דניאל מורשת יצא מהארון: "את חיי אני אחלוק עם גבר". צילום מסך מאינסטגרם

דניאל מורשת יצא מהארון: "את חיי אני אחלוק עם גבר"

אחד מכוכבי הנוער מהבולטים בישראל, דניאל מורשת, החליט לחשוף בפני מעריציו את זהותו המינית בחשבון האינסטגרם שלו ולצאת מהארון: "לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו"

דניאל מורשת, אחד מכוכבי הנוער הבולטים והאהובים ביותר בארץ, יצא הערב (ד') מהארון בפוסט מרגש בחשבון האינסטגרם שלו. מורשת, בן ה-23, העלה את הפוסט בעקבות סערת נושא אימוץ הילדים בקרב זוגות חד מיניים.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

"בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה", כתב מורשת בחשבון האינסטגרם שלו. בהמשך החליט לחשוף את נטייתו המינים: "אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם".

לא מסתיר יותר
לא מסתיר יותר © נטלי ברקוביץ'

בהמשך הוא מעביר מסר לקהל היעד שלו, בני הנוער, שבניהם יש גם כאלו המתמודדים עם ה"סוד" הגדול: "לא פשוט לשרוד את הג׳ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להט"בי בפרט את הנראטיב שללהט"בים יש עתיד פה, שיש להם תקווה. לא להתחבא מאחורי הפחד... כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים".

את הפוסט בחר לסיים באמירה ובדרישה לשוויון זכויות בקרב הקהילה הגאה: "אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳".

 

אני אוהב את המדינה שלי. אני מתרגש מההמנון, מהדגל ומעם ישראל. אני יהודי גאה, אפילו מסורתי, שקידוש ליל שבת עם המשפחה הוא החלק הכי חשוב לו בשבוע. גדלתי על ברכי הציונות הדתית שעד היום אני מזדהה עם מרבית מערכיה, הייתי תקופה בבני עקיבא, למדתי שנה בישיבה תיכונית ואפילו קראתי את כל פרשת הבר מצווה שלי (״ויחי״- פרשה מדהימה) פלוס ההפטרה שלה. תרמתי שלוש שנים מחיי לצבא ההגנה לישראל בגאווה גדולה ובאהבה גדולה ואני משלם מיסים. תמיד הייתי מחובר לזהות הישראלית שלי. אבל בימים האחרונים משהו התערער. כשסוף סוף נפל לי האסימון שהמדינה שאני כל כך אוהב ושאמורה להיות הבית המגונן שלי, לא חושבת שאני ראוי להקים בה משפחה. אני אמנם רק בן 23 אבל מרגיש שיותר מדי זמן עמדתי בצד ושתקתי. אז כן, את חיי אני אחלוק עם גבר. כי ככה אלוקים רצה. הגיע הזמן שנודה שכבר מזמן לא מדובר בקהילה, מכונסת, מבודדת ובדלנית, אלא בציבור. ציבור שלם. ציבור של חילונים, דתיים, ימנים, שמאלנים, יהודים, ערבים, רופאים, עורכי דין, אנשי צבא, מורים ופוליטיקאים שמשרתים בצבא, משלמים מיסים וחיים במדינה הזאת כמו כולם. לא פשוט לשרוד את הג׳ונגל של גיל ההתבגרות, עוד יותר לא פשוט לעבור את זה כשאתה הומו. הגיע הזמן להגיד די לבורות. הגיע הזמן שנחשוף בפני נוער ככלל ונוער להטבי בפרט את הנראטיב שללהטבים יש עתיד פה, שיש להם תקווה. לא להתחבא מאחורי הפחד לבלבל. כי ההפך הוא הנכון, יש לנו את האפשרות למנוע מהם את הבלבול. להראות להם שיש להם מקום, שהם שייכים. אני רוצה לחיות פה. אני רוצה לאהוב פה. אני רוצה להתחתן פה. אני רוצה ילדים שאוכל לגדל פה ואך ורק פה. אין לי ארץ אחרת. אז בואי, נוכיח יחד, מדינת ישראל, שכולנו אזרחים סוג א׳.

A post shared by Daniel Moreshet (@dmoreshet) on

כזכור רק לפני מספר שנים כוכב "השמיניה", ידידיה ויטל, החליט גם הוא לצאת מהארון באופן רשמי ולשים סוף לשמועות הגורפות. מדובר בצעד חשוב ומעורר השראה במיוחד בקרב מעריציו הצעירים של הכוכב, שכן הוא נמצא בשנות השיא של פעילותו. 

תגובות