סדרות הספין אוף שהיו לא פחות טובות מהמקור. פיני סילוק, יוסי צבקר

סדרות הספין אוף שהיו לא פחות טובות מהמקור

מ"גאליס" ועד "המקוריים", על המסך ישנן סדרות רבות שיצאו להן סדרות ספין אוף טובות ומיוחדות • קבלו את הטופ שלנו!

הרבה פעמים לאחר הצלחתה של סדרה מסוימת, מחליטים להוציא לסדרה סדרת "ספין אוף" (בעברית: 'סדרת בת'), בה לוקחים דמות אחת (או כמה) מהמקור ויוצרים להן המשך טלוויזיוני אחר. קבלו כמה מהספין אופים שהכי אהבנו!

גאליס

אולי לא כולכם זוכרים, אבל "גאליס" לא הייתה הסדרה הראשונה בה כיכבו הדמויות של דני, יונתן וליעם, לפניה (בשנת 2011) הייתה סדרה בשם "החולמים" שעסקה בחיפושיהם של השלישיה האהובה אחר באר המשאלות. לאחר סיומה של הסדרה, החליטו יוצרי הסדרה לעשות סדרת ספין אוף עם אותן שלוש דמויות הראשיות, במקום עונה נוספת. בית האומנה הוחלף במחנה קיץ והתווספו דמויות חדשות לגמרי, שם חדש והשאר הוא כמובן היסטוריה והיסטריה!

© פיני סילוק

סאם וקאט

מה שמייחד את סאם וקאט על פני סדרות ספין אוף אחרות, היא העובדה שלא מדובר בסדרת ספין אוף של סדרה אחת אלא של שתי סדרות שונות! כן, כן סאם וקאט אלו בעצם שתי דמויות מהסדרות "איי-קארלי" ו"ויקטוריוס" בהתאמה ויום אחד הן נפגשות במקרה, לאחר מכן בוחרות להתגורר זמנית ביחד - מה שהופך לתחילתה של עלילת הסדרה. למרות שהסדרה זכתה להתחלה רבה, היא בוטלה לאחר עונתה הראשונה לאכזבת המעריצים...

 

המקוריים

בשל הצלחתה של הסדרה "יומני הערפד", הוחלט לעשות לסדרה זו סדרת המשך העוסקת בערפדים המקוריים: קלאוס אלייז'ה ורבקה. העלילה מתחילה כאשר קלאוס מגיע לניו אורליאנס אשר הייתה בעבר בשליטת משפחתו, אך כשהוא מגיע לשם הוא מגלה שיש שם מלך חדש בשם מרסל (בנו המאומץ של קלאוס) ומשם העלילה רק מתפתחת ומסתבכת. רק נזכיר לסדרה יש כבר חמש עונות והיא זכתה לפופולריות גדולה.

 

תיכון השיר שלנו

לאחר הצלחתה המטאורית של "השיר שלנו" שגילתה לעולם שמות כמו רן דנקר ומיה דגן, הוחלט לעשות לה גרסה צעירה במיוחד עבור קהל נוער (שאוטומטית אהב את הגרסה הרגילה) ו"תיכון השיר שלנו" יצא לדרך. הקונספט שלה די דומה לזה של "השיר שלנו", רק במקום אקדמייה למוזיקה - תיכון לאומנויות. יש לציין כי עלילת התיכון ממשיכה את היקום הטלוויזיוני של עונות 1 ו-2 ולא את האחרונות בהן התברר שהכל היה סדרה בתוך בסדרה. למרבה ההפתעה "תיכון השיר שלנו" זכתה לפחות פופולריות מהמקור על אף שתי עונותיה.

 

מרפאה פרטית

מי שצפה ב"אנטומיה של גריי" ושש עשרה עונותיה של הסדרה לא הספיקו לו, מוזמן לצפות בסדרת הספין אוף - "מרפאה פרטית". הסדרה העוסקת בדוקטור אדיסון מונטגומרי לאחר שעזבה את סיאטל גרייס והצטרפה למרפאה פרטית בלוס אנג'לס. העלילה מספרת על קורותיה של אדיסון והרופאים במרפאה ועל מטופליהם בדומה לאנטומיה של גריי...

© באדיבות yes

 

תגובות