תאטרון צה"ל - איך תגיעו למיוני התפקיד?. צילום: משה מילנר, לע"מ

תאטרון צה"ל - איך תגיעו למיוני התפקיד?

האהבה שלכם לבמה היא לא רק שיגעון חולף אלא זוגיות נצחית? חולמים להמשיך עם הזוגיות הזאת גם בצבא? בכתבה זו תקבלו את כל הטיפים והשלבים בשביל להגיע לתפקיד הנחשק

התאטרון הצבאי משמש להעלאת הצגות קומיות ודרמטיות, מחזות מקוריים של התאטרון והצגות שנכתבו על חיי חיילי צה"ל. המיונים לתאטרון הצבאי פתוחים לכל המועמדים לשירות בצה"ל, בנות עם כל פרופיל יכולות להיבחן ללהקה הצבאית, לעומת בנים שיכולים רק אם הפרופיל שלהם מתחת ל-64. המיונים לתאטרון צה"ל הם חד פעמיים, כלומר, אין אפשרות להיבחן לאחר הגיוס שוב, אלו מיונים קדם צבאיים.

הכנה לפני המיונים: אתם צריכים להגיע מוכנים תבחרו ותלמדו בבית שני מונולוגים- אחד בעל אופי דרמטי ואחד בעל אופי קומי. תעשו חזרות רבות בשביל שלא תשכחו את הטקסט.

השלבים בדרך לתפקיד

השלב הראשון - שייערך בנובמבר או בפברואר תהיו צריכים לבצע את הקטע שהכנתם לפני ביחד עם עוד כ-20 נבחנים. במהלך הקטע יעצרו אתכם ויודו לכם בנימוס, רבים וטובים לא מסיימים את קטעי המשחק שהכינו אז אל תילחצו. שעה לאחר הבחינה תקבלו את התשובה הגורלית אם התקבלתם או לא. כך נערך הסינון הראשוני.

השלב השני - שייערך בפברואר או במרץ, יגיעו בערך כ-100 עד 150 מלש"בים וכל אחד יקבל זמן רב יותר להוכיח את כישוריו. תראו גיוון ותופיעו בקטע שלא הספקתם לחשוף בשלב הראשון. לפעמים השלב השני מורכב מיותר בחינות, תלוי במספר המועמדים שעברו את השלב הראשון לכן תמיד טוב להכין עוד קטע. את התשובות לשלב זה תקבלו שוב לאחר שעה. גם פה זה או להתקבל או לא.

השלב השלישי - שייערך במרץ או באפריל הוא החשוב ביותר ואליו יגיעו כ-50 מלש"בים. בשלב זה אתם לא תידרשו להכין קטע מראש, אלא תצטרכו להראות את יכולת האילתור והכישרון הטבעי שלכם. שלב זה נערך זמן רב משאר השלבים ובו גם תעברו תרגילי אימפרוביזציה, לפעמים תדרשו לבצע את אחד המונולוגים מהשלבים הקודמים בדמות אחרת. לכן חשוב לחזור שוב על הקטע.

ראיון אישי - לרוב ממוקם אחרי השלב השני או השלישי. אדם מתחום הפסיכולוגיה שואל אתכם שאלות ובוחן את יכולתכם להסתגל למערכת הנוקשה של גופי הבידור בצה"ל. השאלות מנסות לבדוק את יכולתכם לשחק במצבי לחץ, להתמודד עם חברי קבוצה נוספים אשר לא תמיד תסתדרו איתם ועד כמה אתם מעוניינים לשרת בתפקיד זה.

במהלך החודשים אפריל או מאי תקבלו מכתב מ"מיטב" ובו תדעו אם התקבלתם או לא, רק כ-25 מלש"בים מתקבלים.

טיפים למהלך המיונים
תראו רצינות, תשקיעו בקטעים, אם אתם חלשים באלתור אז תתאמנו על זה. גמישות מצבית והתמודדות עם דרישות משימתיות מגוונות. תהיו סובלניים לגבי התורים, תגיעו מוקדם בשביל לצאת מוקדם. אל תשכחו להביא תעודה מזהה, דף זימון למיונים ואביזרי עזר במידת הצורך.

תגובות