ראיון בכורה: עידו טאקו הוא הכוכב החדש על המסך. צילום: אוהד קב, HOT

ראיון בכורה: עידו טאקו הוא הכוכב החדש על המסך

"היה לי מזל שהסדרה הראשונה שלי היא לא סדרת נוער": הוא מככב בימים אלו כמעט כל יום על מסך הטלוויזיה שלכם ("קיבוצניקים" ב-HOT) ובקרוב גם בסדרת הלהיט הבאה של גיורא חמיצר. רגע לפני שהוא הופך לכוכב ענק, בואו להכיר מקרוב את עידו טאקו!

אם נתקלתם בסדרת הדרמה החדשה של HOT, "קיבוצניקים", בטח בלט לכם האח הצעיר של "יאיא" - יהלי, שהצליח לבלוט לטובה בין קאסט השחקנים המוכשרים ולהסתקרן לגבי הכוכב החדש שהפציע אל המסך. רגע לפני שהוא הופך לכוכב גדול הן בעולם המבוגרים והן בעולם הנוער (עם תפקיד ראשי חדש על הפרק) - הגיע הזמן שתכירו את השחקן עידו טאקו בן ה-19.

"זה לא מרגיש שאני כוכב", מספר לנו טאקו על התקופה מאז עלתה הסדרה, "מבחינתי אני עושה תפקיד שהוא מדהים, תפקיד שהוא מתנה לקבל על ההתחלה שלי. הצילומים ערכו שלושה חודשים שהיו החודשים הכי כייפים שהיו לי בחיים". 
 
תמיד כיוונת למשחק? 
"תמיד אהבתי קולנוע והייתי צופה בסרטים שוב ושוב, גם צילום אני אוהב. בסוף כיתה י' החלטתי שאני אנצל את הזמן ללמוד משחק כי יש לי תשוקה לזה, אז למה לא? התחלתי ללמוד בסטודיו של גל אמיתי ולקחתי את זה ברצינות, באתי עם מחברת, הקשבתי, הייתי רציני תוך כדי שאני עושה את הכי טוב שלי ודברים באמת הסתדרו".
 
"מתוך קיבוצניקים באדיבות HOT וסומיוקו הפקות"
 
 
אבל זה הרגיש כאילו זה היה "כן" ממש מהיר שלך - הספקת לצבור "לא" באודישנים?
"בטח, עשיתי כמה אודישנים לפני. על ההתחלה יחסית התחלתי לקבל תפקידים. בחלק מהאודישנים או שקיבלתי לא או שהתקדמתי ונפל איכשהו, אבל זה עניין של התאמה. זה קשוח יותר להצליח היום, לי כרגע יש לי מזל ודברים טובים. באמת כיף לי ומעריך את זה. יש הרבה מאוד שחקנים בארץ, אבל אין יותר מדי פרויקטים".
 
היה תפקיד שממש רצית או תפקיד שצפית בו ואמרת - למה זה לא שלי?
"אם ראיתי תפקיד מסויים ואהבתי אותו - לא התבאסתי כי אם התחברתי למה שראיתי זה אומר שאותו שחקן לגמרי התאים לזה במדוייק. בכללי מבחינת סגנון תפקידים הייתי רוצה לגלם ילד רחוב, כי אני בא מרקע שונה לגמרי. יש לי גם שאיפות בינלאומיות וגם אנגלית מהבית, אז זה לגמרי בראש שלי. גם הייתי הולך רחוק בשביל תפקיד כל עוד זה משהו שמצדיק את זה".

מתוך קיבוצניקים באדיבות HOT וסומיוקו הפקות
 
 
אתה צורך הרבה סרטים וסדרות?
"אני משתדל לצפות בסרט ביום. לאחרונה קורה קצת פחות בגלל עבודה, אבל אני משתדל. אני מאוד אוהב לצפות - בין אם זה סרטי פנטזיה ובין אם זה סדרות דוקו מעניינות. בכללי סדרות זה משהו שקצת יותר קשוח לי וסרט לפעמים מתמצת ונותן לך כל מה שצריך בבת אחת".

