האח הגדול חזר: פתיחה מעניינת, אך לא היה צריך לפצל. צילום מסך מהתכנית

האח הגדול חזר: פתיחה מעניינת, אך לא היה צריך לפצל

תכנית הריאליטי חזרה למסך עם לא מעט שינויים והכי חשוב - דיירים חדשים שיובילו את חיינו בחודשים הקרובים. האם היה שווה לחכות למעלה משנה? ביקורת פתיחת עונה

הנה זה קרה - אחרי שנה וקצת של היעדרות מהמסך, "האח הגדול" חוזר לסיבוב תשיעי והפעם בבית חדש, תרתי משמע. אז האם למרות השינויים קיבלנו את הפורמט שאנחנו אוהבים? זה מה שחשבנו.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

בית מרהיב (בעיצובו של האדריכל ערן בינדרמן), אולפן שידור חיצוני ענק ומרשים יותר משאר העונות, המנחים מתוקתקים, אם כי עדיין קצת עמוס לנו שלושה מנחים לתכנית אחת והיינו ממליצים על משמרות בתכניות הבאות, לטובת אלו שקצת קשה להם להתרכז. 

הערב הראשון של אירוע כניסת עשרת הדיירים הראשונים, שהוגדר כהחלטה "דרמטית" וכהפתעה (למרות שכבר פורסמה לפני כחודש), עבר די בהצלחה. כימיה בין המנחים, לירון חיננית ומתאימה בול לפורמט, אסי ועפר ממשיכים את הצחקוקים ביניהם גם כאן (אך צריך לחדד לכותבים את הבדיחות הצפויות), דמויות מגוונות וקצב. בדיוק מה שמצופה מערב פתיחה - אך לדעתנו פיצול הערב לשתי כניסות הוא לא באמת הכרחי ולא טוויסט שתורם יותר מדי. מה גם שזה מרגיש כאילו יש יתרון היכרות בין אלו שנכנסו קודם שירוויחו קצת יותר בכל הנוגע בלהבין את הסביבה.

הדיירים השנה אומנם מגוונים אך רוב העשירייה הראשונה, נתנו הרגשה של משחק למצלמות ותחושה מעצבנת של "אנחנו יודעים איך אנחנו רוצים לצאת ויודעים מה עובד בחוץ", מה שדי הורס את חווית הרושם הראשוני שרצינו. ובכל זאת - זה הרושם שקיבלנו מהדיירים הראשונים:

אליאב רחמים

נדמה שהוא מנסה להיות הקותי סלאש ג'קי מנחם הבא קצת בכוח, לפחות בהתחלה זה לא נראה אותנטי למדי, כבר כשנכנס זה היה קצת מוגזם ומשהו שהרגיש כ'אובר אקטינג' לצופה, אולי כדי לעורר קצת יותר חיבור לקהל בבית, אך אולי בהמשך עלול גם להתברר אחרת ושהוא באמת כפי שהוא מציג, כפי שקרה לדומים בעונות קודמות. טיפ מאיתנו: בבקשה תהיה אתה ולא כמו...

© יחסי ציבור, רשת 13

לירז אסייג

דוגמנית שלא אוהבת את הטייטל "למידות גדולות". בכל אופן, נדמה שהיא תהיה זאת שתדע לעמוד על שלה, תוך כדי שהיא מנסה לשמור על אכפתיות ולא כזאת שישר תנסה לריב, עד שיעצבנו אותה כמובן. טיפ מאיתנו: דיונים מעניינים - אמן!

© יחסי ציבור, רשת 13

ישראל אוגלבו

חרדי לשעבר שבגיל 16 כבר מצא את עצמו הומלס בשל חזרתו בשאלה. נראה הנפש הרגישה של העונה, כזה שמכיר את החיים מקרוב אבל גם לא עף על עצמו גבוה מדי - סיכויים לא רעים להגיע לגמר. נכון, מרגיש קצת שחיפשו פה "שבבניק" בהתאם לטרנדים טלוויזיונים של 2018, אבל ישראל יכול להיות הדמות הבאה שתכנס ללב הצופים בבית ויש לנו הרגשה לא רעה בכלל שהוא גם ייצא משם עם אהבה. אולי עם מגי? טיפ מאיתנו: ההצלחה עלולה להביא אותך להרים את האף - אז אל.

