"אנחנו מאוד רוצות לעשות פסטיגל", הכרקוקליות בראיון. צילום: תום מרשק

"אנחנו מאוד רוצות לעשות פסטיגל", הכרקוקליות בראיון

צמד האחיות שכבשו אותנו באקס פקטור ישראל חוזרות בסינגל ראשון, שהוא גם קאבר רשמי לשיר "Father's Eyes". כתבנו, לידור אלימלך, ישב עם האחיות כרקוקלי לריאיון מעמיק ובדק איתן למה עברי לא הפיק להן את הסינגל הראשון, "תשאל אותו, אנחנו עדיין מוכנות ומחכות לזה" ועוד

עוד לא הספקנו לעכל את ההדחה הכואבת של הכרקוקליות וכבר פגשנו אותן שוב בטקס מלכות היופי, ואם זה לא מספיק אז כעת הן גם שיחררו סינגל הראשון, שהוא בעצם קאבר רשמי לשיר "Father's Eyes" של הצמד השוודי "Ask Embla", שאותו הם עיבדו והפיקו מוזיקאלית לגמרי בעצמן. אחרי הסינגל הזה הכרקוקליות לא מתכוונות לנוח לשנייה, הן ממשיכות לעבוד על הפסנתר וליצור יצירות חדשות כדי לא להיעלם לנו מהתודעה.

עוד במדור המוזיקה של פרוגי:

את הסינגל הראשון הפיק להן שחף מורן, אחד המפיקים היותר מצליחים בעולם, אותו הכירו בזמן התמודדותן באקס פקטור. אל התכנית הן הגיעו בנפרד, את האודישן יחד הן עשו בשביל הגימיק, אבל הגימיק הזה תפס וההפקה התאהבה בהן, בצדק. כעת הן מרוצות מהשילוב וטוענות שזה אחד הדברים הטובים שקרה להן.

איך החיים אחרי אקס פקטור?

לירון: "השתנו לנו החיים, הפכנו להיות עשירות עם וילה בסויון. סתם, ממש לא. החיים שלנו אחרי אקס פקטור הם פשוט מוזיקה, אנחנו מתמקדות רק במוזיקה. המוזיקה הייתה הדבר הכי גדול בחיים שלנו, אבל אחרי ההתמודדות בתכנית המוזיקה נהפכה רשמית להיות הדבר הכי מרכזי בחיים שלנו, אם זה הכתיבה, ההלחנה או השירה. כעת, אנחנו מתמקדות רק במוזיקה, אנחנו לא נעבוד או נתעסק במשהו אחר כי אנחנו משקיעות את כל האנרגיות שלנו במוזיקה, אפילו שזה תחום קשה מבחינת מאמץ ומבחינה כספית. אבל אין מה לעשות צריך לעבוד בזה במשרה מלאה, גם אם זה יגיע אלייך בשלב מאוחר יותר. אנחנו כאן כדי לעבוד קשה".
טלי: "החיים אחרי אקס פקטור יותר קשים מבחינה מוזיקאלית. מכיון שהתחלנו מהפסגה, בפריים טיים פעמיים בשבוע, ועכשיו אנחנו כבר לא בתכנית ואנחנו לא בטלויזיה פעמיים בשבוע אז קשה להשאר בתודעה. כמו כן, אנחנו באמת באנו לתכנית נורא מוכנות, כתוצאה מעבודה קשה, זה לא נפל עלינו מהשמיים ועכשיו יצא לנו הסינגל הראשון ומקוות שיצליח".
לירון: "אנחנו גם מאוד גאות שאנחנו הראשונות מהנבחרת שהספיקו להוציא סינגל אחרי התכנית. חוץ מזה שאנחנו עבדנו מאוד קשה בתכנית, זה לא שהכל בא לנו בקלות, כמו שזה נראה. כל שנייה פנויה אנחנו יושבות על הפסנתר, אנחנו לא נחות. גם אם עכשיו אנחנו נגיע הביתה ולא יהיה לנו כלום אחרי הריאיון הזה, אנחנו פשוט נשב על הפסנתר ונתחיל ליצור".

מה גרם לכן ללכת לתכנית?

