האח הגדול: תיאטרון בובות חושף את כל הטינופת. צילום: מתוך "האח הגדול", רשת 13

האח הגדול: תיאטרון בובות חושף את כל הטינופת

אחרי למעלה מחודש בבית האח הגדול הדיירים איבדו את זה סופית - הם מחפשים חום, מגע ואהבה אבל במקביל כל הסודות, הטינופת, חוסר הביטחון והריבים צפים - ותיאטרון "האח הגדול" לא רק שופך עוד שמן למדורה

מה קורה נשמות בזמן שמשה מצלם תכנית ראיונות חדשה ובכלל לא מתייחס אליי, אני כאן בבית (טוב, בחצר יא קטנוניים) האח הגדול ומסוק אחד אפילו עוד לא קיבלתי. אחד! אז עד שהחברים הקמצנים שלי בפרוגי יחליטו להרים לי מטוס, אני כאן עם הטור החופר הקבוע, מסכמת את כללללל מה שקרה בתכנית של אתמול.

עוד בערוץ הבידור של פרוגי:

הפרק של אתמול נפתח בדכדוך, אבל אל דאגה מהר מאוד הדכדוך הזה יהפוך לדרמה ואז לריב. אבל רגע, קרו עוד הרבה דברים לפני, אז נתחיל מההתחלה. אז כמו שאמרתי, אסיף התעורר לעוד בוקר מדוכדך, והאמת היא שאין לו סיבה כי אם הוא היה יודע מה היה קורה בחוץ, הוא היה שמח על כך שהוא בבית האח בנווה אילן, נושם אוויר הרים צלול כיין ללא חשש קורונה. יוסי, כפרה עליו, נשמה טובה, מיד קולט את זה, טוב הוא הרי האבא של הבית. בשניות יוסי הופך מאבא לגנגסטר (בחסות המעיל) ובהינף רגע ליועצת זוגיות. בונ'א נראה לי יש פה זיקית, שתהייה לי לחברה. סתם, כפרה על יוסי. מתה עליו. איזה איש מקסים. 

לא ברור אם זה כדי לנסות להסיח את דעתו של אסיף או כדי להראות לו את הצדדים הטובים בבית, אבל יוסי מחליט להיפתח בפניו ולמעשה בפני כולנו. יוסי פותח את הלב ומספר על השינוי החיובי שהבית עשה לו, בניגוד לכל שאר הדיירים שנראה כאילו הם קצת נדפקו והפכו לקוקוריקו, דווקא יוסי מצא שלווה בבית. הוא הצליח לשחרר את המועקה ולשכוח מהתקופה הקשה שעבר בזמן שהתמודד עם מחלת הסרטן, אותה ניצח. יוסי מקבל הרבה מהבית, אז אולי יש לו קצת חוסר באוכל וסיגריות אבל ילדים? יש לו בשפע והוא מקשיב ועוזר ותומך בכולם. ו- וואו, הם מעסיקים אותו

אדם יצא מבואס מהסוויטה ואיך לא, הוא קיבל ראש זנב הרי, וישר דואג לעדכן את הנמסיס של ירדן - תקווה. אבל גם תקווה בעצמה לא קמה ליום רגוע ואחרי מה שהיה בפרקים הקודמים היא מחליטה להוציא הכל על ליאור והם מנהלים את הריב הראשון שלהם בתור זוג. אבל, ליאור כמו גבר מצוי שאין לו כח לריב מסכם את זה ב"צודקת". כל הכבוד ליאור. עכשיו בוא נתקדם כי תקווה באמת צודקת.

הערות פוגעניות אין להן מקום אבל תקווה לא באמת מבינה מה קורה סביבה. בעוד היא עסוקה בלהתאהב עד מעל הראש ואפילו לתכנן את חתונת חלומותיה (ספויילר האח יחתן אותם באירוע קוקטי וצנוע עם 2000 מוזמנים), ליאור לא מפסיק עם המבטים החשודים, החושבים, המתכננים, הזוממים.

b7b3570c97553
b7b3570c97553 © צילום מסך האח הגדול, רשת 13

אבל כפי ששמנו לב, עם כניסת הדיירים החדשים, גם ההורמונים מקבלים חיזוק בבית. כולם מנסים למצוא אהבה, או מגע, או חום וכך גם נועם. אבל לפני שהיא מצאה אהבה בבית היא כבר סגרה לעצמה את הג'וב הבא שלה כבר בזמן שהיא שוהה בבית - יועצת האופנה של ניר, שאגב היה בן 16 כשהיא נולדה. אתם יודעים כמה זה בשנים של צפרדע?! יא וואלי! וגם ניר לא כזה תמים, כי היצר שלו הגיע והוא מופנה כולו לריח שלה. 

אין ספק שהדיירים בבית מרגישים מעט בודדים אחרי כל כך הרבה ימים בבית ואין ספק שהם זקוקים לחום ומגע. הנה, נועם בבית 3 וחצי ימים והיא כבר זקוקה למגע - של ליאור, ניר, פול. תלוי מי לידה. ובזמן שהיא בסלון עם פול שמתכנן לחטוף אותה לצד שלו במיטה, ניר מחכה לה ער במיטה עד שתבוא. לו הוא רק ידע.... חבל שאת זה הוא לא ראה על המסך שהקרין את תיאטרון האח הגדול.

אז בזמן שתקווה וליאור רבים, משלימים, מחזרים, מוציאים ריסים אחד לשני ומבקשים משאלות, ובזמן שנועם-ניר-פול מנסים לברר מה המצב איתם, אדם מתחרפן, וועליה איך הוא מתחרפן. ירדן קוראת לו ילד והוא לא מוכן לזה. עכשיו, תזכרו בבקשה את זה שאדם קיבל ברקס והוא מתוסכל ומחורפן מירדן כי זה חשוב להמשך הסיפור בבית. אוקי? 