ב"קיבוצניקים" הדמות שלך הפוכה ממך. חצוף, שובב, שובר גבולות...
"התפקיד בקיבוצניקים בא לי בטבעי כי הוא חלק ממני, חלק באופי. יש לי הרבה צבעים במי שאני וכשקיבלתי את הדמות ראיתי את האפיון שלה ואמרתי 'איך אני לוקח אותה למי שאני' - אז אני היפר אקטיבי, אנרגטי ובזה התמקדתי והוצאתי מזה משהו שלדעתי היה טוב".
 
לדעתי זה באמת עבד לך. אני יכול להגיד לך שצפיתי בסדרה ומבין קאסט השחקנים בהחלט בלט לי הכישרון הטבעי שלך.
"אני באמת ממש מעריך את זה", מחייך ומסמיק מהתרגשות, "אני חושב שאם לא היה הקאסט הזה, אז הכל היה נראה אחרת ואולי גם כל הראייה שלי על העולם הזה היה אחרת. מבלי לזלזל בסדרות נוער, היה לי מזל שהסדרה הראשונה שאני עושה היא דרמה יומית של HOT עם קאסט של השחקנים הכי טובים בארץ. קיבלו אותי ישר למשפחה, אני הכי קטן שם ובאתי עם לחצים מטורפים והם נתנו לי להרגיש הכי בנוח וזה למה אני מרגיש שיצא כל כך טוב. נקשרתי לכולם, אבל בעיקר לרועי ניק שמגלם את אחי, כבר במאטצ' ישר נתן לי חיבוק וזה שחרר אותי".
 
רועי ניק ועידו טאקו
רועי ניק ועידו טאקו © צילום: אוהד קב, HOT
 
טאקו לא סתם הזכיר את עולם הנוער, הוא כבר לוהק לאחד מהתפקידים הראשיים של סדרת הנוער המבטיחה של גיורא חמיצר, אחד מהמוערכים בז'אנר בשם "סקיי" (Teennick) שם יככב לצד בר מיניאלי וכוכבים חדשים והצילומים יחלו בחודש הקרוב. "זה הישג מאוד מרשים מבחינתי, גדלתי על סדרות שלו", סיפר לנו. 
 
מפחד מהעניין שאתה גם בסדרה "למבוגרים יותר" וגם בסדרת נוער? 
"זה לא פקטור מבחינתי, איפה שאני מרגיש בנוח ונהנה זה מה שבראש שלי. גם בסדרת הנוער בה אני אשחק יש לה סיפור נורא מעניין ויפה בטירוף. אני רואה את הסיפור ולא מי הסוג קהל. הם חלק מהעולם ובזה אני מתרכז בסיפורים ובדמות".
 
קאסט הסדרה
קאסט הסדרה "סקיי" © באדיבות יחסי ציבור
 
שני תפקידים גדולים בזמן כה קרוב, לא מפחד משקט אחרי רצף העשייה?
"אני לא אשקר, ברור שכן. אני אוהב לשחק ולעשות דמויות, כל הזדמנות שיש לי  - אני שם. כיף לי כרגע, מתרגש מזה אבל אני פשוט נהנה מהמקצוע. כל אודישן בכללי זו הזדמנות לשחק אפילו באותו הרגע, גם אם אקבל בו 'לא'. החלום הגדול שלי זה להיות שחקן ובמאי - זה מה שאני רואה אותי עושה. אני רואה את עצמי כותב סרט, אולי אפילו על עצמי, עושה את מה שטוב לי. אגב, יש מצב שהייתי פסיכולוג אם לא הייתי במקצוע הזה, זה איכשהוא כן מתקשר מנקודת המבט שלי, כרגע עושה מה שטוב לי".
 
איך אתה עם ביקורות ותגובות?
"אני מאוד מושפע מביקורות ותגובות, אני חושב שאצטרך לעבוד על זה כדי לא לקרוא או לא להתייחס לדברים כאלו".
 