טלי: "אני חושבת שכיום במדינה שלנו ובכלל בכל העולם, הריאליטי נורא השתלט, זה דבר מאוד חזק וזה באמת נותן במה ממש טובה לאמנים מתחילים. בנוסף, אני לא חושבת שזה בושה או חולשה להתמודד בריאליטי, היום הרבה מהאמנים שלנו בארץ הם פליטי ריאליטי. היום הריאליטי פונה לרוב האוכלוסייה, אם זה בני נוער, אם זה אנשים מבוגרים, פשוט כל המשפחה יושבת בבית וצופה בזה. גם יש היום הרבה סוגים של ריאליטי כישרונות, פעם היה כוכב נולד, היום יש דה וויס והכוכב הבא, אבל אני חושבת שאקס פקטור הוא גדול מהחיים, זה משהו שהוא נורא צעיר, פופי ומודרני. כמו כן, יש שם גם קטוגוריה של להקות אז אמרנו לעצמנו 'יאללה בוא נלך על זה'. בהתחלה הלכנו כל אחת בנפרד ובנוסף הכנו שיר ביחד, 'Toxic', וכבר בשלב הראשון ההפקה ממש התלהבו מאיתנו ואמרו לנו 'אתן צמד בתכנית'. אני חושבת שזה הדבר הכי טוב שקרה לנו, זה פתח לנו המון דלתות, הכרנו המון אנשים וגם הוחתמנו בחברת הקלטות, ואני לא חושבת שזה היה קורה לנו בנפרד".

אז תנו לי להבין, ניגשתן בהתחלה בנפרד?

לירון: "ניגשנו באותו יום וכל אחת הכינה שיר בנפרד ואז אמרו לנו שבשביל הגימיק, סתם, להכין משהו ביחד. ישבנו בבית יום לפני ולא ידענו מה לעשות, התכוננו בנפרד ועד אותו יום לא ממש היינו צמד, לפעמים היינו שרות יחד בטקסים של בית הספר אבל לא משהו רציני. התיישבנו על הפסנתר ו-'Toxic' פשוט קרה. חוץ מזה אני אספר לך משהו, הפתיחה של זה היא מתוך שיר שכתבתי והלחנתי, שעתיד להיות הסינגל המקורי הראשון שלנו".

עם המפיק
עם המפיק
צילום: תום מרשק

לא התאכזבתן כשאמרו לכן להיות צמד ולא כל אחת בנפרד?

לירון: "בהתחלה עברה לי המחשבה שאולי אנחנו לא טובות מספיק בנפרד. חוץ מזה תמיד שניסינו בנפרד זה לא קרה עד הסוף אף פעם. אבל אז אחרי שנכנסו לתוך התכנית הבנתי שזה הדבר שהיה חסר לי, טלי, ואני מה שהיה חסר לה. זאת המתנה הכי טובה שיכולנו לקבל מהתכנית".

הייתן מתמודדות מאוד בולטות, ייעדו לכם גמר ופתאום הודחתן, ועוד על ידי המנטור שלכם. איך ההרגשה?

לירון: "קשה מאוד. אנחנו מאוד התאכזבנו והופתענו. לא צפינו את זה בכלל".
טלי: "כשהיינו מול פיוז'ן אז היינו בטוחות שאנחנו מודחות, וזה מה שהיה לנו כואב".
לירון: "ידענו שזאת להקה חדשה שהשופטים הרכיבו אז הרגשנו שזה מה שיקרה".
טלי: "מאוד כאב לנו כי היינו אמורות לבצע שיר אחר באותה תכנית, היינו אמורות לשיר את 'Crazy in Love', של ביונסה. ברגע האחרון, בגלל מיליון ואחת סיבות, החלטנו לעשות את 'מסע בעקבות האהבה' וכנראה שזו הייתה טעות. פשוט התאכזבנו שנפלנו בשיר כזה, שיר שהוא לא המגרש הביתי שלנו, המגרש הביתי שלנו הוא יותר שירה צעירה ומודרנית, יותר פופ".
לירון: "ה'מסע בעקבות האהבה' היה כדי להרגיע קצת, להראות לצופים ולשופטים צד אחר יותר רגוע ויכול להיות שזה היה מוקדם מדי. אני לא יודעת איפה לשים את האצבע על הטעות, אולי באמת היינו צריכות לשיר את השיר של ביונסה. אחר כך, מאחורי הקלעים, נפגשנו עם השופטים, הם אמרו לנו שהיינו מאוד מסומנות לגמר ובשבילם, בגלל שעמדנו מול פיוז'ן זה עשה להם טוב שניתנה להם ההזדמנות שנצא מהתכנית, כי הם רוצים לקדם את המתמודדים שלהם. זה לא נאמר בקטע רע, זה לגיטימי אבל בכל זאת היה מאוד מעליב. גם בהתחלה מאוד כעסנו על ההחלטה של עברי, אבל אחר כך הבנו גם את מה שהוא אומר".

אחרי שהודחתן עברי הבטיח לכן בשידור חי שהוא יפיק לכן את הסינגל הראשון, דבר שלא קרה. למה?

