הפלייליסט בגלגל"צ עומד להשתנות?. גלי צה"ל. צילום: פייסבוק

הפלייליסט בגלגל"צ עומד להשתנות?

יצא המרצע מן השק? מאבקו של הזמר דודו אהרון כנגד תחנת הרדיו גלגלצ"צ שלטענתו "מתעלמת משיריו", ממשיך לעורר הדים. אחד המנהלים האישיים הבכירים בארץ איים: "נשקול את איסור השמעת האמנים שלנו"

האם בקרוב נחזור לשמוע מזרחית בתחנות הרדיו הצבאיות: גלי צה"ל וגלגל"צ? אם כן, תוכלו לומר תודה למוזיקאים הים תיכוניים שהחליטו להפסיק לאטום את פיהם כנגד תחנות הרדיו הצבאיות. 

כזכור, אמש (ג') הזמר דודו אהרון הלין על כך שתחנת הרדיו גלגל"צ מתעלמת משיריו מזה שנים רבות. טענתו הצטרפה לנתונים שליליים אודות התחנה, כמו למשל העובדה שעידן יניב הושמע עשרת אלפים פעמים בתחנות הרדיו השונות במהלך שלוש השנים האחרונות, ובקושי הושמע בתחנה הצבאית.

היום (ד') כאמור, הבעלים של חברת ייצוג האמנים "כחול לבן אמנים", ינאי רטפן, המייצג בין השאר את מרגלית צנעני, עידן יניב, שיר לוי, ליאור פרחי ועוד, הודיע כי הוא שוקל לבקש מהתחנה הצבאית להשיב אליו את כל עותקי הדיסקים והסינגלים של מיוצגי החברה שלו, ולאסור עליהם להשמיע את שירי אמניו לחלוטין.

רטפן טען כי, "נעשה פה עוול גדול לאמנים המיוצגים במשרדי. גלגלצ מסרבת לשדר אותם ופוטרת זאת בתשובה לאקונית שלא מכבדת את האמן. תחנה צבאית אמורה להיות הקול של החיילים והאזרחים במדינה". 

בדיקה קצרה בהיסטוריה המוזיקלית בישראל מגלה כי זו אינה המחאה הראשונה כנגד תחנת הרדיו הצבאית. בעבר הלא רחוק, הודיעה הפדרציה למוזיקה ים תיכונית בישראל "פי"ל" שתחרים את התחנה, זאת לאחר שהבעלים של מועדון הבארבי, שאול מזרחי, ביקש גם הוא להחרים את התחנה.  

טרם נמסרה תגובה מגלגל"צ. 

תגובות