אביר ושמו אביאל. הכירו את גדוד "אבירי דרום". צילום: דובר צה"ל

אביר ושמו אביאל. הכירו את גדוד "אבירי דרום"

הכירו את אביאל ברמן, נהג בגדוד ההובלה "אבירי דרום" ומספק שירותי הובלה מסוגים שונים. "רגע השיא שלי בשירות היה כשעברתי טסט ראשון על משאית מעל 15 טון" אמר ברמן. בימים אלו הוא נמצא בשלבים מתקדמים בתהליך המיון לקצונה

יום בבקו"ם.
צילום: אלון לבכרי; עריכה: הדר גרינברג

מה הוא תפקידו של הגדוד בו אתה משרת? "מטרתו של גדוד ההובלה "אבירי דרום" מספק את שירותי הובלה לכלל היחידות בצבא, כאשר אני נהג בפלוגה סדירה ומספק שירותי הובלה מסוגים שונים".

האם התפקיד דורש מיונים קדם צבאים או תוך כדי שירות? "התפקיד אינו דורש
מיוניים קדם צבאיים".

מה אתה זוכר מיום הגיוס? "אני זוכר שהגעתי למוזיאון חיל האוויר בחצרים, שם נקלטתי ונפרדתי מהמשפחה – אמנם הייתה תחושה של חשש, אבל גם התרגשות גדולה לשרת בצבא ההגנה לישראל. אני זוכר שהיו לי דמעות בעיניים, התרגשתי. עלינו לאוטובוסים, ומשם נסענו לבסיס מיטב בתל השומר. כשהגענו, התחיל תהליך הקליטה – עברתי בדיקות וצילומים, קיבלתי חוגר, נעליים ומדים. העמידו אותנו בשלשות וחילקו למחלקות, ואחר כך עלינו לאוטובוסים ונסענו לבסיס ההובלה 'אבירי מרכז'".

רצית להתגייס ליחידה אחרת בהתחלה? "רציתי להתגייס להיות לוחם בפלחה"ן צנחנים".

מה הטיפים שלך להתמודדות עם קשיי ההסתגלות עם הגיוס לצה"ל? "לבוא בראש פתוח, להיות חייל טוב, לזכור שהכל עובר בסוף – הקושי זמני אבל הגאווה נצחית".

היכן ההורים שירתו או משרתים בצבא? "אבי היה מ"כ בגדוד 'בזלת' של הנח"ל, והיום משרת כסמ"פ במילואים. אמי הייתה בגרעין נח"ל. סבי היה לוחם בסיירת צנחנים, ונפל במלחמת יום כיפור, שאבתי ממנו המון השראה".

הכירו את נאדיר: חובש בגדוד "חרב"
הכירו את דנה: מפקת בחיל חינוך
הכירו את ליאור: צלם בחיל האוויר
הכירו את שיר: מדריכת צניחה

האם אתה רואה את עצמך נשאר בצבא לשירות קבע נוסף או יציאה לקצונה? "כן, אני מתכנן לצאת לקצונה. האמת היא שאני כבר בשלבים מתקדמים של תהליך המיון, ומקווה שהדרך תהיה מוצלחת".

מה הכי השפיע עליך עד כה בשירות? "רגע השיא שלי בשירות היה כשעברתי טסט ראשון על משאית מעל 15 טון, וקיבלתי גם שבוע חופש על חשבון המערכת".

מה למדת על עצמך שלא ידעת קודם? "למדתי איך לבטוח בעצמי ולסמוך על עצמי".

יש לך טיפ מיוחד למלש"בים שעתידם להתגייס בקרוב? "קחו את הבאסה בסבבה! בואו בגישה טובה, ודעו שהמטרה היא לשרת את המדינה".

תגובות