מין בערוץ הילדים? הכנסת כועסת על "המתבגרים". צילום מסך מיוטיוב

מין בערוץ הילדים? הכנסת כועסת על "המתבגרים"

אחרי סערה ארוכה ברשת מרגע עליית התכנית לאוויר, "המתבגרים" מגיעה לדיון מיוחד בכנסת בטענה שהיא מייצגת תוכן לא הולם לילדים. אז האם זה אומר שהיא תעלם מהמסך ומי יצא במפתיע להגן על התכנית?

לפני כחודש עלתה לאוויר תכנית חדשה בערוץ הילדים העוסקת בנושאי חינוך מיני ומועברת על ידי ילדים בגילאי 13-17 בצורה של שיחה ופירוט על הנושאים שאולי לא נדבר איתם על ההורים ויותר עם החברים. מרגע עליית הפרומו לתכנית, החלו כל הסטטוסים ברשת לפעול ולדבר בגנות התכנית, כשעל הדגל מונח הכעס על העניין שתכנית מהסוג הזה לא אמורה להיות משדורת לילדים בערוץ הילדים.

עוד במדור הבידור של פרוגי:

 

יש לציין שעד השבוע הנוכחי התכנית לא שודרה באופן ישיר בערוץ אלא רק ב-V.O.D ושם הוא גם נדרש בתשלום, אולם השבוע הוחלט להביא אותו אל לוח השידורים של הערוץ בימי חמישי בערב, וכן לפני ששודרה עברה אישור של מועצת הכבלים והלווין והיא מוגבלת לצפייה מעל גיל שמונה. עוד חשוב לציין כי במהלך צילומי "המתבגרים" יש ליווי של משרד החינוך והתוכן המוסכם עמו וכן ייעוץ פסיכולוגי.

נספר שגם הביקורות על התכנית היו בעדה וכן התפלאו לגלות שנוגעים בנושא בצורה נכונה במציאות בה כבר בגיל הזה מודעים למין מעל ומעבר למצופה. אך ביקורות לחוד וויראליות ברשת לחוד, שכן קטעים מהתכנית צברו תאוצה ברשתות החברתיות והציגו את התכנית באופן שלילי.

כל הרעש ברשת הוביל לכך שהתקיים היום (ב') דיון מיוחד בועדת החינוך בכנסת על התכנית בטענה שמדובר ב"תוכן לא הולם" לטענתם. מי שיזם את הדיון הוא חבר הכנסת מיקי זוהר שטען "אין בסמכותו של ערוץ הילדים לקבוע מתי הזמן הראוי לחינוך מיני, הסמכות נתונים להורים ולמוסדות החינוך בלבד".

© צילום מסך מיוטיוב

אולם מצד ערוץ הילדים נטען שהתכנית מקנה כלים לאפשרות להתמודד עם סכנות האורבות לילדים ברשת ובחיים וכי אם לא יחנכו בנושא אז הילדים לא ידעו לזהות את הסכנות ולהמנע מהן. "הבנו שחסרות תוכניות בנושא, והחלטנו להרים את הכפפה ולעשות תוכנית בנושא בליווי משרד החינוך, בהתאם לתוכן שמועבר במשרד החינוך. בסדרה הזאת יש דברים חשובים על הגוף, על הדברים שמעצבים את התודעה. אין בה שום תוכן פורנוגרפי" אמרה בועדה מנהלת ערוץ הילדים הילי חורב. ואילו זכתה לקבל תגובה מצד חבר הכנסת מיקי זוהר שזה נכון שצריך לעשות תכניות מהסוג הזה אבל לא לילדים "הטלוויזיה שלנו מלאה בערוצים שהתוכן שלהם אינו מתאים לילדים. לא ייתכן שבערוץ היחיד המיועד לילדים, תשודר תוכנית שאינה מתאימה להם".

 

לימור בר און מתנועת "שומרים על הילדים" סיפרה שקיבלה פניות מיותר ממאה הורים על התוכנית. "יש קטעים חמורים - מה האורך הנכון של איבר המין הגברי? כמה סנטימטמר? מדברים על איברים מוגדלים של נשים שמשחקות בפורנו".

מי שדווקא יוצא להגנת התכנית הוא היוצר גיורא חמיצר, שאומנם כבר מזמן לא עבד עם הערוץ ובריאיון עבר לפרוגי אף סיפר שהקשר עם ערוץ הילדים התנתק. היום הוא פרסם בחשבון הפייסבוק שלו סטטוס תמיכה "אין לי שפע דברים טובים לומר על התנהלות הערוץ בשנים האחרונות" כותב ומוסיף "אני חייב לפרגן לערוץ על הנושא הנפיץ שבחר להתעסק בו, ועל האומץ לעשות את זה כמו שצריך".

© צילום מסך מפייסבוק
 
תגובות