תיק גדול, בגדים וכלי רחצה. הציוד שנדרש ליום הגיוס. צילום: דובר צה"ל

תיק גדול, בגדים וכלי רחצה. הציוד שנדרש ליום הגיוס

לא יודעים מה להביא אתכם ליום הגיוס? רוצים להיות מוכנים ומצוידים? אספנו בשבילכם את כל מה שצריך להביא ליום הזה וכל מה שתקבלו בסופו

מה להביא ליום גיוס?

צו התייצבות, תעודת זהות, רישיון נהיגה (במידה ויש), פרטי חשבון בנק (אם אין - אז לפתוח לפני), מספרי תעודות זהות של ההורים, תיק גדול בנפח של 60-80, בגדים לישון איתם: 3-4 חולצות וטרנינגים תלוי בעונה, נעלי ספורט, הלבשה תחתונה, גופיות, סדין/ציפה אם אתם לא רוצים לישון על מזרון צבאי מגרד, כלי רחצה (סבון, שמפו, קצף גילוח) טמפונים ותחבושות לבנות לפי מידת הצורך, טוש שחור לא מחיק לסימון הציוד שלכם.

כמו גם כפכפים למקלחת, מטען וטלפון - אל דאגה, לא יהיה לכם הרבה זמן בשבילו, לפחות לא בטירונות, פנס וסוללות, מצית, שקיות לגרביים המסריחות ולבגדים הרטובים, מכונת גילוח אם אתם רגישים לסכין, מנעולים, שעון יד רצוי דיגטלי עם סטופר ותאורה.

מה מקבלים ביום הגיוס?

ג'ובניקים

3 זוגות מדים, שק חפצים, מנעול, 5 זוגות גרביים לבנות, מעיל, כומתה, חגורה, 2 חולצות דקרון (ועוד אחת לבנים), 3 מכנסי דקרון, מגבת, לוחיות זיהוי לצוואר ושרשרת ללוחית זיהוי.

בנים מקבלים גם נעליים גבוהות, 3 תחתונים וערכה לחייל הכוללת ערכת כלי תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, נרתיק לדיסקית, כלי גילוח, סרט זוהר ופנקס כיס.

בנות מקבלות גם גז מדמיע, חולצה קצרה, 3 גופיות, זוג נעלי 3/4 וערכה לחיילת הכוללת- ערכת כלי תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, חבילת מגבונים לחים, סרט זוהר ופנקס כיס.

לוחמים

3 זוגות מדים, תיק צ'ימידן, מעיל, 2 מגבות, 5 זוגות גרבי כותנה, 4 זוגות גרביים, 3 גופיות, מנעול, 2 זוגות מכנסי ספורט, 2 מכנסי דקרון, 2 חולצות דקרון, כומתה, חגורה, לוחית זיהוי לצוואר, שרשרת ללוחית זיהוי ו-2 זוגות נעליים.

בנים מקבלים גם 3 תחתונים, ערכת חייל הכוללת ערכת תפירה, כלי גילוח, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר, פנקס כיס, נרתיק לדיסקית וערכת לוחם הכוללת:נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, אזיקוני פלסטיק, סרט דביק, משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג ומגלר.

בנות מקבלות גם גז מדמיע, ערכת חיילת הכוללת: ערכת תפירה, מברשת שיניים, זוג אטמי אוזניים, סרט זוהר וערכת לוחם הכוללת: נרתיק לפק"ל כיסים, אזיקוני פלסטיק, גומי לשולי המכנסיים, מיתר עבה, סרט דביק, משרוקית, כיסוי לשעון יד, מברשת נעליים, שרוך דק לאבטוח, מברג, מגלר, אזיקוני פלסטיק.

חשוב לזכור שבסוף הגיוס אתם מחזירים את הקיטבג ואת המדים אז רצוי לא לאבד אותם אחרת עולים מת"ש (משפט תשלום).

תגובות