הסיפור שמאחורי השיר "שמחות קטנות". עמיר בניון. צילום: ענת לוי

הסיפור שמאחורי השיר "שמחות קטנות"

לא רבים יודעים שהשיר אותו מבצע עמיר בניון וכתב מיכה שטרית, מבוסס על מילים שכתבה נערה צעירה שחלתה במחלת הסרטן ונפטרה בשנת 1997. כתב המוזיקה הדתית שלנו מביא לנו את הסיפור שמאחורי המילים

אחרי אתנחתה של שבועיים, כתב המוזיקה הדתית שלנו שב לנתח שירים של אמנים שחזרו בתשובה ואלו שדתיים מיום הולדתם, הפעם הוא חושף בפנינו לנו את סיפורה המרגש של דסי רבינוביץ' ז"ל שעומד מאחורי השיר "שמחות קטנות" המבוסס על הקטע "עיגולי שמחה" שרבינוביץ' הותירה אחריה בלכתה.

בגיל שבע עשרה בלבד התגלתה בגופה של רבינוביץ' מחלת הסרטן כשהחיים עוד לפניה, היא נאלצה לעבור מסכת של טיפולים כימותרפיים והשתלת מח עצם שדרשה ממנה תקופת החלמה ארוכה במהלכה היא נחלשה גופנית, אך היא נשאה עמוק בליבה עיגולים של שמחה שהובילו אותה קדימה וסחפו את סובביה.

דסי רבינוביץ' ז
דסי רבינוביץ' ז"ל. ת.נ.צ.ב.ה.

מאבקה במערכת הבריאות החל כאשר פרופסור מבית חולים בירושלים סירב להעניק לה טיפול דחוף לאור העובדה שעברה לבית חולים אחר כדי לקבל סיכוי נוסף להחלמתה. המאבק הזה הגיע עד לכלי התקשורת, אותו פרופסור קיבל נזיפה קשה, אבל היא לא שרדה ונפטרה בראש השנה.

כאמור, רבינוביץ' הותירה בלכתה את הקטע "עיגולי שמחה" שאותו הקליטה במענה הקולי, לימים הקטע הפך לנחלת הכלל גם במערכי לימוד בבסיסי צה"ל, גם במערך לימודי של משרד החינוך וגם בפעולות של תנועת הנוער "בני עקיבא".

בהמשך, בחר האמן מיכה שטרית להשתמש במילותיה של רבינוביץ' ולחבר את השיר "שמחות קטנות", אותו ביצע במרוצת השנים יחד עם עמיר בניוןבחודש מאי האחרון, בניון ביצע את השיר על בימת הר הרצל במסגרת טקס המשואות, כמו כן הוא שר אותו גם בהופעותיו כשבהתחלה הוא מקדיש אותו לרבינוביץ' ז"ל.

עמיר בניון ומיכה שטרית מבצעים את שמחות קטנות.
תגובות