חושפים את חן: ראש לשכת מפקד חטיבת בנימין. חן יעקובסון. צילום: דובר צה"ל

חושפים את חן: ראש לשכת מפקד חטיבת בנימין

הכירו את חן יעקובסון, משרתת בחטיבה מרחבית בנימין, רמאללה ביהודה ושומרון כראש לשכת מפקד החטיבה וסגנו. "רציתי להיות כלבנית בעוקץ, אך בגלל הפרופיל הרפואי שלי לא יכולתי. אבל אני שמחה מכל רגע שהגעתי לבסיס" מספרת יעקובסון

יום בבקו"ם.
צילום: אלון לבכרי; עריכה: הדר גרינברג

חטיבה מרחבית בנימין מתמודדת עם מגוון האתגרים עימה מתמודדת אוגדת איו"ש (אזור יהודה ושומרון), הכוללים בראש ובראשונה הגנה על תושבי האזור ועל בירת מדינת ישראל, ירושלים, מעצם היותה קו הגנה צפוני על העיר.

מה את זוכרת מיום גיוסך לצה"ל? "התגייסתי בתקופת החורף, כך שאת הטירונות עשיתי תוך כדי מבול וגשמים עזים."

רצית להתגייס לתפקיד אחר מהנוכחי? "רציתי להיות כלבנית בעוקץ, אך בגלל הפרופיל הרפואי שלי לא יכולתי. אבל אני שמחה מכל רגע שהגעתי לבסיס"

היכן בני משפחתך שירתו או משרתים בצבא? "הוריי שירתו שירות מלא בצה"ל – אבי שירת כמש"ק מודיעין, ואימי הייתה רל"שית של ראש מת"ש, ואני מרגישה שאני ממשיכה את דרכה. אחי הוא הנדסאי שאת תפקידו לא אוכל לפרט"

מה הטיפ שלך למלש"בים שעתידים להתגייס? "הטיפ המרכזי שלי הוא לבוא לשירות הצבאי בגישה חיובית, חשוב גם לעשות תפקיד משמעותי שאוהבים ומתחברים אליו"

האם אתה רואה את עצמך נשאר בצבא לשירות קבע נוסף או יציאה לקצונה? "לא, מאחר
ובאזרחות אני יכולה לעסוק בתחומי העניין שלי – עיצוב פנים או וטרינריה"

מה היה רגע השיא עד כה בשירות? "רגע השיא שלי היה בטקס
יום העצמאות בשנה שעברה, שבו קיבלתי תעודת הצטיינות על פועלי בחטיבה ודרגה בו-זמנית. מפקד החטיבה העניק לי דרגה יחד עם אימי, ועצם המעמד ריגש אותי"

מה הטיפים שלך להתמודדות עם קשיי ההסתגלות עם הגיוס לצה"ל? "הטיפ שאני יכולה לתת להתמודדות עם הקשיים בצה"ל הוא שצריך לבוא בגישה חיובית, וכך השירות הצבאי עובר בקלות וללא קושי"

מה למדת על עצמך שלא ידעת קודם? "לפני שהתגייסתי חששתי נורא מבסיס סגור,
וחשבתי שלא תהיה לי את היכולת להתמודד עם הריחוק מהבית, אך כשהגעתי לחטיבה
הבנתי שבסיס סגור מהווה חוויה משמעותית. החוויות שצברתי כאן מלאו ועזרו לי
להתפתח בתור בן אדם עצמאי ובוגר"

תגובות