גלגל ההדחות מהתכנית הקודמת יוצר דרמה לא קטנה בבית. או יותר נכון - ליאור מסתכסך עם כפיר שגם ירדן לא מחבבת אותו במיוחד אחרי שהוא העמיד אותה להדחה

בזמן שנועם עם דמעות וירדן רועדת, גדי מאמין שזה שקר. אדם מבסוט על ההדחה ואילו תקווה בטוחה שהוא יחזור. חכמים אתם, הא? אי אפשר לעבוד עליכם בקלות. ואז ההדחה-לא-הדחה-אולי-זה-אמיתי-אולי-לא מולידה ריב בין אדם לבין ליאור ותקווה שיוצאת להגנתו. אחד סמרטוט, השני ליצן, זה צועק והוא משתולל. זוכרים שאמרנו שאדם עצבני כי הוא ישן בסוויטה ראש זנב והוא מבואס על החיים? יופי, אז הוא מוציא עצבים, הוא מחפש לריב והוא מצא דרך מעולה - ללחוץ לליאור על הנקודות הכואבות ולקוות בקול רם שההדחה של ניר היא אמיתית. ואז נהייה פיצוץ, כי ככה זה עם ליאור ולמען האמת הוא ואדם לא חיבבו אחד את השני מההרגע הראשון ובאמת הגיע הזמן שיהיה פה ריב. ירדן כמובן מנסה להרגיע את אדם והיא אומרת לו שהוא בוגר. רק אני מבולבלת פה? ירדן אולי תחליטי?! אדם בוגר או ילד. איף, שיגעת אותנו ואותו, מסכן.

ואז אדם יוצא עם תקווה לחצר לשיחה על כוס תה עם נענע. ובמקום לנהל שיחה (נו מה באמת חשבתם שיקרה?), תקווה מחליטה לצאת על אדם ולירות את דעתה בקצף שצף בלי לתת לאדם להשחיל מילה והיא עוד המשיכה אחר כך להשתיק אותו ולא לתת לו לדבר, שזה לא יפה תקווה נשמה. את לא יכולה להתלהם על בן אדם ואז להגיד לו שאת לא רוצה לשמוע אותו, ולא, את לא יכולה לעשות את זה גם אם זה בשם האהבה. ואז שליאור מעביר עליה ביקורת ומעיר לה על אמירת הכלב עם הרצועה, היא פתאום נזכרת שלילה מאוחר והיא צריכה לישון. לא נשמה, זה לא עובר. ההתנהגות הזאת מבישה. ואני מקווה לפחות שהאהבה הזאת עם ליאור תהייה שווה את זה על אמת כי יצאת פה עם פה מטונף.

הדרמה והריבים מתפשטים בבית קצת כמו נגיף הקורונה (יא לחוצים, זה ביטוי. אף אחד לא חולה, שלא תצא פה איזו הדלפה שקרית לתקשורת. כן?) ובין כל הריבים והרומנים, מצאו הדיירים זמן גם כדי להקים תיאטרון. טוב, לא הייתה להם ברירה כי הם רוצים תקציב לאוכל. אחרי שהדיירים חולקו לבובות ומפעילים האח ציוות אותם לזוגות זוגות והו הו הוא ידע מה הוא עושה.

ואם חשבתם שתקבלו קצת קוטורה, במקןם ריאליטי ותקבלו תיאטרון איכותי ותרבותי - טעות! ברוכים הבאים לתיאטרון חוג דרמה כיתה י' 1. אם חשבתם שהריבים והוויכוחים ישכחו עם עליית התיאטרון - אז קרה בדיוק ההפך. בהצגה הראשונה מככבות ירדן ונועם, אההה סליחה - בעצם כולנו יודעים שאת ההצגה גנבה חגית המעולה. ההצגה הראשונה חשפה את האמת על מה שהבנות חושבות על הזוגיות של תקווה וליאור ולמעשה פתחה פה לקט בלי סודות.

 

© צילום מסך, "האח הגדול", רשת 13

 

אבל ההצגה הראשונה לא שוברת רק את תקווה (ומזל שאמא שלה הגיעה לביקור עם דובי בגודל של פיל, ונתנה לה קצת כוחות להמשך) אלא גם את אסיף שמחליט שהוא לא רוצה לקחת חלק בתיאטרון הדרמות של האח הגדול וניר, שצופה בהכל מהצד, לא קונה את ההצגה של אסיף. אה, אה, ראיתם איזה משחק מילים? אין, לפעמים אני כל כך שנונה שזה משהו.

התירוץ של אסיף החמוד (שאני באמת אוהבת אותו, אבל משהו עובר עליו וזה לא טוב) הוא שהתאטרון לא מוסרי. אני רק לא מבינה מה חשבת לעצמך כשנכנסת לבית האח? לא חשבת שיהיו סכסוכים, ריבים, סודות וטינופת? זה א'-ב' של ריאליטי! אז הוא מחליט לפוצץ את המשימה ולארוז מזוודה בדרמטיות ובאת לא מובן אם זה בגלל קושי מוסרי, חוסר ביטחון או שמא פחד שהתיאטרון יגלה גם סודות שלו? כמובן שהאריזה מובילה את ליאור להתלהמות וריב, כי חמור ראשון קופץ בראש והנה עוד הזדמנות ליצור בלאגן ואש - הוא פשוט לא נח הליאור הזה. 

והנה חברים ריאליטי במיטבו - אהבות, סכסוכים, ריבים, מלחמות אגו ומה לא. כל זאת ועוד - גם בפרק הבא של תיאטרון הבובות 

תגובות