הבמה, להרגיש קצת רוק בנשמה, ובעיקר: להביא לכם את הסיקור של מה שהלך שם. 

באופן מפתיע להופעות החימום הגיע די הרבה קהל. הפתיעו לטובה: להקת Bar Vase שנתנה הופעת רוק טובה, עם שירים באנגלית (כיאה לרוק). סולנית הלהקה, רומי חנוך (הבת של שלום חנוך), לא רק נראית טוב ונותנת הופעה מגניבה על הבמה, אלא גם ניחנה בקול מעולה וכתבת "פרוגי" באמת מאמינה שלהקת בר וייז יכולים להגיע רחוק. ההופעה של גיא ויהל (גיא מנטש ויהל דורון, דה וויס) הייתה נחמדה, הצמד הפתיע לטובה עם קאבר מעולה לשיר Chasing Cars של Snow Patrol, והקהל התלהב.

ההופעה הראשונה שפתחה את "רוק עצמאות" הייתה של להקת המטאל-גרוב בצפר, שהלהיבה את כולם. בצפר נתנו הופעה מצוינת ומלאת אנרגיות. אביטל תמיר (סולן הלהקה) הקפיץ את הקהל כשצרח בגראולים כבדים "רוק עצמאות ראשון לציון", וגם נערים שניכר היה עליהם כי אינם מתחברים למוסיקת המטאל, נהנו מההופעה.

נעבור לברי סחרוף, האיש והאגדה. סחרוף נתן גם הוא הופעה מדהימה שנפתחה עם הלהיט "יומולדת", והקהל השתגע. ההופעה שילבה בין השירים גם כמה קטעים אינסטרומנטאליים כיפים, מלאים בתופים. הקהל רקד, חיכה ללהיטים, וסחרוף סיפק אותם במינונים נכונים.

 
ברי סחרוף על הבמה. צילום: עדי ברמן
ברי סחרוף על הבמה. צילום: עדי ברמן.
 

אחרי ברי סחרוף עלה לבמה אביב גפן עם להקת "התעויוט". הבחירה לשבץ את אביב גפן מיד אחרי ברי סחרוף, כלומר- לשבץ שתי דמויות מפתח במוסיקה הישראלית שאהובות על כולם ובעצם היוו את מסמר הערב, הייתה קצת תמוהה.

אחרי ההופעה המקפיצה של סחרוף וההופעה המשוגעת (והמשגעת) עוד יותר של גפן, הקהל רצה להירגע על הדשא. נחיל אדיר של אנשים עשה אחורה פנה ונשכב על הדשא בניחותא, כשעל הבמה בדיוק התכוננו להופיע "אלישע בנאי וארבעים השודדים". לא נעים להופיע מול מאות בודדות של אנשים, אחרי שהאמן שלפניך (גפן) משך אליו כמה אלפים טובים.

אביב גפן על הבמה. צילום: עדי ברמן.
אביב גפן על הבמה. צילום: עדי ברמן.
 

גפן פתח את ההופעה עם השיר "מחר" הפופי, אבל נגינת הפסנתר שבהתחלה בהחלט הייתה פתיח מושלם להופעה. מיד אחר-כך המשיך עם "מיליארד טועים". אביב לא פסח על אף להיט גדול שלו: "אור הירח", "האם להיות בך מאוהב", "השיר שלנו", "סוף העולם", "עונות", "גשם כבד עומד ליפול", "זה רק הלב שכואב לך", "אנחנו דור מזוין (עכשיו מעונן)", "אל תדאג", וגם הפתיע עם השיר המרגש "קוצים" מהפרויקט "רייכל גפן".

אביב הזמין לבמה את מתמודדת דה וויס סיוון טלמור, שהביאה לו חיבוק חם והצטרפה אליו לשני שירים, אחד מהם הוא הלהיט "עונות". ראו שהיא התרגשה מאוד מהמעמד. כמובן שבין שיר לשיר גפן תקשר עם הקהל, הלהיב את כולם, סיפר להם על האקסית הפולנייה שלו שבגללה כתב את השיר "אל תדאג", סיפר על תחילת הקריירה שלו באולמות ריקים מול אנשים בודדים, שאותם כינה 'ילדי אור הירח' ומיד אחר-כך פצח בשיר, והקהל יצא מגדרו.

גפן וסיון טלמור. צילום: עדי ברמן.
גפן וסיון טלמור. צילום: עדי ברמן.
 

כאמור, מיד אחריו עלו "אלישע בנאי וארבעים השודדים", אך כתבת "פרוגי" (כמו בערך 50% מהקהל) כבר התעייפו והלכו לנוח על הדשא. אחריהם עלו מוניקה סקס, שאירחו את אפרת גוש. גוש עלתה לבמה לבושה ברישול, סמרטוט מוזר לראשה, היא לא ידעה את המילים לשירים של עצמה, היה לה קשה להחזיק את עצמה והיא נשענה הרבה על המיקרופון, התבלבלה במילים ומרחה אותן וגנחה בקולי קולות.

והגענו להופעה שחתמה את הערב, הופעה מצוינת של "הדג נחש". בשעה 5 וחצי בבוקר הם עלו להופיע מול קהל עייף ומזיע, אך הצליחו להקפיץ את כולם ולהשאיר את הקהל עומד על הרגליים עד הסוף. אין מה לומר, עוד הופעה מושלמת לאוסף ההופעות של "הדג נחש", שנפתחה במשפט המחץ "הדג נחש עושים היפ-הופ ציוני", וכללה את הלהיטים "שירת הסטיקר", "בסלון של סלומון", "לא מספיק", "אני מאמין", "שיר נחמה", ועוד.

הדג נחש בזריחה. צילום: עדי ברמן.
הדג נחש בזריחה. צילום: עדי ברמן.
 

לצעירים שחשבו להכניס למתחם האירוע אלכוהול, חיכו מאבטחים ושוטרים רבים שהחרימו את כל האלכוהול מהתיקים. צעירים שנתפסו שיכורים בתוך המתחם מצאו את דרכם מחוץ לאזור המופעים במהרה על ידי השוטרים והמאבטחים. 

בקבוקי אלכוהול שנתפסו בכניסה. צילום: עדי ברמן.
שרידי אלכוהול שנתפסו בכניסה ולא נזרקו. צילום: עדי ברמן.
 
תגובות