כל מה שרציתן לדעת על פרויקט "הדרים" של צה"ל. צילום: דובר צה"ל

כל מה שרציתן לדעת על פרויקט "הדרים" של צה"ל

רוצה להבטיח לעצמך עתיד תעסוקתי במגזר ההיי-טק? מחפשת מסלול לימודים שייקח אותך לשירות ביחידה טכנולוגית בגיוס? כל מה שרציתם לדעת על פרויקט הדרים

ככל שהזמן מתקדם והטכנולוגיה משתכללת, כך גם צה"ל הופך לצבא טכנולוגי ומתוחכם יותר. בשביל להעצים ולהגדיל את תחום הטכנולוגיה והיזמות בצבא, הוקם בחודש אוגוסט 2009 פרויקט "הדרים". הפרויקט הוא מיזם משותף של מיקרוסופט, משרד החינוך וצה"ל באמצעות בסמ"ח (בית הספר למקצועות המחשב), הוא נועד להכשיר בנות לפני הגיוס וללמד אותן תכנות בשפת C, ניהול רשתות תקשורות, אלגוריתמיקה, תכנות מונחה עצמים וטיפול בתקלות. לאחר סיום הפרויקט הבנות משתלבות לצה"ל לפי צרכי המערכת.

איך מתקבלים לפרוייקט?

אם אתן בעלות נתונים אישיים גבוהים, עומדות בתנאי הסף של קב"א ודפ"ר כפי שהוגדרו בצה"ל, תעברו בהצלחה את מבחני המיון בבסמ"ח, תעברו את תהליך הסיווג הביטחוני והכי חשוב - בעלות מוטיבציה גבוהה ויכולת התמדה ולמידה, תתקבלו לפרויקט המיוחד הזה.

מה עושים בפרוייקט?

במהלך הפרויקט ייערכו מפגשים של פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים (זמן ויום מדויק יקבעו באופן שיתחשב ברצון התלמידות), סך הכל תלמדו 150 שעות לימוד אקדמיות. במהלך המפגשים תלמדו מהבסיס את הנושאים הבאים: תכנות בשפת C, ניהול רשתות תקשורת, אלגוריתמיקה, תכנות מונחה עצמים וטיפול בתקלות.

למה הפרוייקט תורם?

לעוברות הפרויקט מובטח עתיד תעסוקתי בתחום ההייטק והטכנולוגיה, שירות משמעותי הכולל שנתיים וחצי חתימת קבע.

 
תגובות