הדרך הטובה ביותר לבחור פטיפון. PEXELS

הדרך הטובה ביותר לבחור פטיפון

אתם יכולים לקרוא לנו משוגעים או בומרים אבל כנראה שיהיה קשה להסביר את ההיגיון עד שלא תשימו מחט על תקליט, תשמעו את רחש הפצפוץ ואז את הצליל שעולה מהתקליט!

בשיתוף עם ביטניק

תוכן שיווקי

תקליטים ופטיפונים הם כבר מזמן לא רק עניין של זקנים ובחנויות התקליטים תוכלו למצוא לצד קווין, לד זפלין, הביטלס ופינק פלויד גם תקליטים של אריאנה גרנדה, הארי סטיילס, בילי אייליש, מק מילר וכמעט כל אמן פופ \ היפ הופ \ רוק או אינדי עכשווי (בטח שאת כל הרציניים מביניהם.

אבל בואו נחזור רגע אחורה: למה אנשים שומעים תקליטים? הרי לכל אחת ואחד מאיתנו יש עשרות מליוני שירים בטלפון הסלולרי ועוד בחינם, נכון?

איזו סיבה הגיונית יש למישהו לקנות פטיפון ומערכת הגברה שתופסים מקום בבית, לחפש תקליטים שיש עליהם קצת יותר מחצי שעה של מוזיקה ועוד אפילו לקום להפוך צד בכל פעם באמצע?

אתם יכולים לקרוא לנו משוגעים או בומרים אבל כנראה שיהיה קשה להסביר את ההיגיון עד שלא תשימו מחט על תקליט, תשמעו את רחש הפצפוץ ואז את הצליל שעולה מהתקליט.

פטיפון הוא לא רק מכשיר לשמיעת מוסיקה, פטיפון הוא פריט עיצובי, פטיפון הוא הכרזה! לי אכפת ממוסיקה ואני רוצה להשמיע אותה וגם להציג את הטעם המוסיקלי שלי בצורה הטובה ביותר. אוסף תקליטים שמוצג בגאון, עם העטיפות המעוצבות, הארטוורק המהמם וחוברות המילים והתמונות שמגיעות בתוך התקליטים הוא ראי לנפש שלכם (וגם נראה ממש טוב בסטורי.

אז איזה פטיפון מומלץ היום למי שרוצה להתחיל לשמוע תקליטים?

ההמלצה הכי טובה וחמה שלנו היא לקנות פטיפון ביתי ואיתו מגבר ורמקולים (או לחילופין רמקולים מוגברים). אפשר להשיג כיום מערכת שלמה וחדשה לשמיעת תקליטים בקצת יותר מ 1000 שקלים ובנוסף לתקליטים תוכלו גם לשמוע בה שירים מהטלפון דרך Bluetooth.

לצד מערכות "כמו פעם" יש היום אופציה זולה יותר בצורת פטיפון עם רמקולים מובנים, פטיפונים כאלו מתאימים בעיקר עבור מי שרוצה פטיפון ראשון אך האיכות שלהם יחסית נמוכה והצליל שהם מפיקים מוגבל מאוד ביחס למערכת שלמה.

© PEXELS

קיימת גם האפשרות לחפש פטיפון יד שניה ברשתות החברתיות או בבוידעם של סבא וסבתא ולנסות להשמיש אותם אבל יהיה מדובר בתהליך מורכב ולעיתים גם יקר. זו הרפתקה, אבל כזאת שברגע שתיכנסו אליה לא תוכלו לחזור אחורה.

כל האפשרויות פתוחות, ממכשיר פשוט ומקיף שמנגן תקליטים ועד מערכת בחלקים, מתקליטים משומשים שתמצאו בכמויות במחירים של החל מ-10 ש"ח ועד הוצאות מוגבלות  מהודרות ואסקלוסיביות שתתאמצו מאוד להשיג.

אנחנו לא קוראים לזנוח את שירותי הזרמת המוסיקה ועולם הדיגיטל בכלל, אלה עדיין מקורות מצויינים להכיר אמנים חדשים בהתאמה אישית (בכל זאת מאוד ממליצים לנסות לפחות פעם את החווייה של לתת למוכר מנוסה בחנות תקליטים להמליץ לכם על אלבום). אבל אחרי שהכרתם, את מי שאהבתם באמת אתם חייבים בויניל!

זה עולם מוסיקלי ומופלא וכולכן/ם מוזמנות/ים!