מעודדים את דור העתיד של היזמים הטכנולוגים. היו בהאקטון. צילום: ניצן דרור, אסי כהן

מעודדים את דור העתיד של היזמים הטכנולוגים

מפתחים את דור העתיד של יזמי ההייטק בישראל. במהלך האירוע שאליו הגיעו 40 בני נוער שנבחרו בקפידה התקיימו הרצאות והדרכות שעזרו לצעירים לפתח פתרונות טכנולוגים הקשורים לעולם הנוער. צפו בווידיאו

עשרות בני נוער שנבחרו בקפדנות נאספו לאירוע האקתון של ארגון "הדור הבא" שמעודד נוער לטכנולוגיה. במהלך האירוע מפתחים ומעצבים נפגשו יחד למען יצירת פרויקט שיענה על צורך מסוים, בדגש כמובן לצעירים.

עוד במדור הדיגיטל של פרוגי:
• PlayStation 4: חזקה, נוחה וחברתית
• צפו: כך נראה האוכל המגעיל בעולם?
• מגניב: מבוך תירס ב/Street View 

האקתון נערך במשך 24 שעות ברציפות, בה הקבוצות היו צריכים לתכנת ולעצב ולבסוף - לעשות פרזנטציה. "אני מגיל 13 הייתי חבר בעמותה בעמותה שנסגרה לפני כשנה. העמותה ארגנה כנסים, הרצאות ואירועים בשיתוף עם מיטב האנשים מתעשיית ההייטק, הסטארטאפים והיזמות" סיפר סולומוביץ', אחד ממקימי ארגון "הדור הבא" על הסיבה למה הוא הקים אותו, לדבריו: "שם קיבלתי כלים שעיצבו אותי כיזם והפכו אותי למי שאני היום"

עוד הוא אמר כי "בעזרתם הרבה של יוני כהן, אופיר קוברמן ומורד חביב (מקימי הדור הבא - ע"מ) שגדלו יחד איתי בעמותה, ראינו מחוייבות להעביר את הכלים שקיבלנו כבני נוער, לבני הנוער של היום, וכך החלטנו להקים את הדור הבא".

צילום: ניצן דרור, אסי כהן

למה בחרתם דווקא בארגון לנוער?
"אנחנו רואים היום בני נוער מוכשרים כמו אלו שהגיעו להאקתון - מתכנתים, מעצבים ויזמים, וחשוב לנו לתת להם כיוון ולתמוך בהם. אני מאמין שאלו הגילאים הקריטיים, בהם צריך לעזור להם ולחבר אותם לעולם ההייטק והסטארטאפים, כך שהם יהיו מוכנים וישתלבו בעולם הזה בקלות ובמהירות בבוא הזמן"

איך הגעתם לרעיון של האקתון?
"את הרעיון שאבנו מתוך עולם ההייטק והסטארטאפים, שם מתקיימים האקטונים מסביב לעולם כמעט כל יום ורצינו להביא את החוויה המדהימה הזו לנוער הישראלי. רצינו להנחות אותם לעבודה בצוות ולהשמיע להם רעיונות ושיטות עבודה שהם לא מכירים, ובעצם לתת להם לעשות את מה שבני נוער הכי טובים בו, וזה להיות יצירתיים"

"כל אחד מהם הגיע לשם לבד או עם עוד חבר, שם הם הכירו עוד 40 בני נוער בדיוק כמותם. לרובם זו הייתה הפעם הראשונה שהם עבדו בצוות ובתנאים כאלו, והם עמדו במשימה בצורה נפלאה"

איך הצלחתם להקים אירוע כזה?
"חשוב לי לציין שמאחורי האירוע עמד צוות שלם (יוני כהן, גלי שטרן, אופיר קוברמן, מורד חביב - ע"מ). היו הרבה הכנות לאירוע, ואנו חייבים המון תודה לגופים רבים שתרמו ועזרו במימון של האירוע, ביניהם ל-ebay ישראל שאירחו אותנו, לעמותה לחינוך בלתי פורמאלי - המחלקה לחברה ונוער שהייתה שותפה לאירוע, למרכז הצעירים של נתניה שעזר לנו המון, לינקי מרגלית שתרם כסף וגם בא להרצות לנוער, לדודי יפה, למפעל 'טמפו' ועיריית נתניה וכמובן המון תודה לכל המנטורים והמרצים שבאו לעזור לנו ולדור הבא"

היכן אתה רואה את הנערים האלו בעתיד?
"את הנערים האלו אני רואה בעוד 10-20 שנים משתלבים, מנהלים ומחזיקים את תעשיית ההייטק בישראל ובעולם"

את ארגון "הדור הבא" ,תוכלו למצוא בפייסבוק ולהצטרף אליו. האקתון שעבר בהצלחה הוא רק הראשון מתוך רבים שעתידים להתקיים, כך לפי דבריו.

תגובות