לכל אורך הראיון טאקו שומר על חיוך ואופטימיות, הוא מהאנשים האלו שיגרמו לכם לחייך מעצם נוכחותם. אך לא הכל היה משמח בחייו, למעשה כשהיה בן 7 הוא עבר טראגדיה לא פשוטה כשאמו חלתה בסרטן ונפטרה. מאז, ובניגוד לדמות שלו בסדרה, הוא קרוב יותר למשפחה שלו, אביו נישא מחדש והוא קיבל אל משפחתו אחים חדשים שהוא לא רואה את עצמו בלעדיהם. "יש לי קשר מאוד חזק עם אבא שלי, אני מספר לו הכל. הוא יעשה הכל בשבילי אין לי מילים לתאר את זה, אני לומד ממנו ומהאחים שלי מלא. אני משתדל לשמור איתם על קשר מאוד קרוב, אני הבכור במשפחה, אני מאוד קשוב אליהם".
 
איך הם מגיבים להצלחה שלך?
"האחים שלי מאוד כנים איתי. אם משהו לא היה טוב הם אומרים לי שזה לא טוב, אחי יפתח אומר לי פשוט אם משהו 'זה חרא', אבל הם נהנים מהסדרה והם אוהבים אותה. גם החברים שלי מאוד נהנים אבל כמובן גם עושים סתלבט מצחיק. ידעתי שחברים שלי יעופו על הסדרה, זה בדיוק הצחוקים והוייבים שלנו, הם מצטטים את הדמות שלי וצוחקים איתי על דברים שקרו". 
 
© אוהד רומנו, HOT
 
גם כשאני צפיתי וגם ראיתי ביקורות בנושא, "קיבוצניקים" היא מעין 'עספור' החדשה. חבורת חברי ילדות מנסה להציל את מקום המגורים הלא שגרתי שלהם ובכללי משהו בהווי.
"אני מבין למה ההשוואה, אבל ב'קיבוצניקים' יש יותר דמויות. אגב, ב'עספור' האישיו היה יותר הדמויות עצמן מאשר הדגש על הסיפור, היית חוזר לצפות בעיקר כי אהבת דמות מסויימת וזה היה מצחיק בטירוף. בקיבצוניקים, לצד הדמויות הטובות יש גם דגש גדול יותר על הסיפור ומקווה שתהיה גם עונה שנייה".
 
תאמץ את חיי הקיבוץ גם במציאות?
"הייתי רואה את עצמי חי בקיבוץ, אני אוהב חבר'ה ושותף, הייתי בצופים. יש מצב גם בהאנגר הייתי מתגורר אבל רק לתקופה קצרה. עם זאת, לא בהאנגר כמו שיש שבסדרה ממש לא, אי ההיגיינה שם לא בשבילי!". 
 
קיבוצניקים
קיבוצניקים © אוהד רומנו, HOT
 
אוזן קטנה לחשה לנו שהיית מכור למשחקי "מבוכים ודרקונים"...
"הייתי ילד שאוהב דמיון ופנטזיות, חושב ומדמיין כל מיני דברים, ממציא סיפורים לעצמי. זה מאוד מתחבר עם המשחק של היום, זה אשכרה ליצור דמות. וגם זה יתרון אם כשאגדל ארצה לכתוב תסריט..."
 
פסטיגל מעניין אותך לעשות?
"זה כן יעד, אבל לא חלום עצום, זו אבן דרך שהייתי רוצה לעשות ואם זה יקרה אז אשמח".
 
אתה לקראת גיוס לצה"ל מה מתוכנן?
"יהיה לי אמן פעיל, עוד אין לי תפקיד רשמי. אני אעשה משהו שקשור למיונים למיטב הבנתי. האמת שאני מחכה לזה כבר וגם מוכן לגלח את הראש, ב'סקיי' אצטרך להישאר עם השיער כמו שהוא כרגע, אבל בא לי אפילו מיד אחרי לעשות גלאח סתם ככה".
 

"קיבוצניקים" משודרת בימי א'-ג' בשעה 20:15 ב-HOT3 וגם ב-HOT VOD ו-NEXT TV.

 
 
תגובות