טלי: "תשאל אותו. אנחנו עדיין מוכנות ומחכות לזה. אנחנו לקחנו את ההבטחה מאוד ברצינות, היינו בטוחות שזה יקרה, חוץ מזה הוא לא אמר את זה רק בשידור, דיברנו על זה גם אחרי התכנית".
לירון: "זה תלוי בהרבה מאוד גורמים, בכל זאת אנחנו עכשיו חתומות בחברה וזה לא כזה פשוט. בכל אופן אנחנו עדיין מצפות לזה שהוא יפיק לנו את הסינגל הבא".

שאלה ללירון, פגשנו אותך לראשונה ב"זום זום" לאחר מכן ב"בלו נטלי", וגם לקחת חלק בעוד דברים. כמו כן, הוצאת סינגל לפני שנתיים. למה בסוף הלכת לריאליטי במקום לפרוץ לבד?

לירון: "ניסיתי לפרוץ לבד, הייתי בכל הדברים האלה וזה לא קרה עדיין. בקשר לסינגל, לא הוצאתי את הסינגל לרדיו כי זה עולה הרבה מאוד כסף, דבר שלא היה לי. כאן זה לא ארצות הברית, זה לא שאני יכולה לטייל על החוף ופתאום מפיק 'על' יבוא ויהפוך אותי לכוכבת כמו שקרה לריאהנה. פה כל כך קשה לפרוץ, גם במשחק זה לא בא לי בקלות, הלכתי למאות אודישנים ולרוב הייתי שומעת 'לא' ואחת לעשרות אודישנים הייתי שומעת 'כן'. אם היית יודע כמה אכזבות עברתי כדי להתקבל לסדרה אחת אתה לא תאמין, ה'כן' הבודד הזה שהייתי מקבלת היה שווה את כל העשרות פעמים שקיבלתי 'לא'. במוזיקה ניסיתי לבד, לא היה לי כסף לשלוח את זה ליחצן, לא היה לי כסף לשלוח את זה לרדיו. הפריצה עולה המון המון כסף, דבר שלנו אין, אנחנו לא ממשפחה עשירה שתוכל לממן לנו שיר או אלבום. כמו כן, לפני שהגעתי לתכנית הייתי במגעים עם חברת תקליטים, מאוד התלהבו מהשירים שאני כותבת אבל זה כל כך קשה להיות חתום, היום לא מחתימים אותך ככה סתם, מחתימים אותך או אם אתה מוכר, או שיש לך משהו ביד ואו אם יש לך קהל".

איך התגובות מאנשים אחרי התכנית?

טלי: "רוב התגובות הן מדהימות, באמת ממש מפרגנות. גם אם להסתכל על חצי הכוס המלאה בההדחה המוקדמת שלנו אז אף אחד לא ציפה לזה, זה בא בבום ואנשים לא עיכלו את זה. היה סביב זה הרבה רעש ודיבורים. זה הראה לנו כמה אנשים אוהבים אותנו".
לירון: "נכון, רוב התגובות הן מדהימות. אבל אחרי שהודחנו הצטיירנו כמנוסות, כמקצעויות, מאושרות ועשירות ואנחנו כל כך לא, בדיוק ההפך, וזה הדבר היחיד שמעצבן אותנו. אנחנו לא ממשפחה מבוססת, אנחנו כן צריכות עזרה ויש לנו הרבה מה ללמוד וחוץ מזה, זה שאנחנו מקצועיות וטובות זה בגלל שאנחנו עובדות קשה בשביל זה. אנחנו לא באות ממקום מתנשא ש'טוב יאללה, אנחנו מקצועיות אז לא נקשיב לאף אחד', להפך, אנחנו צריכות עזרה במוזיקה. זה דבר שאנחנו רוצות שאנשים יידעו, שאנחנו שעות על גבי שעות עובדות על המוזיקה בבית ושגם לנו יש סיפור חיים קשה ומורכב, יותר מכל מה שהיה בתכנית. אנחנו לא יוצאות עם הסיפור חיים שלנו כי אנחנו רוצות להצליח בזכות הכישרון שלנו ואם היינו באות ומספרות את הסיפור שלנו אני חושבת שאולי התגובות היו שונות. אבל עם זאת אני מאושרת שהתחברו אלינו גם מבלי לדעת את הסיפור שלנו, שיום אחד אנחנו נספר אותו".

כרגע הוצאתן סינגל רישמי ראשון שהוא קאבר לשיר "Father Eyes", של "Esk Embla". למה בחרתן דווקא להוציא קאבר ולא שיר מקורי?

