אברהם טל מרגש בסינגל חדש: "את במרחבים". צילום: יחסי ציבור

אברהם טל מרגש בסינגל חדש: "את במרחבים"

אברהם טל בסינגל חדש ויוצא דופן, אותו הקליט לראשונה במהלך הופעתו ב"פסטיבל הפסנתר" 2013. את השיר כתב והלחין במיוחד לזכרה של שי זורע, וטל מוכיח לנו שהוא מסוגל לגעת בנו בקלות וגם לרגש בלי להתאמץ


״בלי לדעת למה, בלי לדעת לאן, את הולכת, שלמה"

אברהם טל מוכיח לנו שהוא מסוגל לגעת בנו בקלות וגם לרגש בלי להתאמץ, עם שיר שכתב והלחין במיוחד לזכרה של שי זורע, שנפטרה לפני כחודשיים ממחלת הסרטן.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:
• כוכב עולה? שלום קדושים בראיון
• הולכת לפרק אותך. צפו בנעמי כפית
• נשלל: אורי חזקיה בסינגל?!

השיר והלחן נוצרו בהשראתה של שי, שעכשיו נחה לה אי שם למעלה ומי היה מאמין שהמפגש בין השניים יוליד יצירה כזאת מרגשת ונוגעת ללב. השיר יצא באותו שבוע שבו הייתה אמורה לחגוג שי את יום הולדתה. "לפני שנה בדיוק שי הגיעה אלי לביקור מרגש באולפן לכבוד יום הולדתה ה-17. ישבנו, ניגנו ושרנו יחד... ולפני כחודשיים שי היקרה נפטרה... לאחר כמה ימים לא פשוטים, מהרגע שבו נודע לי, החלו המילים להגיע מעצמן," סיפר הזמר על היצירה.

המפגש בין הנערה ובין הזמר התקיים לפני כשנה. ובזמן המפגש שי כבר הייתה במהלך המאבק נגד המחלה. הוא מספר ששי נלחמה באומץ ובאופטימיות חזקה במחלה, וכשהודיעו לו שהיא הלכה לעולמה, החליט לכתוב על זה שיר. "שי נלחמה באומץ במחלת הסרטן וחיזקה את כל מי שעמד סביבה, באופטימיות, בחכמה ובאהבה. לפני כחודשיים שי היקרה נפטרה, המשיכה הלאה במסלולה והשאירה אחריה המון מתנות. בדיוק כשמה כן היא, התיישבתי להלחין את המילים וכל הזמן בראשי שי נמצאת ובדמיוני היא יושבת איתי באולפן ובהשראתה המילים הולחנו. אני מרגיש שקיבלתי מתנה דרך השיר הזה, איזו נחמה, חיבוק חם לצד הכאב וחוסר האונים אל מול דרכי החיים המסתוריות".  את השיר המרגש הזה החליט אברהם לשיר ולהקליט לראשונה בהופעותו ב"פסטיבל הפסנתר", שבה נכחו גם הוריה של שי. הוריה כל כך התרגשו עד שאמה של שי כתבה לאברהם מסר, מסר שכל מילה בו מרגשת יותר מהשנייה: "אברהם, במילים שכתבת אני רואה מסר, מסר מרגיע משי שבא לומר לי, אמא תנשמי, תרגעי, אני בסדר, פרשתי כנפיים והכי חשוב, נשארתי שלמה. אל תשאלי למה ולאן, פשוט תלמדו לחיות בהשלמה עם הפרידה, בלי תהיות ופחדים, אל תתייסרו... אני בסדר".

המילים המרגשות שכתב הזמר בשיר, הלחן המרגש וקולו שמצליח לגעת בנו הפכו את השיר ליצירה נהדרת, אין ספק שהשיר ייזכר לעוד הרבה שנים ואפילו לדורות. ובהדמנות זו, אני רוצה להגיד שהתרגשתי מאוד מדבריו של האמן הנהדר, אברהם טל. הסיפור והמעשה שעשה, לכתוב שיר לזכרה של נערה שהפסידה במלחמה נגד המחלה הנוראית, מחלת הסרטן, זה מעשה כל כך אלוהי, טוב ומופלא. אני מוריד בפניו את הכובע, בזכות המעשה אדע להעריך יותר את הזמר ויצירותיו. אני רוצה להודות לו על הסיפור ושיר שהצליחו לרגש אותי, וגם את כל מי שישמע אותו. תודה.

אז... אני התרגשתי מאוד לשמוע את השיר, ספרו לנו מה אתם הרגשתם כששמעתם את הסיפור והשיר.

תגיות
תגובות