© יחסי ציבור, רשת 13

מגי טביבי

הספיקה כל כך הרבה והיא רק בת 23. מאלופת שחייה ועד להיות מנכ"לית ודוגמנית ועדיין לשמור על כך כך הרבה טוב וצניעות בעיניים - זה משהו שלא רואים כל יום. לדעתנו מדובר באחת הנשמות של הבית שגם לה יש סיכוי לא רע להגיע לגמר. טיפ מאיתנו: לא להיבלע בין כל האנשים בבית, תנסי לבלוט מדי פעם.

© יחסי ציבור, רשת 13

מרב ישראל

מרב היא האמא הנחמדה והחייכנית של העונה, לא בלטה לנו במיוחד בתעודת הזהות ובכניסה. מעבר לעובדה שהיא השתנתה לא מעט מצילומי תעודת הזהות ועד לערב הגדול. קצת מזכירה לנו את מעיין אשכנזי משום מה. טיפ מאיתנו: תגרמי לנו להיות סקרנים לגבייך!

© יחסי ציבור, רשת 13

רועי קורנבלום

מהשנייה הראשונה שלו בתעודת הזהו תכבר כל אחד יכל להבחין שמדובר במי שהולך לעורר לא מעט דיונים סוערים וריבים העונה. נכון, חופש ביטוי הוא מבורך בחיים ובבית האח - וכבר צפוי שהדיונים שהוא יוביל יהיו בנושאי פוליטיקה וכאלו שיעצבנו לא מעט דיירים שחושבים אחרת ממנו. טיפ מאיתנו: שיח הוא חשוב ומבורך, אבל תראה עוד צדדים!

© יחסי ציבור, רשת 13

מריה דומרק

כולנו כבר ידענו שהיא תכנס לבית ותנסה לסלול את הניצחון יחד עם מיליון העוקבים שלה. אגב, בזמן אמת היא שכחה לציין שהיא בכלל מקום חמישי ממובילי האינסטגרם בישראל (מיד אחרי אנה זק, במקום הרביעי, שלה יש מיליון מאה), אך אנחנו בטוחים שבזכות כניסתה נוספו לה כמה אלפים שיגרמו למשפט הזה להיות נכון. כדיירת היא מסתמנת כפרינססה של העונה, לא אחת שעושה יותר מדי בבית אך אנחנו כבר צופים שיכניסו מחר מישהו שיגרום לה ללב שלה לרטוט. טיפ מאיתנו: אל תשעני על העוקבים בבית.

© יחסי ציבור, רשת 13

טאי שרקי

עוד לא פצחנו את הבן אדם והדמות שמאחוריו. האמת שרק בצפייה נשנית קלטנו שהוא לא בן 30+ אלא 22 - לא בגלל נראות אלא בגלל המורכבות ומה שעבר עד כה.  אולי יש לו יותר מדי סיפור חיים של אסיר לשעבר,  אבל מצד שני גם עם ראש על הכתפיים והוא נראה איש השיחה שכל אחד ירצה בשעות השעמום בבית גם להקשיב וגם לשמוע ממנו. טיפ מאיתנו: תהיה שם בשביל אחרים אבל גם בשביל עצמך.

© יחסי ציבור, רשת 13

אילן קורן

נכון לערב הראשון הוא הכי מבוגר בבית. אבל אנחנו לא יודעים למה, קורן נתן לנו רושם ראשוני כדמות המעצבנת של העונה, אחד שיימאס מאוד מהר אבל גם ינסה לבלוט ואולי גם להתסיס. עוד בתעודת הזהות הוא עשה לנו קצת כאב ראש. אנחנו באמת מקווים שטעינו לגביו. טיפ מאיתנו: לדעת מתי זה קצת יותר מדי.

© יחסי ציבור, רשת 13

שמס מרעי אבומוך

כמה חיוביות יכולה להיות בבן אדם? מסתבר שהמון. שמס נראת חמודה במיוחד עם לב גדול שתנסה לצאת טוב עם כולם - לא מתוך אינטרס אלא כי כך היא. טיפ מאיתנו: לדעת לא להיות הנחמדה כל הזמן.

© יחסי ציבור, רשת 13
תגובות