סערה חדשה בהוליווד: דיסני "השחימה" שחקנים לבנים. צילום: Disney באדיבות yes

סערה חדשה בהוליווד: דיסני "השחימה" שחקנים לבנים

הפרשייה הבאה של הוליווד? חברת דיסני הודתה כי בסרטה "אלאדין" שעתיד לצאת שנה הבאה, היא צבעה לשחקנים בהירי עור את הפנים על מנת שיראו כהים - במקום ללהק שחקנים שחומים מלכתחילה. הרשת גועשת

הווליוד ידוע בתור מקום ליברלי שאמור להיות מגוון ולקבל את כולם, זאת ראינו ממש לאחרונה בטקס פרסי גלובוס הזהב בו כולם לבשו בגדים שחורים כאות הזדהות עם נשים שהותקפו מינית. אך שמה של הוליווד נפגע שוב לאחר שאתמול פורסמה כתבה ב"סנדיי טיימס" בה נמסר כי במהלך צילומים לסרט "אלאדין", החליטה ההפקה להשחים את את פניהם של ניצבים לבנים על מנת לגרום להם להראות בעל חזות מתאימה לסרט. זאת במקום לקחת מההתחלה שחקנים עם צבע עור כהה.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

"ראיתי תורים ארוכים של אנשים שמחכים שיצבעו להם את הפנים על הסט" אמר אחד הניצבים שנכח בצילומי הסרט. מדובר בעיבוד מציאותי ללהיט האנימציה "אלאדין" שעתיד לצאת בשנת 2019, בו מככבים השחקן וויל סמית' והשחקנית נעמי סקוט שהם כאמור בעלי צבע עור כהה. בניגוד אליהם דווח כי מרבית הניצבים היו לבנים ועברו צביעת פנים מחדש על מנת שיתאימו לאווירת הסרט "אלאדין" שמתרחשת באיזור מדברי. בנוסף לזאת, נודע כי צילומי הסרט נעשו בלונדון ולא במקום באסיה שם כאמור מתרחשת עלילת הסרט.

קאסט הסרט
קאסט הסרט "אלאדין" © צילום מסך

דיסני הגיבה וטענה כי מתוך 500 ניצבים, 400 מהם היו בעלי צבע עור כהה ממוצא אסיאתי, אפריקאי והודי, ורק 100 מתוכם היו בעלי מוצא מערבי ובעלי צבע עור לבן ושהסט כולל מגוון אתני רחב מאוד. זאת בכוונה לנסות לבטל את ההאשמות נגדה. בניגוד לתגובות דיסני, גולשים רבים עדיין זועמים על המקרה וטוענים כי היא גזענית ומפלה. "אני מאוד מאוכזב מכם דיסני, במיוחד שזה קורה היום בשנת 2018" כתב אחד הגולשים, גולשת אחרת טענה שהיא תפסיק לצפות בסרטים של דיסני בגלל אותו המקרה. אחד הניצבים בסרט אמר: "דיסני שולחים מסר לפיו צבע העור שלך, הזהות שלך, ניסיון החיים שלך - לא שווים דבר למול אבקת צבע שניתן לעשות בה שימוש ולשטוף אחר כך". 

זוהי אגב לא הפעם הראשונה בה בימאים בוחרים לבצע את השיטה המפוקפקת והישנה הזו, בעבר השיטה הייתה הרבה יותר מקובלת- היום היא נחשבת לשיטה פרמיטיבית וגזענית.

 

 

תגובות