טלי: "הבחירה הטבעית שלנו הייתה להוציא שיר מקורי, אנחנו גם עובדות מלא על שירים מקוריים, אבל החיבור עם שחף פשוט קרה וזה פרוייקט שבעצם באו והציעו לנו, זה לא שבחרנו מה להוציא ראשון. כמו כן, חשבנו להוציא שיר ראשון בעברית, שיר ישראלי. אבל לבסוף הגענו למסקנה שזה טוב להוציא קאבר, זה מכין את הקרקע לסינגל הבא שייצא, שיהיה מקורי כמובן".

את השיר הפקתן ועיבדתן מוזיקאלית לבד. מאיפה אתן יודעות להפיק?

טלי: "כמו שאמרנו לך למדנו תיאוריה מוזיקלית, פסנתר, פיתוח קול ועוד מיליון דברים. אני חושבת שהפקה מוזיקאלית זה בעיקר משמיעה, אנחנו מאזינות ומחליטות מי עושה מה".
לירון:
"ממש המצאנו קולות רקע בשיר הזה. למדנו את זה ושוב, עבדנו מאוד קשה. גם באנו מבית מוזיקאלי, אמא בעבר הייתה פסנתרנית, הסבא העיראקי היה מדרבק על דרבוקה והסבא הגרמני היה מנגן על כינור. כולם חוץ מאבא שלי, שהוא הזייפן הכי גדול, היו מתעסקים במוזיקה".

האם אתן מתכוונות בהמשך להמשיך כצמד או שכל אחת תצא לדרכה?

טלי: "אני חושבת שבמוזיקה השילוב שלנו עובד, זה פשוט זה. דיברנו על זה מקודם שפשוט היינו צריכות אחת את השנייה. במשחק אני לא יודעת מה יהיה, אם לירון תתקבל לאיזו סדרה או פרסומת או כל דבר אחר אז אני אפרגן בלב שלם. אבל במוזיקה אני חושבת שנשאר צמד, זה המותג שלנו- 'כרקוקלי'".

איך נראה התהליך היצירתי שלכן?

לירון: "הכי כיף בעולם! לפעמים רבות אנחנו מכות על הפסנתר".
טלי: "בזמן התכנית עבדנו מאוד באינטנסיביות, שעות על גבי שעות ולעיתים היו קצת ריבים וויכוחים, 'אני רוצה לשיר את זה', 'אני רוצה את האקורדים האלו', אבל בסך הכל היה מאוד כיף. וגם עכשיו, העבודה על הסינגל ושאר העבודה היא ממש כיפית ועוברת בצורה נעימה".
לירון: "בשורה תחתונה, אנחנו אחיות באמת טובות, אנחנו מאוד מפרגנות אחת לשנייה ואוהבות אחת את השנייה, אנחנו החברות הכי טובות. אנחנו גם מבינות פתאום את הערך של האחיות, כבר בגיל הזה".

איפה אתן רואות את עצמכן בעוד חמש שנים?

טלי: "אמאל'ה, אוקיי. עוד חמש שנים אנחנו רואות את עצמנו אחרי אלבום ראשון, וכמובן ביחד כצמד".
לירון: "אנחנו מאוד רוצות לעשות פסטיגל, או אולי איזו סדרה".
טלי: "אנחנו מאוד מתחברות לבני נוער, זה הכיוון שלנו. בכל אופן אנחנו רואות את עצמנו מתעסקות במקצוע הזה ומתפרנסות ממנו בכבוד".
לירון: "החלום שלנו עוד חמש שנים הוא להיות כוכבות פופ במדינת ישראל ואולי עם שאיפה לעולם. זה משהו שעוד אין פה, סטייל ריהאנה, ג'סטין ביבר, סלינה גומז ועוד כאלה בסגנון. אנשים בארץ רוצים לשמוע פופ, צריך רק להביא להם את זה. ולסיום אני רוצה להגיד תודה לכל אלה ששיתפו את השיר שלנו, לכל אלה שפירגנו ולכל המעריצים החמודים שלנו שאנחנו אוהבות נורא".

עוד שאלה קטנה, איך בר רפאלי במציאות?

טלי: "לא, היא מה זה מכוערת. סתם. היא פשוט מושלמת. תדע לך, זאת אחת השאלות ששואלים אותנו המון, לא שואלים אותנו איך היה בתכנית, ישר שואלים איך בר רפאלי במציאות. אפילו שלחו לי הודעות לפייסבוק 'תגידי איך בר רפאלי במציאות?'".
לירון: "אז הנה אנחנו עונות פה לכל הקוראים של פרוגי - בר רפאלי מושלמת!".

ולסיכום... אני רוצה להגיד שהיה לי מאוד כיף להכיר את האחיות כרקוקלי ושהן מדהימות, אני מאחל להן המון בהצלחה. ואני רוצה להגיד לכם ללכת בעקבות החלום שלכם, תעבדו קשה ואל תוותרו, זה משתלם.

תגובות